Nahlášený pochod hrdosti heterosexuálů provokuje liberální média a Twitter

6. 06. 2019 17:36:21
Trojice američanů se jako skupina pod názvem "Super Happy Fun America" rozhodla svolat provokativní pochod heterosexuálů. Je to žert upozorňující na pokrytectví v dnešní době ublížených obětí. Potrefená husa se ozvala okamžitě.

Samotný název Super happy fun America naznačuje, že jde hlavně o žertovnou provokaci. Ti i explicitně vysvětlují. Mají mít nárok i na pochod hrdosti heterosexuálů. Navrhují do zkratky LGBT přidat také písmeno "S" jako "straight" (anglicky "rovný" - používáno pro heterosexuální orientaci).

Ale běda - od The Washington Post po různé vytočené uživatele Twitteru se dočteme rozhořčení. Akce je opět vnímána se smrtelnou vážností. Kde mizí humor a schopnost si ze sebe udělat legraci, je jen rigidnost. Od naštvaných emocí a byrokratického dbaní na ublíženeckých teoriích až po agresivní násilné skupiny odhodlaných to "homofobům" vysvětlit pěstí na tváři.

Akci, o které by se asi skoro nikdo nedozvěděl, tak udělali reklamu. A zároveň prokázali smysl této akce. Upozornit jak přes všechny řeči o toleranci se právě řada hlasitých lidí v LGBT komunitě stala ukázkovými netolerantními pokrytci.

Tvrdí, že takové hetero pochody jsou nenávistnými akcemi mající marginalizovat utrpení a opodstatnění pochodů různých sexuálních minorit.

Nemyslím si. Převažující LGBT narativ je plný netolerance. Někdy ho vidíme vyplouvat i právě vnitřními rozmíškami. Feministkami netolerujícími transgender muže. Transgender útočícími na feministky, nebo těmi queery, co se ohrazovali proti účasti transvestitů, nebo když někteří uvažovali, že by z LGBT mělo být vyškrtnuto písmeno "G" - tedy gayové. Homosexuálové (mužského pohlaví) údajně už diskriminací netrpí, takže by měli být vyškrtnuti z LGBT.

Jistě se lidé s minoritní sexualitou nedají takhle v postojí paušalizovat, nicméně oni vokálnější zástupci "komunity" vytváří právě takový obrázek. A ten je viditelný i právě v novinových článcích The Washington Post, The Huffington Post nebo například Rolling Stone či Vox. Právě řekněme liberální média jsou tím vokálnějším hybatelem obrazu o LGBT komunitě ve způsobu, jakým útočí právě např. na aktivity typu Pochod heterosexuálů.

The Huffington Post je popsal jako "ubrečené" heteráky s "malinkatými nožičkami", co truchlivě brečí, aby mohli mít taky svůj pochod hrdosti.

Kdo tu brečí a stěžuje si, asi musí posoudit každý sám. Pro dost lidí je to spíš sranda pomocí aktivistického humoru vyloženě provokovat potrefené husy. Že "pochod hrdosti heteráků" nepřejdou tichým tolerantním mlčením, ale budou se proti němu hystericky ohrazovat a někteří volat po násilí na "bigótní" extrémní pravici apod,, resp. po evidování účastníků hetero-pochodu, aby to lidem z takto vytvořeného seznamu mohli pak vytmavit (jak psali v článku Huffington Post).

Ve skutečnosti skupina 3 mužů jen vytvořila politickou satiru. Že o aktivitě tří lidí musí psát mainstream média (tónem, jako kdyby ohlásili pochod neonacisti), potvrdilo pokrytectví panující v souvisejícím aktivismu.

Svolatelé hetero pochodu přímo explicitně řekli, že jejich akce není namířena proti LGBT lidem. Má jejich pochody doplňovat, aby "byli pokryti všichni". Podobně jako akce se slogany "Je v pořádku být bílý".

Kdyby byla namířena proti gayům, lesbám a trans-lidem, asi by znepokojivé reakce byly pochopitelnější, ale je to evidentně jen žertovné volání po změně segregačního narativu kolem minorit, kde na jednu stranu chtějí být bráni jako normální, ale na druhou budují všelijaké koncepty a termíny ve snaze mít jakousi exkluzivitu, speciální zacházení, oddělenost.

Ve snaze se přiblížit veřejnosti často i trvají na poměrně složité terminologii, která není ani jasně vysvětlena. A všechno je uráží, tak aby si člověk vzal právníka, kdyby s nimi chtěl zapříst dialog.

Mimochodem jistý člověk tweetnul, že by "Pochod hrdosti heterosexuálů" přejmenoval cibulkovsky na "Pochod zoufalé snahy pohřbít své vlastní gay myšlenky homofobií, protože nás nikdo jako děti nenaučil jak zacházet s našimi emocemi" ... zkráceně PZSPSVGMHPNNJDNJZSNE? Rejpnu si, že to je přesně, co dělají špatně ve svém PR, protože podobně dlouhé krkolomné názvy skutečně často vidíme :-)

Celý kabaret doplňují allies heterosexuálové, kteří se jejich LGBT přátel ptají, jestli také jako heteráci mají právo se zúčastnit jejich LGBT pochodu - aby jim to nekazili. Jakoby podvědomě také cítili určitou atmosféru exkluzivity a netolerance, že možná nebudou vítáni? Někteří se na sociálních sítích obdobně dušovali, že nepůjdou na premiéru filmu Černý panter, protože nechtěli v kině "zabírat místo", aby si "černý film mohli černí užít".

Autor: Jiří Míka | čtvrtek 6.6.2019 17:36 | karma článku: 37.73 | přečteno: 1411x

Další články blogera

Jiří Míka

Zakladatel svazu na ochranu přírody by nechal Gretu sterilizovat

Je málo diskutováno, že zakladatel Světového fondu na ochranu živočišných druhů (WWF) a Mezinárodní organizace na ochranu přírody byl čelník eugenik. Volal po očištění rasy od podřadných lidí, kteří dle jeho slov znečišťují rasu.

5.6.2019 v 4:25 | Karma článku: 25.61 | Přečteno: 990 | Diskuse

Jiří Míka

Reakce na stávku dětí za záchranu planety: je to skutečně věda?

97% vědců souhlasí, že člověk způsobuje změny klimatu. Nedávno nám to připomněly děti tím, že na protest nešly do školy. Prý nás čeká klimatická apokalypsa. Proč? Protože to říkají vědci. Kteří? 97%!

22.3.2019 v 12:56 | Karma článku: 38.61 | Přečteno: 1562 | Diskuse

Jiří Míka

Globální stmívání - slon ve velícím centru boje proti klimatu?

Ve dnech po teroristických útocích na WTC 11. září 2001 se naskytla jednomu vědci úžasná příležitost si ověřit jednu teorii. Po dobu, kdy byl kompletně přerušen letecký provoz, došlo k dramatické změně naměřené teploty.

13.3.2019 v 13:23 | Karma článku: 22.66 | Přečteno: 805 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jindřich Jašík

Léčitelé a schizofrenie

Nedávno jsem se setkal s tímto tématem a získal dojem, že jde o otázku, kterou by bylo dobré zpracovat. Hned na úvod bych chtěl říct, že nelze házet všechny léčitele do jednoho pytle. Tak jako u všech profesí, i zde nalezneme...

26.6.2019 v 21:57 | Karma článku: 8.39 | Přečteno: 146 | Diskuse

Karel Trčálek

Český masakr motorovou sekačkou

To nám to pěkně hicuje! Čtyřicet stupňů Celsia ve stínu, nejvyšší čas nastartovat sekačku a pokosit trávník před barákem

26.6.2019 v 18:08 | Karma článku: 15.90 | Přečteno: 399 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Manželské toccaty a fugy - typická dovolená

V pěně dní se tu a tam objeví malá vlnka, jež má posléze účinek pověstné tsunami, bořící Fukušimu a dělající z poklidného soužití tu pravou italskou famiglii.

26.6.2019 v 17:37 | Karma článku: 21.38 | Přečteno: 410 | Diskuse

Jan Ziegler

Rath urazil protinacistické odbojáře a patří za mříže

Upřímně řečeno, pádných a přesvědčivých důkazů proti bývalému středočeskému krajskému hejtmanovi je tolik, že jiný trest ani padnout nemohl. Reakce Davida Ratha pak svědčí o absolutní ztrátě soudnosti.

26.6.2019 v 16:45 | Karma článku: 26.67 | Přečteno: 610 | Diskuse

Jiří Turner

Pakt Zeman - Babiš aneb jak jsme se zmýlili v politice

Tvůrci naší Ústavy bohužel nepočítali s tím, že se do nejvyšších ústavních pozic mohou dostat lidé jako Zeman a Babiš, a už vůbec nepředpokládali, že se to může stát zároveň. Kdo by také předpokládal takovou kumulaci katastrof.

26.6.2019 v 15:01 | Karma článku: 38.03 | Přečteno: 2566 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz