Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jiří Drahoš je druhý nejpreferovanější kandidát na prezidenta?

7. 12. 2017 17:00:51
Moc o panu Drahošovi nevím, ale už první vyjádření v médiích ukazovala na vzorného kavárníka. Sám šíří seznam "konspiračních webů" a nijak mě pak nepřekvapilo, že ve svých akademických aktivitách zaštiťuje gender ideologii.

Takže to zase bude muset odtáhnout chudák Zeman, protože ti ostatní kandidáti nejsou v tomhle moc jiní. A co je špatného na Franzovi? Ten v těch průzkumech skoro vůbec nefiguruje, a přitom na mě působí krásně apoliticky. A co Karel Gott? Kromě zpěvu mu to dle některých rozhovorů hodně myslí i v oblastech politiky.

Co je špatného na gender ideologii? Vidím to jako nový komunismus. Nová vznešená ideologie, která ale už dnes ukazuje zuby. Snaží se umlčet opozici a v podstatě jakoukoliv kritiku. V některých zemích už jsou kritici gender ideologie i stíháni soudem, nebo přicházejí o zaměstnání, pokud odmítají onikat speciálním sněhovým vločkám.

Narodit se s odchylkou v sexuální orientaci je jistě pro většinu velmi nepříjemná zkušenost plná nutnosti čelit problémům zapadnout do kolektivu (ale kdo to do nějaké míry nezažil?). Ale vše má své meze. Nemám problém onikat nebo jinak oslovovat dle přání lidi, pokud si tak přejí. Ale když mi má kvůli tomu hrozit vězení, pokud odmítnu? Proč má hrozit vězení, pokud někdo s takovými novými slovy nesouhlasí?

To samé dělal pozvolna komunismus. Umlčoval a pozvolna začal věznit kritiky.

Setkal jsem se asi s dvěmi (vlastně třemi) hlavními názorovými polohami.

a) Obhajování gender ideologie (velice raritní - málokdy se setkáte s ochotou diskutovat)

b) Marginalizace konkrétní kritiky jako zveličování něčeho nepodstatného, co se ČR snad ani netýká (časté - kritika je prý jen zveličená paranoidní neonacistická misogynní šovinistická propaganda bílého patriarchálního muže)

c) Ticho a pouhé volání po cenzuře kritiky (jedna z nejčastějších poloh)

Marginalizace tématu, myslím, znamená absenci znalosti tématu nebo otevřená (vědomá?) lež. Připomíná to opět Orwellův doublethink. Uvědomují si totiž vůbec, že neříkají pravdu? Obrovské instituce typu OSN a EU propagují gender ideologii. Neziskovky propagují gender ideologii. České školy mají gender ideologii pozvolna více a více jako součást výuky. Ale ne. To je prý jen nějaká vlnka.

Tohle není žádná vlnka. Jde o masivní a desítky let vznikající ideologii už od dob Frankfurtské školy. Tedy ještě před 2. světovou válkou. Označit to za vlnku, musí ukazovat na naprostou neznalost problematiky. Či její ignoraci.

Rozdílu od komunistického totalitního režimu postupně ubývá. Zejména v zahraničí, kde je už gender kolotoč roztočen na vyšší obrátky (Německo, Kanada, USA, Británie, Švédsko, Norsko,...).

Gender ideologie je zcela provázána v kotlíku tzv. multikulturalismu. Mezi feminismem, LGBT, multikulturalismem a gender ideologií nejsou jasné hranice.

Je proto i vidět, že Jiří Drahoš samozřejmě ve všech bodech má multikulturně kompatibilní názor. Proto Drahoš zjevně zaštítil tuto konferenci: http://www.avcr.cz/cs/udalosti/4.-NARODNI-KONFERENCE-O-GENDERU-A-VEDE/

Dnes jsem četl v novinách

„Co se týče dětí v předškolním a mladším školním věku, jejich počet u mne v ordinaci se letos pohybuje kolem třiceti. Mladiství klienti a klientky přicházejí v počtu mnoha desítek,“ upřesňuje Fifková. Nejmladším je jen šest až sedm let.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/rostouci-trend-v-cesku-stovky-deti-zvazuji-zmenu-pohlavi-nejmladsim-je-sest-let-gp0-/zpravy-domov.aspx?c=A171117_214851_ln_domov_ele

Máme tu lidi, kteří říkají "Hele, už nám tu chodí i 6 leté děti zmatené svou pohlavní orientací."

A to se diví? S gender ideologií protlačovanou už od prvního stupně ZŠ a dokonce i v mateřských školkách? Není divu, že jsou děti zmatené.

Sexuální deviace se týkají minority lidí. Současná politika do toho zatahuje všechny děti, které škola učí, že pohlaví (gender) je pouhý sociální konstrukt. A diví se, že dítě ve věku 6 let je zmatené?

Blokace puberty

Co se týče změny pohlaví dětí v ČR ve věku i kolem 6 let, sice pohlaví lze legálně operací/hormony měnit až od 18 let věku, v článku se v propagačním obrázku hovoří o 2. fázi pro návštěvníky poradenství, jejíž součásti je "blokace puberty" pomocí chemických látek, aby bylo "více času na rozhodování".

Výborné cpát takové látky do dětí, které ještě pořádně neví, a jsou masírovány ve škole. Dítě už může být permanentně ovlivněno na celý život. Puberta má ve zdravém dospívání jistě svůj význam. Nakonec tento postup může být sebenaplňujícím proroctvím, kde chemicky poškozené děti už skutečně budou mít problémy s orientací.

V článku se i dočteme, že někteří (dospělí) si svou transexualitu po operaci rozmysleli. Český tramvaják z článku dokonce zažaloval doktory a chce 17 milionu odškodné.

Nemyslím, že 6 let staré dítě má řešit změnu pohlaví, a pravděpodobně ho sexualita zatím vůbec ani nezajímá, resp. se s ní pozvolna seznamuje.

A co řeší naše eurokomisařka paní Jourová? Bije se v EU za gender ideologii. Ještěže tam máme svého člověka. Prý tu sice nemáme rádi znásilňování, ale ignorujeme násilí na ženách. Kde? Podle Jourové k tomu dochází v ČR na pracovišti, a je potřeba s tím něco dělat.

Volme Drahoše a tohle vše může být pěkně podporováno i z Hradu. Můžeme zkusit Komunismus 2.0. Téma je trochu jiné. Už ne rovnost mezi třídami ale rovnost mezi pohlavím/rasou/doplňte. To je celkem jedno, co je přesně předmětem ideologie. Podstatné jsou praktiky, kterými je prosazována.

Osobně tíhnu k tomu být vegetarián, ale běda jestli nějaký kretén přijde se zákonem, že restaurace mají mít povinných 50% jídel bez masa. O tomhle mluvím. O autokratech. Totalitě, která se tu znovu protlačuje, a Jiří Drahoš se nechal slyšet, že tuto totalitu chce aktivně prosazovat.

K tomu dodává, že chce být nestranným prezidentem, který bude lidi spojovat. Na dotaz pana Veselovského v DVTV ale nebyl schopen poskytnout jasnou odpověď, jak to chce zařídit, když má evidentně odlišně vyhraněné názory oproti minimálně polovině populace ČR. Podle mě jsou to jen takové ty klasické kecy. "Budu spojovat. Nebudu nálepkovat", jenže k živým tématům má vyhraněný názor.a nálepkuje už nyní.

Já slyším něco jiného "Budu dělat, co mi řeknou. Budu poddajná neproblémová myška jako Macron. Všemu sluníčkovému budu dávat zelenou. Budu kádrovat kritiky jako 'xenofobní nálady ve společnosti', proti kterým se musíme morálně postavit".

Erik Best také není nadšený:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Erik-Best-vytahl-na-Drahose-nemilou-vec-z-minulosti-481432

Lide začnou vidět tu soudružskou mentalitu. Ty samé principy. Kdo nezažil komunismus v ČR, měl by si ho nastudovat - v čem spočívala jeho nesvoboda. Unikli jsme z nesvobody, jenže Západ se nyní ubírá do něčeho velmi podobného. Do nesvobody nepatřilo jen věznění za názor ale i ona autocenzurní mentalita a udávání, vyhazovy. To už je dnes realitou. Dokonce už i ono věznění za názor.

Konec svobody slova v Kanadě

Pro příklad šílenství gender ideologie použiju opět věšteckou kouli poukázáním na současnou realitu v "progresivnějších" zemích, kterou je Kanada.

Každý kdo alespoň trochu ví o gender ideologii, musí nutně znát kanadského profesora psychologie Jordana Petersona. Nedávno rozhovor s ním označila univerzita za srovnatelné jako pouštět "projev Hitlera". Tento profesor se proslavil oponování novému kanadskému zákonu, který gender ideologii o kousek posunul dál co se týče používání zájmen.

Lindsey Shepherd, studentka univerzity, uspořádala přednášku, kde také pustila rozhovor s Petersonem z televizního zpravodajství. Škola si na ni došlápla a další podobné promítání jí zakázala. Nevěděli ale, že si rozhovor nahrávala. Nahrávku zaslala médiím. Rozjela se debata o svobodě slova.

Dle nahrávky je komické, že na její obhajobu, že zaujímala neutrální postoj, dostala odpověď "V tom je ale právě ten problém. K takové nahrávce nemůžete zaujmout neutrální postoj. Vytváří transfobní nálady ve společnosti."

Ano. Jako komanči. Informace už musí být řízeny, ještě než vzniknou, aby náhodou někdo nemohl používat vlastní hlavu. Sama se obhajovala, že nic proti trans lidem nemá, a pokud je ona transfobik, pak jak chtějí nazývat skutečné transfoby? V nahrávce je vidět, že pod tlakem univerzitních autorit pláče. Někteří ji za to dokonce obvinili, že zneužívá své cituji "výhody bílých slz". Tahle ideologie je evidentně šílená a stejné principy jsou vidět všude. Furt dokola.

Debata pokročila až do rozpravy v kanadské vládě, kde postup školy hájila kanadská ministryně pro vědu, protože svoboda slova je prý v pohodě, ale dodala, že nemůže být dovolena svoboda slova pro hate (nenávistné projevy). Tihle sebespokojení ideologici se ani nenamáhají mít jasnou definici, co lze za nenávistný projev považovat. Za komunismu byly také nepsané zákony, co se vlastně nemohlo říkat. Hlavně nedělat problémy.

Autor: Jiří Míka | čtvrtek 7.12.2017 17:00 | karma článku: 40.29 | přečteno: 3269x


Další články blogera

Jiří Míka

Za balení ženy ve městě může hrozit pokuta až 750 Euro na místě?

Tzv. catcalling zákon (z anglického termínu pro hvízdání na holky nebo ženě říkat komplimenty "jsi kočka") byl v srpnu úspěšně schválen ve Francii.

6.9.2018 v 20:46 | Karma článku: 29.04 | Přečteno: 1468 | Diskuse

Jiří Míka

Ženy by měly pracovat max 34 hodin v týdnu za stejné peníze, rozhodli vědci

Například Australská národní univerzita odhalila, že ženy trpí vyhořením, pokud pracují celý týden. Oproti mužům se totiž musí starat o rodinu, domácnost, vlastní zdraví a vztahy. Oproti mužům - ti stresem z práce netrpí.

19.8.2018 v 18:07 | Karma článku: 21.19 | Přečteno: 883 | Diskuse

Jiří Míka

Hutkova píseň přející si smrt Zemana je skutečně moc

Zeman lidem v řadě věcí vadí, ale volat po něčí smrti je přes čáru... Podobně mi přijde jako si přát smrt Grebeníčka, Jakeše apod.

5.8.2018 v 18:06 | Karma článku: 36.67 | Přečteno: 1459 | Diskuse

Jiří Míka

Potraty se dočkaly svého festivalu hrdosti

Potraty jsou kontroverzní téma. Pro někoho ale důvodem k oslavě. Aktivisté "Díky Bohu za potraty" nadšeně tvrdí "Měj si klidně 20 potratů.". Volají po užívání si života bez jakékoliv zodpovědnosti.

24.7.2018 v 14:57 | Karma článku: 24.93 | Přečteno: 945 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marek Trizuljak

Mnichov 1938 - Nacistické a neonacistické recepty už nikdy!

Základním poučením z událostí kolem Mnichova 1938 je varování před démonem nacionalizmu ve všech jeho starých i nových podobách. Nacionalizmus napáchal v lidské historii už dost zla, válek a utrpení. Už nikdy více!

25.9.2018 v 20:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 3 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Výstava o důstojnosti veřejného prostoru na nedůstojném veřejném prostranství

aneb pohnou se ledy a stane se „buzerplatz“ (jak se lidově říkávalo Staliňáku – nyní náměstí Dr. M. Horákové) důstojným veřejným prostorem, za který se nemusí občané Karlových Varů stydět?

25.9.2018 v 17:14 | Karma článku: 5.76 | Přečteno: 109 | Diskuse

Jaroslava Indrová

Jedu si to užít

Tak máme zase po mnoha letech na MS v judu ženu! Alice Matějčková udělala za poslední rok velký pokrok, ale zas tak moc se od ní napoprvé neočekává. A jí to vyhovuje. V rozhovoru pro rozhlas prohlásila, že si to jede užít.

25.9.2018 v 13:48 | Karma článku: 12.01 | Přečteno: 355 | Diskuse

Monika Plocová

Není to škoda?

“Je mi 16 let a nemám rád nové věci. Z čehokoliv, co je pro mě nové a je to spojené s mojí osobou ( to je mimo rodinu a kamarády ), mám zvláštní pocit. Jsem z toho nervózní a nesvůj. Celkově se sám se sebou necítím dobře.

25.9.2018 v 10:43 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 579 | Diskuse

Petr Šindelář

Hory nesplněných slibů kvůli neschopnosti politiků stále rostou (4. díl)

Za téměř 28 roků jsou vyšší než Himaláje a dalšími nereálnými sliby nyní kandidáti přímo hýří. I když zatím nic nemají, slibují občanům více vody, více bytů a nebo jak rychle zatočí s nepřizpůsobivými. Blíží se komunální volby...

25.9.2018 v 9:52 | Karma článku: 7.83 | Přečteno: 211 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz