Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bojovnictví za lidská práva je podle mě psychická choroba, ne nutně politický směr

13. 09. 2017 15:38:01
V řadě článcích na blogu jsem se zamýšlel nad absurditami kolem bojovníků za lidská práva, než se mi začal upevňovat dojem, že tu nejde o IQ nebo nějaký vrozený typ osobnosti, ale že jde o psychickou chorobu.

Nejnápadnějším znakem mi tam připadá ta absence snahy diskutovat nebo jiným způsobem argumentačně obhajovat svůj názor. Dlouho mi vrtalo hlavou, proč jim to nevadí. Proč jim nechybí možnost si testovat své pohledy, vystavit je pohledům ostatních, kritice a případně mít možnost je revidovat. Pro mě to je běžné a v průběhu let jsem i na některé věci názor změnil.

Každopádně jsem vždy potřeboval se v pravidelných intervalech ujistit, že si neulítám někam mimo. Do nějakých svých iluzí, rigidních přesvědčení. O některých věcech se vyjadřuju radikálně a jednoznačně, ale ta jistota nevznikla ze dne na den. A je to samozřejmě i forma určitého protestu a akcentace myšlenky v mediálním světě. Je to i v podstatě provokací. Potenciálem pro jiné, aby případně tato jasně vyhraněná tvrzení napadli.

A nyní mi připadá nutné uvážit, jestli skutečně bojovnictví za lidská práva (v angličtině SJW - Social Justice Warrior) není mentální choroba způsobená určitým druhem psychologické manipulace.

V tom směru mě hodně upoutalo, že existují i vyléčení SJW. Lidé s minulostí plnou obviňování světa z mužského patriarchátu, utlačování minorit, bílé nadvlády, kteří doslova ze dne na den náhle otočili.

Lidé se mohou v ledasčem neshodnout a asi nikdo nemůže s jistotou říct, co je objektivní pravda. Každý má svůj tunel reality (výsek, který vidíme). Neřeším teď tedy jejich názory, se kterými nesouhlasím ale spíš, jak je prosazují, a jak je odmítají vlastně vůbec nějak hájit. A agresivitu těch radikálnějších s tím spojenou. Antifa v USA se dá bez jakékoliv nadsázky přirovnat k neonacismu resp. fašismu.

Konkrétně agresivita extrémní frakce SJW je asi tou nejznepokojivější věcí na celé téhle dle mého epidemii. V posledních dnech dokonce i liberální americká média začala znepokojivě hovořit o tom, že Anti-fašisté jsou ve skutečnosti fašisté. Že jejich násilí je násilím pro násilí jako takové.

Tohle televize typu pravicové FOX News už tvrdí celou dobu, ale že se k podobným hlasům nyní připojuje i např. liberální MSNBC ukazuje poměrně překvapivý zvrat. Reportéři/moderátoři TV zpráv otevřeně vyjadřují znepokojení nad agresivitou Antifa, a jak jim to připadá identické k fašistům. Paradoxně když mají v názvu, že jsou proti fašismu. A slavné Bash The Fash - udeř nácka.

Nevím, jak je na tom Antifa v ČR, resp. zdejší anarchistická komunita, ale co se děje zejména v USA na poli anarchismu a konkrétně Antifa, je něco srovnatelného s nacismem.

Tragikomedie kterou už nikdo nezastaví? Padák v Googlu a český seminář "Nenávistné projevy na internetu"

Na druhou stranu je (zatím) komické celou věc sledovat, ironizovat, satirizovat, protože tolik materiálu díky internetu člověk ani nemá čas projít.

Tak na závěr přidávám příklad z nekonečné sbírky rostoucí každým dnem.

Například nedávná kauza propuštěného zaměstnance Google za špatný názor na diverzitu (různorodost) ředitelkou firemní diverzity. Zjevně je tam taková pozice. Rozhovor s ním odhaluje, že povýšení ve firmě je závislé na míře vaší snahy účastnit se přednášek a školení pro diverzitu a jinými způsoby být správně pro-diverzitu. Jestli jste někdo zažil komunismus a být správný soudruh, máte svou představu,

Události v Googlu mě ještě více utvrdili v dojmu, že bojovnictví za lidská práva je natolik prolezlé západní společností, že nejde jen o nějakou módní vlnku, jak někteří tvrdí. O nic míň než byl komunismus.

Často také slyším, proč řeším co se děje v jiných zemích. Protože jdeme stejným směrem posledních 26 let? Ohledně nucené imigrace je ČR a Visegradská skupina jako celek spis raritní výjimkou disentních zemí, které má čekat od EU odplata.

Obecně totiž EU/OSN je vládním ramenem skuhrání bojovníků za lidská práva. Jinými slovy - tohle šílenství je zastoupeno na všech rovinách společnosti - zdola v aktivistech a NGO, v korporátním sektoru i ve vládních strukturách. Tohle jen tak nepomine. Ale ČR může zůstat oázou v téhle šílené době.

Pokud jste rodiče dětí, doporučuju kontrolovat dětem učebnice pro představu, co a jak se tam učí (někdo bohužel rozhodl, že školní podklady už nejsou k dispozici na internetu veřejnosti). Nad hodinami majících "pomoci s rozvojem utváření si vlastního názoru" zpozorněte. Žijeme v orwellovské době, takže často slova znamenají pravý opak.

Jak ukázala i kauza českého programátora/profesora ČVUT, který infiltroval státem financovaný seminář "Nenávistné projevy na internetu", kde zdokumentoval dokonce i k nabádání lidí k trestné činnosti vůči lidem s jiným názorem (rozuměj "nenávistným názorem"), a žádali návštěvníky, aby o obsahu konference pak zpětně s nikým nemluvili. Podle mého to už spadá do trestného činu zločinného spiknutí.

Před pár dny mi přistál ve zprávách screenshot. Pocházel z diskuzního serveru Nyx. Uživatelka ZUZKAOU (Zuzana Ouhrabková, neziskovka PostBellum) v něm shání brigádníky na výpomoc. Výpomoc neziskovce InIustitia. S hromadným sepisováním TO, protože nestíhají. Trestních oznámení, udání. Na spoluobčany. Aby čelili stíhání, měli problém a přístě si dali pozor. Na jazyk.

Zdroj:http://neviditelnypes.lidovky.cz/reportaz-hate-speech-aneb-jak-umlcet-hlas-internetu-fh0-/p_spolecnost.aspx?c=A170906_222318_p_spolecnost_wag

Tento seminář příkladně ukázal, že školní předměty mající rozvíjet vlastní názor, tohle s malou pravděpodobností myslí vážně. Jak je myšlena diskuze. Říkejte si cokoliv chce. Ale jinde!

Jako při pohledu na výkalem na podlaze - můžete polemizovat nad jeho strukturou, filozofickými přesahy, ale běda pokud řeknete, že by ho spíš měl někdo uklidit! Každý předmět má právo někde být, vy netolerantní zmetci!

Hlasujte ve finále Blogera roku

Autor: Jiří Míka | středa 13.9.2017 15:38 | karma článku: 39.93 | přečteno: 2166x


Další články blogera

Jiří Míka

Obhajoba útočení na jiné státy aneb proč jsme lepší než jiní

Fakta mohou být sporná, protože v globalizovaném světě máme sice informace z jeho různých koutů, ale jsou často kusé, máme na ně omezený čas a do nějaké míry musíme důvěřovat v jejich pravdivost bez osobního ověření. Nicméně...!

18.4.2018 v 12:44 | Karma článku: 38.93 | Přečteno: 1289 | Diskuse

Jiří Míka

Mezinárodní koalice pokrytců - důkazy chtějí jen zrádci

Martin Stropnický řekl, že hledat důkazy je ztráta času a kolaborace s nepřítelem. Plýtváním času je mandát od RB OSN, čímž lze Trumpův útok na Sýrii považovat za válečný zločin, který Stropnický schvaluje.

15.4.2018 v 15:26 | Karma článku: 43.55 | Přečteno: 2360 | Diskuse

Jiří Míka

Komentář HN se zamýšlí nad tím, proč Rusové jako takoví jsou prostě jiní

Petr Honzejk se v článku "Proč Rusko tak lže a proč mu někteří u nás tak fandí" zabývá prolhaností Ruska. Odpíchl se lamentací, proč nám Rusko lže s vraždou agenta. Nicméně nikdo dosud neprokázal, kdo má vlastně pravdu.

10.4.2018 v 12:42 | Karma článku: 35.81 | Přečteno: 1073 | Diskuse

Jiří Míka

Boris Johnson má máslo na hlavě. Lhal o důkazu, že za útokem jedem stálo Rusko

Před pár dny britská laboratoř Porton Down oznámila, že nebyla, a nebude schopna určit původce jedu Novičok. Britský ministr Johnson nicméně novinářce DW dříve řekl, že mu z Porton Down potvrdili, že původcem je Rusko.

8.4.2018 v 14:01 | Karma článku: 45.21 | Přečteno: 4877 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Johana Kroupová

Smazaný blog - “Requiem za zabitého chlapce” Smrt cestou ze školy a dojdou naše děti domů?

Znovu vkládám poupravený blog. Nejsem tak zapomnětlivá, abych ho vkládala dvakrát, ale smazali mi ho, protože jsem použila jsem slovo vrah.., to se nesmí ani obecně...

22.4.2018 v 20:52 | Karma článku: 27.58 | Přečteno: 969 | Diskuse

Robert Troška

Kardinál Duka: útok na rodinu, předání petice

V rámci převezení ostatků kardinála Berana do Prahy vystoupil kardinál Duka se zásadním projevem, ve kterém popsal útoky na rodinu a další témata. Po projevu v katedrále byla kardinálu Dukovi předána petice na jeho podporu.

22.4.2018 v 19:16 | Karma článku: 28.86 | Přečteno: 750 | Diskuse

Josef Prouza

Děti Shakespearovi už absolutně nerozumí. Přeložil jsem Romea a Julii do internetové řeči

A byla to kláda! Zachovat odkaz velikána Williama, aby mu vůbec mladí rozuměli, byl porod. Trochu jsem i pozměnil děj, aby ho dnešní generace pochopila. A teď jdu na Hamleta. Název: 2B || !2B. (Být či nebýt - pro zaostalé starce).

22.4.2018 v 16:36 | Karma článku: 14.31 | Přečteno: 531 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Zpráva ze zasedání ÚV KSČM

Naší agentuře Hádám se podařilo jako jediné proniknout na první uzavřené povolební zasedání ÚV KSČM po projevu Miloše Zemana na jejich sjezdu.

22.4.2018 v 16:27 | Karma článku: 28.10 | Přečteno: 776 | Diskuse

Hana Šťastná

Od proražených gum k pohnojenému Arabskému jaru

„Kamarádka“ se dala dohromady s mým ex-vyvoleným. Pod záminkou, že mu vytmaví, jak moc mi ublížil, ode mne vylákala číslo jeho mobilu a šup, za měsíc už s ním letěla na Maledivy. Aniž by se mi k té nové lásce a výletu přiznala.

22.4.2018 v 15:28 | Karma článku: 27.33 | Přečteno: 887 | Diskuse

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.