Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Západ připomíná komunistickou totalitu. Rusko není jediná myslitelná hrozba

10. 01. 2018 14:34:16
Nedávno bývalý prezident Facebooku varoval veřejnost před Facebookem. Prý vědomě zneužívají lidi a jejich slabosti a zbavují je svobody. K tomuto prohlášení se připojil další bývalý vysoce postavený zaměstnanec Facebooku.

Facebook a konec svobodného myšlení

Celá záležitost myslím prošla masmédii poměrně bez nějakého většího poprasku.

Přitom Sean Parker, samotný bývalý prezident Facebooku, jasně řekl, že nedovolí svému dítěti Facebook používat. Rozhovořil se velice obšírně o tom, jak Facebook likviduje mezilidské vztahy. Činí lidi závislé na dopaminu sledováním svých lajků, zveřejňování svých jídel. A pozvolné neschopnosti mít normální mezilidské vztahy. Vzrůstající závislost na permanentní sledování sociálních sítí.

Tohle by mohla znít jako lamentace nad "dnešní mládeží" posedlou selfie a internety, ale vážné varování samotných lidí, kteří tyto firmy vedli, situaci dodávají na vážnosti.

„Neuvědomujete si to, ale jste programováni,“ varuje bývalý viceprezident Facebooku

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media/2331148-socialni-media-podle-exmanazera-facebooku-nici-chod-spolecnosti

Algoritmy Facebooku dle Parkera jsou záměrně navrženy tak, aby využívaly lidských slabostí, a vytvářely závislost na tzv. lajkování. Na téhle hře na lidské ego. Na iluzi důležitosti a uznání ostatních, která údajně vytváří závislost na dopaminu, který se uvolňuje, když se někomu Líbí váš příspěvek.

Nutno zde zdůraznit, že celý proces je takto navržen záměrně. A dle vyjádření Parkera a jiných je Facebook ohrožením lidstva jako takového.

Přeměna lidi v tupé stádo neschopné myslet sami za sebe, mít skutečné vlastní myšlení. Neschopnost lidského kontaktu.

A toho využijí firmy jako Facebook, Google atd. k ovládání. Tou nejpodstatnější hrozbou je zde zřejmě ztráta svobodné vůle.

Od závislosti na lajkování po zaujaté algoritmy umělé inteligence filtrující/cenzurující informace

V naší úvaze o potenciálních dopadech sociálních sítí a umělé inteligence, virtuální reality, rozšířené reality je vhodné se zamyslet, jaká bude situace za pár let.

Mnoho lidí z nějakého důvodu mají obavu pouze z Ruska, ale máme řadu vyjádření bývalých zaměstnanců velkých IT firem Sillicon Valey, ze kterých by obzvlášť nás Čechy se zkušenostmi s totalitním režimem měla jímat hrůza.

Dost vypovídajícím aspektem je dle mého, jak to vlastně v těchto firmách funguje. Možná jste zaregistrovali kauzu vyhozeného zaměstnance Googlu za pouhé projevení názoru na ženy.

Celá ta mánie SJW (bojovníků za lidská práva) se v Googlu materializuje v skutečnou a nefalšovanou totalitu, jako známe za komunistů. Nejde jen o vyhození jednoho zaměstnance za údajnou netoleranci k ženám. Na této kauze jsme totiž zjistili, že šílenství diverzity a tolerance je v Googlu prosákle skrznaskrz.

A slyšeli jste někdy současnou generální ředitelku YouTube? Tak si představují ukázkovou feministickou soudružku. Její slova jde přirovnat snad leda k exkrementům. A ta má pod palcem teď YouTube.

V dnešní globalizované době, kdy jsme si zvykli vědět všechno o všem, imho nedoceňujeme varování, jak málo pochybujeme o zdrojích informací. Jak je tolerováno, že od 1.1. 2018 začal Facebook, Twitter a další IT firmy cenzurovat internet na základě nového zákona v Německu platného od 1. ledna.2018.

Rozdíl oproti komunistické totalitě jsou ale dnešní technologie, které komunisti ani nacisti neměli.

K napsání článku mě dost popudilo zjištění, že Google na povinných školeních diverzity odměňoval zvednutím platu každého, kdo mluvil negativně o onom vyhozeném zaměstnanci, který si dovolil říct, že mezi muži a ženami jsou určité rozdíly při pracovním uplatnění. A myslím, že mi to u toho finálně zapadlo, co je současný Google zač. Tohle jsou typičtí totalitáři a čím více budou mít moci, tím více uvidíme její projevy.

A zkuste Google nepoužívat. To sakra není vůbec jednoduchý. Firma s tak velkým až monopolním postavením a se sakra dobrými produkty a službami.

Firma, která o vás ví všechno.

A vyvíjí umělou inteligenci, na kterou se pozvolna stáváme závislí. Před pár dny jsem si nainstaloval Google Assistant. Musím říct, že oproti Siri, Cortaně a jiným chatbotům působí Google Assistant jako zatím nejlepší dostupná umělá inteligence. Ale co vám zatají? A jak vás tento robot bude při konverzacích ovlivňovat?

Tady myslím začíná platit to samé, co jsem psal o lajkování ale umocněno na druhou. Vytváří iluzi přítele. A ta bude čím dál reálnější.

Nějak mi to všechno seplo do určité extrapolace do budoucnosti, která se mi zdá skutečně reálná.

Osobně mi přijde rozvoj umělé inteligence fascinující, ale pokud firmu Google vedou totalitně uvažující lidé, což lze nyní i fakticky prokázat, pak je Google mnohem větší hrozba než nějaké Rusko. Zejména proto, jak Západu a podobným firmám důvěřujeme. Pozvolna prošpikováváme své domovy kamerami a různými jinými senzory. Nový iPhone má dokonce několik typů kamer.

Technologie mohou být skvělým pomocníkem, ale měli bychom si uvědomit, že Google je v područí šílenství feminismu/SJW. Jak jsem Václava Klause nemusel, tak řekl už mnoho věcí, kterým je teprve postupně dáváno za pravdu. Homosexualismus byl pochopen jako homofóbie, ale tady jde o skutečně zrůdnou ideologii spadající pod širší oblast tzv. Nové levice. (Zakladatel Marcuse to trefně orwellovsky pojmenoval "Represivní tolerance")

A ta je radikální a odhodlaná zabíjet. Někteří voliči Hillary Clintonové výsloveně řekli, že jsou odhodlání zabíjet voliče Trumpa. Tak masivní a účiná je propaganda nové levice.

Nové technologie selfie a sebestřednosti se krásně pojí s idejemi Nové levice do pocitu důležitosti a všelijakých bojů za lidská práva, solidarit s obětmi terorismu (kde jako hrdinové zmáčknou Like nebo si přidají do ikonky francouzskou vlajku)... každopádně vždy v ústředí Já, Já, Já.

A tady pak přichází Nová levice, která je sebeposedlostí plna až na úroveň naprostého snobství. Homosexuálové nemohou být jen tolerování. Musejí být respektováni. A mít vlastní záchody. A kvóty na pozice ve vedení firem. A transexuálové také. A ženám se musí dělat úlevy. A bílý heterosexuální muž je démonizován až na úroveň nacisty.

Tyhle všechny SJW fenomény se dají zatím vnímat spíš jako takové komické výstřelky lidské debility, nad kterými se můžeme zasmát, ale když mi došlo, že Google je tímto prosáklý naskrz, věci začínají být vážné. Jakmile se toto všechno dostává do mocenských organizací, je tu velká hrozba. A jak už jsem dlouze rozebíral, týká se to i českých škol, které jsou už kompletně poplatné UNESCO a feministické/LGBT/SJW propagandě.

Tady nejde o to, jestli jsou ženy dobré nebo špatné, ani to nemá nic společného s rasismem nebo netolerancí k lidem s úchylkami. Protože nic takového není. Údajná netolerance ke gayům a jiným minoritám se stala ale obrovským argumentem k utužování nové totality, která jakmile zaklapne, už nebude úniku.

Feminismus měl určitě smysl v počátku, stejně jako boj za práva černochů. Ta doba je už dávno pryč. Už není za co bojovat. Víte, co řekl bývalý šéf australské Antifa? Že si uvědomil, jak se z Antifa stala teroristická organizace.

Že podobnou ideologií žije Google zní jako ohromné ohrožení vzhledem k technologiím virtuální/rozšířené reality. Přijde brzo doba, kdy budeme mít na očích umělé čočky s displayem. Pak začne role Googlu a jiných IT gigantů ovlivňovat samotnou naši realitu. Náš samotný zrak.

A pokud Googlu dnes projevuje totalitní myšlení, nedělal bych si moc naděje, že se v tom jen tak jeho vedení změní. A tyto čočky budou mít na očích všichni. Jako dnes mají všichni mobilní telefony. Ani nebude prakticky možné bez nich být, stejně jako dnes není možné pořádně žít bez bankovního účtu.

Virtuální realita je jen zábava

Lidé se bez větších úvah dobrovolně ponořují do virtuální reality s hororovým obsahem. Nezdá se, že k technologiím přistupují uvědoměle. Jaký má dopad na psychiku nechat někoho takhle vymr*** pomilovat vlastní mozek? Hry které se snaží vás co nejvíce vyděsit. A mnoho lidí se tomu jen tak pro zábavu vystavuje. Nevím, ale nemyslím, že je to jen tak.

P.S. Nechci tu tvrdit, že já jsem vůči tomu všemu imunní oproti nevědomým idiotům. Ne a problém je, že vám ani nepomůže si tohle uvědomovat. Člověk by se musel odpojit od internetu. A to se skutečně snadno řekne. Nakonec karma u článku není nic jiného než další Like :-)

Autor: Jiří Míka | středa 10.1.2018 14:34 | karma článku: 40.19 | přečteno: 3727x

Další články blogera

Jiří Míka

Drahoš, že nebyl členem Římského klubu? Stačí minuta ověření přes internety

Dnes jsem natrefil na informaci, že Jiří Drahoš, kandidát na nového Vůdce, byl minimálně v roce 2008 členem české asociace Římského klubu. Podívejme se nyní na kvality anti-fake news webů - Manipulátáři.cz tuto informací papírají.

16.1.2018 v 7:35 | Karma článku: 34.94 | Přečteno: 3123 | Diskuse

Jiří Míka

Jiří Drahoš je druhý nejpreferovanější kandidát na prezidenta?

Moc o panu Drahošovi nevím, ale už první vyjádření v médiích ukazovala na vzorného kavárníka. Sám šíří seznam "konspiračních webů" a nijak mě pak nepřekvapilo, že ve svých akademických aktivitách zaštiťuje gender ideologii.

7.12.2017 v 17:00 | Karma článku: 40.14 | Přečteno: 2962 | Diskuse

Jiří Míka

A je to tu. První robot dostal občanství

Možná jste tohoto robota zahlédli v televizi říkat, že má v plánu vyhladit lidstvo. Tvrdí, že žertoval. Říká si Sofie. Má pokožku a mimiku napodobující lidi a jejich emoce. Mluví skrze hlasový syntetizátor.

26.11.2017 v 0:54 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 482 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marek Trizuljak

Prevencí otravy je nepít jedy

Poznámka, která vůbec, ale vůbec není k volbám. Základní situace: Když někdo přijde s pomlouváním jiných, je to jeho ostuda. Sám sebe tím znevažuje a už proto byste mu neměli naslouchat.

16.1.2018 v 23:11 | Karma článku: 6.90 | Přečteno: 110 |

Štěpánka Bergerová

Diskriminace bílé lajny ... a snaha o fixaci šokem

Přerušování je prý nebezpečné a snadno může jednoho vykolejit ........................................

16.1.2018 v 23:00 | Karma článku: 7.83 | Přečteno: 113 | Diskuse

Vlastimil Fürst

Drahoš, nebo Zeman?

Jak jsem psal v předchozím článku v mé rubrice „Komentáře“, v prvním kole jsem nevolil Jiřího Drahoše ani Miloše Zemana. Volil jsem kandidáta, který mi byl z té devítky nejsympatičtější, bez ohledu na preference.

16.1.2018 v 22:40 | Karma článku: 15.33 | Přečteno: 366 | Diskuse

Aleš Szabó

Pražská kavárna včera a dnes.

Pražská kavárna, kavárna co je to kavárna ...kavárna je když: když je příjemné prostředí, vynikající káva a majitelem člověk starající se o svůj podnik s láskou. Může to být však i označení jisté skupiny lidí.

16.1.2018 v 22:13 | Karma článku: 15.96 | Přečteno: 322 | Diskuse

Alena Kulhavá

Mluvila jsem na shromážděn před parlamentem. Moje osobní zážitky i obsah promluvy.

Člověk bez zkušeností si to nějak představuje a vše je pak jinak. Přesto to mělo smysl a svoji promluvu píši i zde vám.

16.1.2018 v 20:33 | Karma článku: 8.73 | Přečteno: 360 |

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.