Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zeman je vlastizrádce, protože chce něco ověřovat?

29. 03. 2018 8:48:59
Moc jsem nesledoval události posledních dní. Všiml si nějakých vtipů o jakémsi Novičoku a že je to zjevně nový mem, ale pointa mi unikala. Aha ten jed, který vynalezlo Rusko, a proto nemůže pocházet odjinud? A někdo chtěl důkazy.

Vážení, tady je nutné si pro začátek uvědomit, že nechtít důkazy, je vlastně úplná hovadina. Co k tomu víc říct?

Proč je potřeba lidi přesvědčovat, že pokud mám závažné obvinění, pak asi potřebuju nějaké důkazy?

Chybí dokonce informace, co to mělo být konkrétně za jed. Ani to není úplně jasné. Prý to vypadá na látku přezdívanou Novičok a tu vymysleli kdysi Rusové, a je z nějakého důvodu nemožné, aby ji vyrobil někdo jiný. Jo a Rus, který se podílel na jeho výzkumu, se mimochodem před časem přestěhoval do USA. Ale ten by to stěží mohl vyrobit jinde, že?

Podle muže označovaného za tvůrce látky Novičok Vila Mirzajanova probíhal její vývoj v éře SSSR na území sovětského Uzbekistánu. Mirzajanov z Ruska v 90. letech emigroval a žije nyní v USA.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/jed-novicok-mohlo-vyrobit-cesko-tvrdi-ruske-ministerstvo-zah/r~4735833629ed11e88560ac1f6b220ee8/?redirected=1522304668

V ČR se pracuje na biologických zbraních v laboratořích, ale odtud samozřejmě uniknout nemohl. Jak by mohl?

Heh, to není žádné perpetum mobile, aby se něco takového stalo. Tyhle bojové látky a viry už unikly z laboratoří mnohokrát v minulosti, takže je logicky nemožné, aby unikl tentokrát, a nějaká třetí strana ho použila k obvinění Ruska, když to média správně podají, že důkazy vlastně nejsou potřeba. Ale ten kdo se hájí, důkazy mít údajně potřebuje.

„Jestli kompetentní ministr řekl, že nervový plyn nepochází z naší země, ale prezident přesto pověří BIS vyšetřováním, čímž ministrovo prohlášení rozporuje, pohybuje se na hranici vlastizrady. Senát by měl jednat,“ uvedl už v pondělí na Twitteru předseda STAN Petr Gazdík.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/slechtova-ukol-pro-bis-novicok-zeman-ds0-/domaci.aspx?c=A180327_084808_domaci_kop

Zeman to chce prověřit a spustí se kvičení o vlastizradě, protože zpochybňuje "kompetentní politiky". Jak by ti se mohli plést nebo dokonce snad lhát?

Kdysi jsem četl, že jedna z častých charakteristik vnitrostátní propagandy je, že sama sebe neobhajuje. Nesnaží se prokázat svou pravdivost. Prostě pravdou je. A rovnou je servírována. V našem soudobém pojetí pod dojmem "vyváženosti". Jen se tam nesmí připlést hlas, který by důležitost důkazů zmiňoval.

Já nevím, co tu kdo udělal, ale překvapuje mě s jakou lehkostí jsou vždy a znovu vytvářeny "jasné" verze událostí. Typicky jsou známé už v prvních hodinách události. To je dobré, protože v lidech dosud pracují emoce šoku z události. Takové emoce je potřeba využít.

Američtí generálové a tajné služby počítali v šedesátých letech s teroristickými útoky na vlastní města a občany. Cílem bylo změnit veřejné mínění a odůvodnit invazi na Kubu.

Zdroj: https://xman.idnes.cz/operace-northwoods-usa-kuba-invaze-teror-f11-/xman-styl.aspx?c=A180122_141024_xman-styl_fro

Před cca 60 lety v USA nejvyšší vojenské vedení plánovalo zabíjení amerických civilistů pro vytvoření podpory veřejnosti díky mediálnímu masírování pro válku s Kubou. Tehdy prezident Kennedy plán údajně zavrhl. Kdo ví, kolik důvodů mohlo být ho zabít? Zjevně pokazil každou legraci.

Vzhledem k tomu, že tento plán existoval (podléhal asi 50 let utajení v zájmu národní bezpečnosti), tak mi nepřijde žádné perpetum mobile, aby kdokoliv na této planetě mohl také mít podobný nápad. Nějakou akcí, kde pohodí vlajku, očernit někoho třetího. Říká se tomu v angličtině "false flag". Je to něco jako fake news. Jen je to označeno jiným termínem.

Málokdy si média kdy berou termín false flag do úst. Sice je podobných falešných událostí plná historie. Včetně zapálením Říšského sněmu, které nebývale posílilo roli Hitlera k moci. Ale případy sahají do dávné historie už z dob tyrana Nera.

Je toho plná historie a proč asi média o tom nerada mluví? Pokazili by si tak svou 2D hru zkratkovitého myšlení. Stimul - reakce. Tam potřebují lidi mít.

Ono je v tomhle směru úplně jedno, kdo koho otrávil, ale samotný fakt, že takhle média o té události uvažují, a že nepotřebují důkazy, je neuvěřitelná idiocie.

Tendence člověka v naší civilizaci je neuvažovat za roh. Dobře to umí šachisti. A to je přesně způsob, jak lze "bitvu" vnímat. Jako partii šachu. False flag nezapadá do běžného dvojrozměrného vnímání událostí. Mozek má tendenci si myšlení zjednodušovat využíváním různých předsudků a plejády logických klamů. Ten kdo uvažuje 3D, může vnímat celou věc v čase. Naplánuje si kroky. Stačí prostá věc. Ukrást někde ždibínek jedu.

Že je taková krádež nemožná? Vzpomínáte, jak české laboratoře odhalily, že slavné vakcíny na chřipku nám naši kámoši dodali s aktivním virem ptačí chřipky? Jak jsme náhodou odhalili, že ta firma dodala vakcíny, které byly kontaminované samotným virem, proti kterému měla vakcína být? Ten sice obsahuje každá vakcína v mrtvé formě, ale oni tam pro větší efekt měli živý virus. Jen náhodou jsme na to přišli na uhynulých fretkách, protože někteří naši vědci měli taky vlastizrádský nápad něco vůbec testovat.

Firma Baxter přiznává, že chyba se stala už v Rakousku a přes hranice posílala již "nakaženou zásilku".

"Stalo se to zřejmě při balení. Informovali jsme testující společnost," uvádí Richard Tischler z firmy Baxter.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/do-ceska-se-dostala-vakcina-nakazena-smrtelnym-virem-ptaci-chripky-1df-/domaci.aspx?c=A090216_212758_domaci_abr

Ta laboratoř pracovala samozřejmě v nejvyšší třídě zabezpečení. Z takových laboratoří by normálně nikdy nemělo nic náhodou omylem uniknout. Jak k tomu tedy mohlo dojít? Farmaceutická firma se za toto nedopatření omluvila. Málem pozabíjeli tisíce lidí (ptačí chřipka má být vysoce smrtelná), ale odmítli zveřejnit interní důvody, proč tam tedy ten živý virus byl. Prý to je cituji "firemní tajemství".

A teď nám kavárníci svým klasickým kvičením, že mají jediní patent na pravdu, zaručují, kdo je nepřítel, kdo s námi nesdílí hodnoty, a nějaké ověřování označují za vlastizradu. I kdyby to nakrásně udělal někdo na příkaz Putina, což je samozřejmě vždy možné, tak usuzovat to na základě toho, že tam byla podobná látka vynalezena, je čirá debilita.

Celá historie je plná podvodů a intrik. Vnitrostátních i mezinárodních. Kavárnici se zapřísáhají, že tohle všechno se magicky vyřešilo vynálezem liberální demokracie a přilepením se na Západ. Už lze autoritám zcela důvěřovat. Lidstvo se vyvinulo v pokročilé bytosti a systém, který případné zločince spolehlivě odhalí a odstraní. Sice kavárnici brečí nad mafiány ve vládě, ale vůbec jim nevadí, že si tím protiřečí.

Je i zarážející, jak jsou lidé, kteří tu v ČSSR zažili skutečnou totalitu, označování za blbce, že nechtějí s EU na věčné časy, a mají o věcech pochyby. Konspirační teoretici, xenofobové, ruští agenti, proruští boti jsou to. Mají pochyby. Mladí studenti, co nezažili komunismus, poučují staré xenofoby a "ruské boty", kteří ale už totalitu zažili. Kde se asi bere jejich ne nutně důvěra ke všemu? Nedůvěra v neomylnost v systému. Že by se už lidstvo snad poučilo a stačí zatočit s pár zlotřileckými státy a může nastat světový mír, kde všichni mají jen altruistické zájmy? To je jak pohádka pro děti.

Vůbec není možné, že by tu někdo připracoval psychologickou půdu na konflikt s Ruskem. Ty dokonalé bytosti, dokonalí neomylní kompetentní politici už v naší osvícené době přece nemůžou vědomě nebo ve vleku dělat něco špatného. Novináři by nám o tom řekli. Minimálně prostřednictvím státní televize. Ta nikdy nelhala. Celá ta logika je plná děr a protichůdných tvrzení.

Ponechám stranou, že kdyby to bylo tak jasně určitelné, tak proč by Rusko zabíjelo způsobem, co na ně "jasně" ukáže. I v článku České televize čtu vyjádření nějakého chytráka, že to bude tím, že tím Putin "demonstroval Západu svou sílu". Jedem z 80. let minulého století? :D

Je snadné nechat se vést těmi předpřipravenými echo chambers médií a aktivistů, ale při jakémkoliv blížším zamyšlení, se to rozpadá jako domeček z karet do naprostých nesmyslů. Protože lidé nejsou navyklí uvažovat 3D, ne pouze v reakci na první signální soustavu, pak jsou potenciálnimi obětmi manipulátorů. A to je dobré si uvědomit obecně při jakékoliv události. Historie je plná těchto false flag. Jeden z oficiálně přiznaných false flag byl důvod pro válku ve Vietnamu. Bylo to přiznáno teprve po desítkách let, že si námořní incident vymysleli.

Skutečností však je, že 4. srpna v Tonkinském zálivu žádné severovietnamské lodě neútočily. „Naše torpédoborce střílely na přízraky, žádné (útočící) čluny tam nebyly... Nebylo tam nic než temné moře a americká střelba,“ popsal situaci jeden z pilotů zapojených do akce. Sám prezident Lyndon Johnson prý v roce 1965 v soukromí přiznal, že „pokud ví, tak námořnictvo střílelo na velryby“.

....

Fiktivní přestřelka ovšem měla reálné důsledky. Prezident Johnson ještě v noci 4. srpna amerického času vystoupil s rozhlasovým projevem, ve kterém popsal útok severovietnamských plavidel na americké lodě a zároveň mluvil o právu na vojenskou odplatu.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/vstup-usa-do-vietnamske-valky-dkr-/zahranicni.aspx?c=A140731_140703_zahranicni_bse

Historie je plná těchto mediálních fake news a přesto nadále nebudeme chtít žádné důkazy? Přijde mi naprosto naivní si myslet, že autoritám je udérem roku 1990 možné bezmezně důvěřovat. A jak Zemana nemusím, tak chtít něco ověřovat mi nepřijde jako vlastizrada ale závan zdravého rozumu. I kdyby byl s příchutí slivovice.

V době kdy vznikají instituce, které mají zaručovat a hlídat, co je pravda, a některým to ani nepřijde divný. Do toho "aféra", že Facebook data byla použita pro cílenou kampaň na zvolení Trumpa. A o čem je asi Facebook celou dobu se svou reklamou? To přece není vůbec nic nového, ale opět slyšíme kvičení (kampaň Avaaz), že Facebook cenzuruje málo... že selhává v zaručování pravdivosti jejich příspěvků. Jak Facebook jako firmu nemusím, tak je to soukromá společnost, a je jedno, co si kdejakej natrhnutej kaďáček myslí, že se stal obětí jeho manipulací. Mysli za sebe! Ověřuj si informace, debile. Nechtěj po státu, že ti zaručí, co je pravda nebo ne. To je jak u debilů na dvorku (galaxie) tady.

Možná proto skutečně sem žádný mimozemšťan nepáchl, protože je jim jasný, že bychom jim ochotně lízali jakejkoliv anál, budou mít, anebo je chtěli dobít. Tak nás nechávají napospas sobě. Rozdělovat svět na přítele a nepřítele, by nám nic jiného neumožnilo.

P.S. I kdyby stát nebo nějaká neziskovka skutečně úspěšně zaručovala pravdu a zcenzurovala vlastně zbytečné nepravdy, nikdo se tím nenaučí myslet sám za sebe.

Hlasujte ve finále Blogera roku

Autor: Jiří Míka | čtvrtek 29.3.2018 8:48 | karma článku: 38.47 | přečteno: 1184x


Další články blogera

Jiří Míka

Obhajoba útočení na jiné státy aneb proč jsme lepší než jiní

Fakta mohou být sporná, protože v globalizovaném světě máme sice informace z jeho různých koutů, ale jsou často kusé, máme na ně omezený čas a do nějaké míry musíme důvěřovat v jejich pravdivost bez osobního ověření. Nicméně...!

18.4.2018 v 12:44 | Karma článku: 38.93 | Přečteno: 1289 | Diskuse

Jiří Míka

Mezinárodní koalice pokrytců - důkazy chtějí jen zrádci

Martin Stropnický řekl, že hledat důkazy je ztráta času a kolaborace s nepřítelem. Plýtváním času je mandát od RB OSN, čímž lze Trumpův útok na Sýrii považovat za válečný zločin, který Stropnický schvaluje.

15.4.2018 v 15:26 | Karma článku: 43.55 | Přečteno: 2360 | Diskuse

Jiří Míka

Komentář HN se zamýšlí nad tím, proč Rusové jako takoví jsou prostě jiní

Petr Honzejk se v článku "Proč Rusko tak lže a proč mu někteří u nás tak fandí" zabývá prolhaností Ruska. Odpíchl se lamentací, proč nám Rusko lže s vraždou agenta. Nicméně nikdo dosud neprokázal, kdo má vlastně pravdu.

10.4.2018 v 12:42 | Karma článku: 35.81 | Přečteno: 1073 | Diskuse

Jiří Míka

Boris Johnson má máslo na hlavě. Lhal o důkazu, že za útokem jedem stálo Rusko

Před pár dny britská laboratoř Porton Down oznámila, že nebyla, a nebude schopna určit původce jedu Novičok. Britský ministr Johnson nicméně novinářce DW dříve řekl, že mu z Porton Down potvrdili, že původcem je Rusko.

8.4.2018 v 14:01 | Karma článku: 45.21 | Přečteno: 4877 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Urbanec

Antiextremismus jako extremismus svého druhu

Zákon rozumu velí investovat energii do toho, co má reálný potenciál přinést kýžený stav. Je s podivem, že jak profesionální, tak ani "ulicová" politika tento imperativ nedrží.

23.4.2018 v 0:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 36 | Diskuse

Ladislav Račok

Koalice bez SPD a jaké politické hrátky ČSSD

5.4.2018 v 21,04 j, uvedl tento příspěvek, který opět uvádím níže. Byl bych radši, kdybych se v tom mýlil, bohužel moje analýza byla správná. Hnutí ANO zradilo podstatnou část svých voličů, kteří volali po změně.

22.4.2018 v 22:00 | Karma článku: 15.27 | Přečteno: 213 | Diskuse

Monika Pilloni

Zločiny ze cti na ženách: další dívka zřejmě podříznuta, vrahem by měl být otec a bratr

Pákistánka z města Brescia se zamilovala do Itala, její rodina ji za to zřejmě zabila. V posledních zprávách se někdo snaží o 25leté Sany mlžit ... To nemění nic na tom, že tisíce žen každoročně zemřou ve jménu jisté „kultury“...

22.4.2018 v 18:15 | Karma článku: 35.18 | Přečteno: 1344 | Diskuse

Rostislav Szeruda

Hra na válku

Chemický útok v Sýrii. Jsou pochybnosti, zda se opravdu stal nebo ne. Pokud se stal, je otázkou, kdo ho má na svědomí. Mocní tohoto světa ale mají jasno. Výsledek: na Sýrii letí 105 raket bez souhlasu Rady bezpečnosti OSN.

22.4.2018 v 17:52 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 325 | Diskuse

Tonička Plíšková

ODS ztratila svou sílu a moc

Nerespektovala a neprosadila vůli svých voličů, odmítla vstoupit do koalice a podílet se na vládě v zemi. Šaškováním po boku tzv."demokratického bloku" v ulicích Prahy i na Hradě příslušníci vedení ODS přišli o úctu většiny národa

22.4.2018 v 17:49 | Karma článku: 32.20 | Přečteno: 1063 | Diskuse

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.