Nahlášený pochod hrdosti heterosexuálů provokuje liberální média a Twitter

6. 06. 2019 17:36:21
Trojice američanů se jako skupina pod názvem "Super Happy Fun America" rozhodla svolat provokativní pochod heterosexuálů. Je to žert upozorňující na pokrytectví v dnešní době ublížených obětí. Potrefená husa se ozvala okamžitě.

Samotný název Super happy fun America naznačuje, že jde hlavně o žertovnou provokaci. Ti i explicitně vysvětlují. Mají mít nárok i na pochod hrdosti heterosexuálů. Navrhují do zkratky LGBT přidat také písmeno "S" jako "straight" (anglicky "rovný" - používáno pro heterosexuální orientaci).

Ale běda - od The Washington Post po různé vytočené uživatele Twitteru se dočteme rozhořčení. Akce je opět vnímána se smrtelnou vážností. Kde mizí humor a schopnost si ze sebe udělat legraci, je jen rigidnost. Od naštvaných emocí a byrokratického dbaní na ublíženeckých teoriích až po agresivní násilné skupiny odhodlaných to "homofobům" vysvětlit pěstí na tváři.

Akci, o které by se asi skoro nikdo nedozvěděl, tak udělali reklamu. A zároveň prokázali smysl této akce. Upozornit jak přes všechny řeči o toleranci se právě řada hlasitých lidí v LGBT komunitě stala ukázkovými netolerantními pokrytci.

Tvrdí, že takové hetero pochody jsou nenávistnými akcemi mající marginalizovat utrpení a opodstatnění pochodů různých sexuálních minorit.

Nemyslím si. Převažující LGBT narativ je plný netolerance. Někdy ho vidíme vyplouvat i právě vnitřními rozmíškami. Feministkami netolerujícími transgender muže. Transgender útočícími na feministky, nebo těmi queery, co se ohrazovali proti účasti transvestitů, nebo když někteří uvažovali, že by z LGBT mělo být vyškrtnuto písmeno "G" - tedy gayové. Homosexuálové (mužského pohlaví) údajně už diskriminací netrpí, takže by měli být vyškrtnuti z LGBT.

Jistě se lidé s minoritní sexualitou nedají takhle v postojí paušalizovat, nicméně oni vokálnější zástupci "komunity" vytváří právě takový obrázek. A ten je viditelný i právě v novinových článcích The Washington Post, The Huffington Post nebo například Rolling Stone či Vox. Právě řekněme liberální média jsou tím vokálnějším hybatelem obrazu o LGBT komunitě ve způsobu, jakým útočí právě např. na aktivity typu Pochod heterosexuálů.

The Huffington Post je popsal jako "ubrečené" heteráky s "malinkatými nožičkami", co truchlivě brečí, aby mohli mít taky svůj pochod hrdosti.

Kdo tu brečí a stěžuje si, asi musí posoudit každý sám. Pro dost lidí je to spíš sranda pomocí aktivistického humoru vyloženě provokovat potrefené husy. Že "pochod hrdosti heteráků" nepřejdou tichým tolerantním mlčením, ale budou se proti němu hystericky ohrazovat a někteří volat po násilí na "bigótní" extrémní pravici apod,, resp. po evidování účastníků hetero-pochodu, aby to lidem z takto vytvořeného seznamu mohli pak vytmavit (jak psali v článku Huffington Post).

Ve skutečnosti skupina 3 mužů jen vytvořila politickou satiru. Že o aktivitě tří lidí musí psát mainstream média (tónem, jako kdyby ohlásili pochod neonacisti), potvrdilo pokrytectví panující v souvisejícím aktivismu.

Svolatelé hetero pochodu přímo explicitně řekli, že jejich akce není namířena proti LGBT lidem. Má jejich pochody doplňovat, aby "byli pokryti všichni". Podobně jako akce se slogany "Je v pořádku být bílý".

Kdyby byla namířena proti gayům, lesbám a trans-lidem, asi by znepokojivé reakce byly pochopitelnější, ale je to evidentně jen žertovné volání po změně segregačního narativu kolem minorit, kde na jednu stranu chtějí být bráni jako normální, ale na druhou budují všelijaké koncepty a termíny ve snaze mít jakousi exkluzivitu, speciální zacházení, oddělenost.

Ve snaze se přiblížit veřejnosti často i trvají na poměrně složité terminologii, která není ani jasně vysvětlena. A všechno je uráží, tak aby si člověk vzal právníka, kdyby s nimi chtěl zapříst dialog.

Mimochodem jistý člověk tweetnul, že by "Pochod hrdosti heterosexuálů" přejmenoval cibulkovsky na "Pochod zoufalé snahy pohřbít své vlastní gay myšlenky homofobií, protože nás nikdo jako děti nenaučil jak zacházet s našimi emocemi" ... zkráceně PZSPSVGMHPNNJDNJZSNE? Rejpnu si, že to je přesně, co dělají špatně ve svém PR, protože podobně dlouhé krkolomné názvy skutečně často vidíme :-)

Celý kabaret doplňují allies heterosexuálové, kteří se jejich LGBT přátel ptají, jestli také jako heteráci mají právo se zúčastnit jejich LGBT pochodu - aby jim to nekazili. Jakoby podvědomě také cítili určitou atmosféru exkluzivity a netolerance, že možná nebudou vítáni? Někteří se na sociálních sítích obdobně dušovali, že nepůjdou na premiéru filmu Černý panter, protože nechtěli v kině "zabírat místo", aby si "černý film mohli černí užít".

Autor: Jiří Míka | čtvrtek 6.6.2019 17:36 | karma článku: 38.59 | přečteno: 1600x

Další články blogera

Jiří Míka

Černoška má řešení rasismu - izolujme černé od bílých

Možná je to řec jak z dob, kdy se řešila pleť lidí, ale černoška co zaplatila tisíce za dovolenou bez bílých, navrhuje jako řešení segraci. Přísnou a slepou segregaci.

27.7.2019 v 1:38 | Karma článku: 30.40 | Přečteno: 1253 | Diskuse

Jiří Míka

Některé školy zakázaly tleskání a sdružení lesbiček a gayů tvrdí, že gulagy byly dobré

SJW skutečně umí být inventivní. Tohle by mě opět nenapadlo: zakázat tleskání! Co příjde příště? Bude dovoleno dýchat? Hluk tleskání totiž může některé lidi rozrušit. K projevům uznání je dovoleno použít v tichosti znakovou řeč.

14.7.2019 v 23:07 | Karma článku: 35.53 | Přečteno: 1289 | Diskuse

Jiří Míka

Stávka studentů zachraňuje alarmismem planetu nebo je to jen šlechetné záškoláctví?

V minulém článku jsem psal o jedné z nejistot kolem vědeckých modelů klimatu. Když se podíváme na nedávnou výzvu českých vědců v reakci na plánovanou stávku studentů v pátek, o žádných aerosolech se tam ani nehovoří.

14.7.2019 v 6:05 | Karma článku: 30.75 | Přečteno: 759 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Na tuhle párty nikdy nezapomenu

Raketová agrese proti Izraeli vedená z Pásma Gazy pokračovala i v pátek a v sobotu večer. Opět se ozvalo varování CEVA ADOM (o něm níže), které nabádá obyvatele „jihu“, aby co nejrychleji zamířili do bezpečí.

18.8.2019 v 9:35 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Dvořák

Hon na hraboše, ale s výjimkami

Hraboši teď zažívají kruté chvíle nejistoty, zda přežijí. Třesou se před ministrem zemědělství Tomanem, protože jejich chemickou genocidu pouze pozastavil.

18.8.2019 v 9:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 11 | Diskuse

Aurelijus Vestartas

Kolík jazyků zvladají statistický Evropán? Jak jsou na trom češi? A brat'a slováci?

Evropská Unie je multi jazýková. Ale z výzkumu vyplyvá, že jenom 54% EU populace umí alespon'jeden cizí jazyk.

18.8.2019 v 7:47 | Karma článku: 5.98 | Přečteno: 171 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Kdo umístil do škol švédskou bednu a bradla, ten nemůže být normální

Hodiny tělocviku na základních školách by měly žáky dovést k lásce k pohybu, a ne k polykání antidepresiv.

18.8.2019 v 6:43 | Karma článku: 18.35 | Přečteno: 507 | Diskuse

Aurelijus Vestartas

Názvy Islandských míst - to je oříšek, že by... A co čeština?

Islandština to není tak snadný jazyk. V islandie nájdeme místa se dlouhým názvem a tím samým špatným výslovením. Ale občas i čeština může byt oříšek.

17.8.2019 v 20:54 | Karma článku: 10.94 | Přečteno: 321 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz