Jaké je vlastně poselství Gréty Thunberg? A co na to zmíněná věda?

17. 10. 2019 12:21:39
Nedávno byla na ČT v 168h reportáž o Grétě Thunberg.. víceméně na téma, proč jsou na ni prý útoky, a jestli jsou oprávněné.

V reportáži jsme se dozvěděli, že oprávněné nejsou, a odborníci z Globální změny dodali, že "nám dochází čas", a že bychom naopak měli poslouchat, co Gréta Thunberg říká, a snažit se to, co říká, pochopit.

Co říká jsem pochopil hned napoprvé. Co říká? Poslouchejte vědce, dělejte něco, dělejte cituji "všechno".. a prostě shrnuto upozorňuje na určitá tvrzení o konci světa kolem CO2. Což je jakási vědecká teorie postavená převážně na počítačových modelech, jejichž správnost byla jinými vědci rozporována.

Gréta Thunberg tedy říká, že TAMTI MAJÍ PRAVDU... a tamti ne. A že má copánky a nějaké poruchy psychiky. A média "vidíte.. ona má" cituji "superschopnosti". , takže to musí být pravda!!! Co se na ní dá poslouchat? Ona je v podstatě reklama na tu vědeckou teorii. Samotný obsah neřeší. Obsah je působení na emoce, že je dítě vyděšené, a myslí si, že rozumí něčemu, na čem se ani dospělí neshodnou. V tématu má význam asi jako Alzák propagující tablety. Je to odkaz/reklama na to koupit si tablet v jejich obchodu . V tomhle případě věřit lidem, že pokud nevypneme stroje do 2025, nastane konec světa, resp. věřte zeleným. Ale že stavba větrné elektrárny vyžaduje 30000 tun oceli na nějakých 380 MW neřekne. A podobně betonu a mraky vzácných kovů na výrobu magnetů. Nebo že v Číně byl násilný protest proti továrně na solární panely kvůli ničení životního prostředí toxickými látkami, které u výroby ve velkém množství vznikají. Není to tedy o ekologii ale o doslovnému boji proti konci světa. Skutečné znečištění hraje už okrajovou roli.

Gréta a Rebélie proti vyhynutí se dokonce přiklání k pohledu okrajové skupiny vědců tvrdících, že se doslova začnou vařit oceány. To vyvrací i IPCC, o kterém tak rádi mluví.

IPCC ve své zprávě také uvádí, že predikovat vývoj klimatu je cituji "nemožné".

A bylo mnoho predikcí konce světa kvůli klimatu. Už dávno dnešní děti neměly vědět, co je sníh. Měla také nastat doba ledová kvůli znečištění. Jeden z vědců to tvrdících je dnes přední proponent alarmismu kolem oteplování se stejnou sebejistotou, ačkoliv připouští, že s dobou ledovou se přepočítal tím, že nadhodnotil vliv aerosolů ze znečištění používání fosilních paliv a podcenil 3x vliv CO2.

Tedy pokud má Gréta Thunberg a celá Rebélie proti vyhynutí nějaký vzkaz, tak se naopak odklání od vědy.

Jinak planeta Země se v posledních desítkách let stává zelenější a zelenější. Někteří vědci to přikládají právě nárůstu CO2 v atmosféře, který je jak známo prospěšný pro vývoj flóry. Ano, pro některé vědce dokonce platí, že čím víc CO2 tím lépe.

Nutno zde také podotknout, že zprávy IPCC popírají, že existuje důkaz souvislosti mezi suchem a CO2/oteplováním. Podobně se to má u tornád, hurikánů.

Ani pěstování potravin nezažívá dle statistik žádný útlum. Naopak je produkce potravin největší v historii.

Možná že nám aktivismus pomohl ustanovit uhelnou komisi pro nastavení plánu postupného odstavení uhelných elektráren, které prokazatelně škodí ovzduší, ale obecně je plný mýtů, které právě ve vědě svou oporu nemají.

Přitom jako řešení údajného problému klimatické katastrofy je protlačovaný jakýsi nový druh socialismu, který by byl jinak neprůchodný. Pod pláštěm strachu jsou navrhovány reformy, které mohou reálně způsobit dramatické sociální a zejména ekonomické dopady. Straší hladomorem, ale ten právě může nastat, pokud neuváženě zahodíme fosilní paliva. Ta nám umožnila vytvoření střední třídy a obecně nejmenší chudobu ve známé historii. I kvalita zdraví přímo závisí na energii a kde dostupnost levné energie chybí, přetrvává chudoba.

Koncem září napsala skupina 500 vědců výzvu OSN, kde tvrdí, že nejsou žádné důkazy o stavu ohrožení, a volají po uspořádání diskuze mezi vědci rozdílných názorů pod patronátem OSN v roce 2020. Média je převážně ignorovala. Stejně tak na ČT24 neuslyšíte, že solární panely produkují velké množství toxických látek vypouštěných do řek v Číně.

Ale musím říct, že se mi docela líbil záznam demonstrace před Českou televizí. Představení ve formě fiktivního televizního vysílání se už alespoň pokoušelo něčím argumentovat a mělo možná na celém světě unikátní nenásilní protest formou umění. Fakticky mi to samozřejmě nesedělo (viz. výše), ale lepší než si lehat na silnice. Sic teda nechápu protest právě proti ČT, která je jejich kauze nakloněna. Požadovali, aby se o klimatické krizi vysílalo každou hodinu. Tak svou logiku to má, pokud by opravdu hrozil konec světa, pokud se něco neudělá.

Autor: Jiří Míka | čtvrtek 17.10.2019 12:21 | karma článku: 45.43 | přečteno: 7715x

Další články blogera

Jiří Míka

500 vědců koncem září vyzvalo OSN, aby byla uspořádaná vědecká debata o klimatu

Do zblbnutím nám média předkládají apel Grety, aby jsme poslouchali vědce. Během klimatického sumitu se jich ozvalo 500 v apelu adresovaném OSN. Tvrdí, že není žádná hrozba, a volají po uspořádání vědecké debaty.

3.10.2019 v 0:04 | Karma článku: 37.75 | Přečteno: 1360 | Diskuse

Jiří Míka

Je dobré furt strašit děti?

Už jako děti jsme zažili řadu tradičních mýtů... Vánoce, Velikonoce, svatý Mikuláš, kde jsou děti seznámeny s různými koncepty. Děti mají teď Globální oteplování nebo vlastně Klimatickou změnu. Ne je to nejnověji klimatická krize.

25.9.2019 v 14:26 | Karma článku: 21.85 | Přečteno: 601 | Diskuse

Jiří Míka

Někteří si přejí v zájmu ekologie zavést diktaturu

Asi už jste slyšeli, že lidé emisemi kyslíku prý způsobují konec světa. No, je spolu s tím i voláno po zrušení volného trhu i demokracie. Je to naplněním mých slov od počátku tohoto blogu.

15.9.2019 v 2:12 | Karma článku: 22.18 | Přečteno: 603 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladislava Chourová

Stále k nám promlouvá náš vnitřní soudruh.

A děti revoluce se pomalu chystají do důchodu. Zúčastnila jsem se ani ne tak listopadových oslav jako spíše nostalgického zavzpomínání si. Na malém městě se oslavy ke 30. výročí od sametové revoluce přece jen odehrávají trochu

19.11.2019 v 20:30 | Karma článku: 12.27 | Přečteno: 257 | Diskuse

Jiří Klabal

Slepé uličky české vzdělávací politiky

Problémy ve výchově a vzdělávání budoucích generací se v posledních dnech a týdnech konečně dostaly do popředí zájmu české veřejnosti.

19.11.2019 v 18:00 | Karma článku: 21.38 | Přečteno: 277 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Jak o aktivní eutanazii "rozhodla" ta pasivní

Právě jsem se vzdala členství v pracovní komisi, která před rokem vznikla v poslanecké sněmovně s cílem pokusit se o celkem již třetí verzi návrhu zákona o snadné, rychlé smrti.

19.11.2019 v 17:56 | Karma článku: 11.02 | Přečteno: 180 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Konopí a lidé ve stínu podivných zákonů.

Jsme lidé. A od ostatních živých tvorů na této planetě se velmi výrazně odlišujeme. A teď nemyslím svou vizáží, ale svým jednáním. Jsme inteligentní bytosti a řídíme se pravidly, která jsme si sami nastavili.

19.11.2019 v 17:37 | Karma článku: 16.42 | Přečteno: 166 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Bajky a pohádky Andreje Neuvěřitelného, z rodu Prášilů

Milé děti, hezky se usaďte, přestaňte se vrtět a bedlivě poslouchejte. Povím vám několik historek, kterým můžete uvěřit jen vy, malé děti, a spolu s vámi už jen několik intelektuálně nesmělých koblih.

19.11.2019 v 15:40 | Karma článku: 31.13 | Přečteno: 777 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz