Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jiří Drahoš je druhý nejpreferovanější kandidát na prezidenta?

7. 12. 2017 17:00:51
Moc o panu Drahošovi nevím, ale už první vyjádření v médiích ukazovala na vzorného kavárníka. Sám šíří seznam "konspiračních webů" a nijak mě pak nepřekvapilo, že ve svých akademických aktivitách zaštiťuje gender ideologii.

Takže to zase bude muset odtáhnout chudák Zeman, protože ti ostatní kandidáti nejsou v tomhle moc jiní. A co je špatného na Franzovi? Ten v těch průzkumech skoro vůbec nefiguruje, a přitom na mě působí krásně apoliticky. A co Karel Gott? Kromě zpěvu mu to dle některých rozhovorů hodně myslí i v oblastech politiky.

Co je špatného na gender ideologii? Vidím to jako nový komunismus. Nová vznešená ideologie, která ale už dnes ukazuje zuby. Snaží se umlčet opozici a v podstatě jakoukoliv kritiku. V některých zemích už jsou kritici gender ideologie i stíháni soudem, nebo přicházejí o zaměstnání, pokud odmítají onikat speciálním sněhovým vločkám.

Narodit se s odchylkou v sexuální orientaci je jistě pro většinu velmi nepříjemná zkušenost plná nutnosti čelit problémům zapadnout do kolektivu (ale kdo to do nějaké míry nezažil?). Ale vše má své meze. Nemám problém onikat nebo jinak oslovovat dle přání lidi, pokud si tak přejí. Ale když mi má kvůli tomu hrozit vězení, pokud odmítnu? Proč má hrozit vězení, pokud někdo s takovými novými slovy nesouhlasí?

To samé dělal pozvolna komunismus. Umlčoval a pozvolna začal věznit kritiky.

Setkal jsem se asi s dvěmi (vlastně třemi) hlavními názorovými polohami.

a) Obhajování gender ideologie (velice raritní - málokdy se setkáte s ochotou diskutovat)

b) Marginalizace konkrétní kritiky jako zveličování něčeho nepodstatného, co se ČR snad ani netýká (časté - kritika je prý jen zveličená paranoidní neonacistická misogynní šovinistická propaganda bílého patriarchálního muže)

c) Ticho a pouhé volání po cenzuře kritiky (jedna z nejčastějších poloh)

Marginalizace tématu, myslím, znamená absenci znalosti tématu nebo otevřená (vědomá?) lež. Připomíná to opět Orwellův doublethink. Uvědomují si totiž vůbec, že neříkají pravdu? Obrovské instituce typu OSN a EU propagují gender ideologii. Neziskovky propagují gender ideologii. České školy mají gender ideologii pozvolna více a více jako součást výuky. Ale ne. To je prý jen nějaká vlnka.

Tohle není žádná vlnka. Jde o masivní a desítky let vznikající ideologii už od dob Frankfurtské školy. Tedy ještě před 2. světovou válkou. Označit to za vlnku, musí ukazovat na naprostou neznalost problematiky. Či její ignoraci.

Rozdílu od komunistického totalitního režimu postupně ubývá. Zejména v zahraničí, kde je už gender kolotoč roztočen na vyšší obrátky (Německo, Kanada, USA, Británie, Švédsko, Norsko,...).

Gender ideologie je zcela provázána v kotlíku tzv. multikulturalismu. Mezi feminismem, LGBT, multikulturalismem a gender ideologií nejsou jasné hranice.

Je proto i vidět, že Jiří Drahoš samozřejmě ve všech bodech má multikulturně kompatibilní názor. Proto Drahoš zjevně zaštítil tuto konferenci: http://www.avcr.cz/cs/udalosti/4.-NARODNI-KONFERENCE-O-GENDERU-A-VEDE/

Dnes jsem četl v novinách

„Co se týče dětí v předškolním a mladším školním věku, jejich počet u mne v ordinaci se letos pohybuje kolem třiceti. Mladiství klienti a klientky přicházejí v počtu mnoha desítek,“ upřesňuje Fifková. Nejmladším je jen šest až sedm let.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/rostouci-trend-v-cesku-stovky-deti-zvazuji-zmenu-pohlavi-nejmladsim-je-sest-let-gp0-/zpravy-domov.aspx?c=A171117_214851_ln_domov_ele

Máme tu lidi, kteří říkají "Hele, už nám tu chodí i 6 leté děti zmatené svou pohlavní orientací."

A to se diví? S gender ideologií protlačovanou už od prvního stupně ZŠ a dokonce i v mateřských školkách? Není divu, že jsou děti zmatené.

Sexuální deviace se týkají minority lidí. Současná politika do toho zatahuje všechny děti, které škola učí, že pohlaví (gender) je pouhý sociální konstrukt. A diví se, že dítě ve věku 6 let je zmatené?

Blokace puberty

Co se týče změny pohlaví dětí v ČR ve věku i kolem 6 let, sice pohlaví lze legálně operací/hormony měnit až od 18 let věku, v článku se v propagačním obrázku hovoří o 2. fázi pro návštěvníky poradenství, jejíž součásti je "blokace puberty" pomocí chemických látek, aby bylo "více času na rozhodování".

Výborné cpát takové látky do dětí, které ještě pořádně neví, a jsou masírovány ve škole. Dítě už může být permanentně ovlivněno na celý život. Puberta má ve zdravém dospívání jistě svůj význam. Nakonec tento postup může být sebenaplňujícím proroctvím, kde chemicky poškozené děti už skutečně budou mít problémy s orientací.

V článku se i dočteme, že někteří (dospělí) si svou transexualitu po operaci rozmysleli. Český tramvaják z článku dokonce zažaloval doktory a chce 17 milionu odškodné.

Nemyslím, že 6 let staré dítě má řešit změnu pohlaví, a pravděpodobně ho sexualita zatím vůbec ani nezajímá, resp. se s ní pozvolna seznamuje.

A co řeší naše eurokomisařka paní Jourová? Bije se v EU za gender ideologii. Ještěže tam máme svého člověka. Prý tu sice nemáme rádi znásilňování, ale ignorujeme násilí na ženách. Kde? Podle Jourové k tomu dochází v ČR na pracovišti, a je potřeba s tím něco dělat.

Volme Drahoše a tohle vše může být pěkně podporováno i z Hradu. Můžeme zkusit Komunismus 2.0. Téma je trochu jiné. Už ne rovnost mezi třídami ale rovnost mezi pohlavím/rasou/doplňte. To je celkem jedno, co je přesně předmětem ideologie. Podstatné jsou praktiky, kterými je prosazována.

Osobně tíhnu k tomu být vegetarián, ale běda jestli nějaký kretén přijde se zákonem, že restaurace mají mít povinných 50% jídel bez masa. O tomhle mluvím. O autokratech. Totalitě, která se tu znovu protlačuje, a Jiří Drahoš se nechal slyšet, že tuto totalitu chce aktivně prosazovat.

K tomu dodává, že chce být nestranným prezidentem, který bude lidi spojovat. Na dotaz pana Veselovského v DVTV ale nebyl schopen poskytnout jasnou odpověď, jak to chce zařídit, když má evidentně odlišně vyhraněné názory oproti minimálně polovině populace ČR. Podle mě jsou to jen takové ty klasické kecy. "Budu spojovat. Nebudu nálepkovat", jenže k živým tématům má vyhraněný názor.a nálepkuje už nyní.

Já slyším něco jiného "Budu dělat, co mi řeknou. Budu poddajná neproblémová myška jako Macron. Všemu sluníčkovému budu dávat zelenou. Budu kádrovat kritiky jako 'xenofobní nálady ve společnosti', proti kterým se musíme morálně postavit".

Erik Best také není nadšený:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Erik-Best-vytahl-na-Drahose-nemilou-vec-z-minulosti-481432

Lide začnou vidět tu soudružskou mentalitu. Ty samé principy. Kdo nezažil komunismus v ČR, měl by si ho nastudovat - v čem spočívala jeho nesvoboda. Unikli jsme z nesvobody, jenže Západ se nyní ubírá do něčeho velmi podobného. Do nesvobody nepatřilo jen věznění za názor ale i ona autocenzurní mentalita a udávání, vyhazovy. To už je dnes realitou. Dokonce už i ono věznění za názor.

Konec svobody slova v Kanadě

Pro příklad šílenství gender ideologie použiju opět věšteckou kouli poukázáním na současnou realitu v "progresivnějších" zemích, kterou je Kanada.

Každý kdo alespoň trochu ví o gender ideologii, musí nutně znát kanadského profesora psychologie Jordana Petersona. Nedávno rozhovor s ním označila univerzita za srovnatelné jako pouštět "projev Hitlera". Tento profesor se proslavil oponování novému kanadskému zákonu, který gender ideologii o kousek posunul dál co se týče používání zájmen.

Lindsey Shepherd, studentka univerzity, uspořádala přednášku, kde také pustila rozhovor s Petersonem z televizního zpravodajství. Škola si na ni došlápla a další podobné promítání jí zakázala. Nevěděli ale, že si rozhovor nahrávala. Nahrávku zaslala médiím. Rozjela se debata o svobodě slova.

Dle nahrávky je komické, že na její obhajobu, že zaujímala neutrální postoj, dostala odpověď "V tom je ale právě ten problém. K takové nahrávce nemůžete zaujmout neutrální postoj. Vytváří transfobní nálady ve společnosti."

Ano. Jako komanči. Informace už musí být řízeny, ještě než vzniknou, aby náhodou někdo nemohl používat vlastní hlavu. Sama se obhajovala, že nic proti trans lidem nemá, a pokud je ona transfobik, pak jak chtějí nazývat skutečné transfoby? V nahrávce je vidět, že pod tlakem univerzitních autorit pláče. Někteří ji za to dokonce obvinili, že zneužívá své cituji "výhody bílých slz". Tahle ideologie je evidentně šílená a stejné principy jsou vidět všude. Furt dokola.

Debata pokročila až do rozpravy v kanadské vládě, kde postup školy hájila kanadská ministryně pro vědu, protože svoboda slova je prý v pohodě, ale dodala, že nemůže být dovolena svoboda slova pro hate (nenávistné projevy). Tihle sebespokojení ideologici se ani nenamáhají mít jasnou definici, co lze za nenávistný projev považovat. Za komunismu byly také nepsané zákony, co se vlastně nemohlo říkat. Hlavně nedělat problémy.

Hlasujte ve finále Blogera roku

Autor: Jiří Míka | čtvrtek 7.12.2017 17:00 | karma článku: 40.29 | přečteno: 3225x


Další články blogera

Jiří Míka

Obhajoba útočení na jiné státy aneb proč jsme lepší než jiní

Fakta mohou být sporná, protože v globalizovaném světě máme sice informace z jeho různých koutů, ale jsou často kusé, máme na ně omezený čas a do nějaké míry musíme důvěřovat v jejich pravdivost bez osobního ověření. Nicméně...!

18.4.2018 v 12:44 | Karma článku: 38.93 | Přečteno: 1289 | Diskuse

Jiří Míka

Mezinárodní koalice pokrytců - důkazy chtějí jen zrádci

Martin Stropnický řekl, že hledat důkazy je ztráta času a kolaborace s nepřítelem. Plýtváním času je mandát od RB OSN, čímž lze Trumpův útok na Sýrii považovat za válečný zločin, který Stropnický schvaluje.

15.4.2018 v 15:26 | Karma článku: 43.55 | Přečteno: 2360 | Diskuse

Jiří Míka

Komentář HN se zamýšlí nad tím, proč Rusové jako takoví jsou prostě jiní

Petr Honzejk se v článku "Proč Rusko tak lže a proč mu někteří u nás tak fandí" zabývá prolhaností Ruska. Odpíchl se lamentací, proč nám Rusko lže s vraždou agenta. Nicméně nikdo dosud neprokázal, kdo má vlastně pravdu.

10.4.2018 v 12:42 | Karma článku: 35.81 | Přečteno: 1073 | Diskuse

Jiří Míka

Boris Johnson má máslo na hlavě. Lhal o důkazu, že za útokem jedem stálo Rusko

Před pár dny britská laboratoř Porton Down oznámila, že nebyla, a nebude schopna určit původce jedu Novičok. Britský ministr Johnson nicméně novinářce DW dříve řekl, že mu z Porton Down potvrdili, že původcem je Rusko.

8.4.2018 v 14:01 | Karma článku: 45.21 | Přečteno: 4877 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Johana Kroupová

Smazaný blog - “Requiem za zabitého chlapce” Smrt cestou ze školy a dojdou naše děti domů?

Znovu vkládám poupravený blog. Nejsem tak zapomnětlivá, abych ho vkládala dvakrát, ale smazali mi ho, protože jsem použila jsem slovo vrah.., to se nesmí ani obecně...

22.4.2018 v 20:52 | Karma článku: 27.47 | Přečteno: 964 | Diskuse

Robert Troška

Kardinál Duka: útok na rodinu, předání petice

V rámci převezení ostatků kardinála Berana do Prahy vystoupil kardinál Duka se zásadním projevem, ve kterém popsal útoky na rodinu a další témata. Po projevu v katedrále byla kardinálu Dukovi předána petice na jeho podporu.

22.4.2018 v 19:16 | Karma článku: 28.86 | Přečteno: 749 | Diskuse

Josef Prouza

Děti Shakespearovi už absolutně nerozumí. Přeložil jsem Romea a Julii do internetové řeči

A byla to kláda! Zachovat odkaz velikána Williama, aby mu vůbec mladí rozuměli, byl porod. Trochu jsem i pozměnil děj, aby ho dnešní generace pochopila. A teď jdu na Hamleta. Název: 2B || !2B. (Být či nebýt - pro zaostalé starce).

22.4.2018 v 16:36 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 531 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Zpráva ze zasedání ÚV KSČM

Naší agentuře Hádám se podařilo jako jediné proniknout na první uzavřené povolební zasedání ÚV KSČM po projevu Miloše Zemana na jejich sjezdu.

22.4.2018 v 16:27 | Karma článku: 28.10 | Přečteno: 775 | Diskuse

Hana Šťastná

Od proražených gum k pohnojenému Arabskému jaru

„Kamarádka“ se dala dohromady s mým ex-vyvoleným. Pod záminkou, že mu vytmaví, jak moc mi ublížil, ode mne vylákala číslo jeho mobilu a šup, za měsíc už s ním letěla na Maledivy. Aniž by se mi k té nové lásce a výletu přiznala.

22.4.2018 v 15:28 | Karma článku: 27.33 | Přečteno: 886 | Diskuse

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.