Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výchova ke zdraví - Vyjmenuj 10 důvodů, proč mám pravdu

15. 07. 2017 12:52:38
Trochu jsem si prolistoval jedny z materiálů Výchovy ke zdraví pro ZŠ na 2.stupni. Pobavil už teda hned ten dotazník na začátku. Celkově ukazují jasný (až mesiášský) příklon více k výchově než ke vzdělávání. Nahrazení rodičů.

Škola je tvůj milující partner na celý život

Žít v zemi Velkého Bratra asi bych měl obavy, ale protože našim vůdcům můžeme věřit, tak proč nespojit žáka, školu a lásku do jednoho kotlíku.

I když se to kromě zdravo-výživy podobá spíš materiálům pro terapii u psychologa (pokecat si pěkně o intimních věcech s učitelem a spolužáky).

Nechybí ani kapitola Sexuální výchova, která je integrální součástí Výchovy ke zdraví. Ta je součástí tzv. Průřezových témat. Neboli - informace a cíle dané skrze evropské vzdělávací instituce jsou rozprostřeny holisticky skrze vícero předmětu včetně technických.

K žákovi se přistupuje intimněji, než je běžné i v rodinách. Ani partneři si často nejsou schopni tolik otevřeně pohovořit o své sexualitě, masturbaci nebo o svém sebevědomí. Takový styl rozpravy je typický spíš pro psychologa nebo nějaký druh terapie.

Jeden z úkolů hned ze začátku:

Škola pátrá, radí, informuje

Mezi svými spolužáky najdi někoho, kdo se chová tak, jak je uvedeno v tabulce.Do každého políčka uveď jméno jiného spolužáka.

Činnosti | Jméno spolužáka

http://zs-zelatovska.cz/upload/files/VkZ_prac(1).pdf

Trochu bonzování ne?

Celé se to nese dost v tomhle přehnaně intimně výchovném duchu až s náboženskými rozměry ve stylu politické imanentizace eschatonu (snahy přivést božský ráj utopie na Zemi politickými prostředky) nebo výchovy Alfa skupiny nové generace v seriálu Wayward Pines. Kdy nestačí jen vzdělávat ale vědomě formovat osobnost nové generace s vědomím, že někteří rodiče nebudou souhlasit (jak se v tomto pracovním sešitu i dětem píše).

Co máš společného s jarní kytičkou?

Nakresli nebo formou koláže zhotov plakát, kterým bys chtěl ukázat, proč je na tom lépe ten, kdo nekouří.

Vypočti, kolik peněz ročně by ušetřil člověk, který vykouří denně pouze jednu krabičku cigaret za 50 Kč.

http://zs-zelatovska.cz/upload/files/VkZ_prac(1).pdf

Výchova k Arše

OSN jako apokalyptická organizace zachraňující svět před změny klimatu, přelidněním, netolerancí, nenávistí.. a bum je to tu.

A už teď kritiky označují za "popírače", "fašisty" atd. Jedna pravda a námitky se moc neřeší a spíš jen "peer presure" (tlak z okolí). Ve Wayward Pines měli pro tyhle lidi proceduru zvanou reckoning (zúčtování) - provinilec, kdo porušil Pravidla, byl na náměstí veřejně oběšen.

Taky zachraňovali lidstvo.

Měli morální autoritu sáhnout i ke krutým krokům, aby mohlo lidstvo přežít. OSN/EU tuto mentalitu děsně připomíná. Hlavně v tom deficitu demokracie a "diskuzemi" ve stylu tolerance dostatečně stejných názorů. Text pracovního sešitu výše taky jasně ví, co je správné a co špatné.

Plán vytvořit podobné učebnice už sepsal Julian Huxley v 1947 ve zprávě pro UNESCO: Principy a filozofie. Přímo tam píše, že to musí být masivní vojenská propaganda, aby "překonala odpor milionů" [zdroj: web UNESCO]. Možná upřímně věřil, že to zkvalitní vztahy, protože je nutné každého odmala správně modifikovat. Posunout lidstvo na novou úroveň lásky a harmonie. Konce netolerance, sexismu. To vše už plánoval tehdy - i jak je k tomu nutné použít veškeré vzdělávací a masmediální prostředky.

Podobné učebnice jsou toho výsledkem. A není náhoda, že na nich často najdete dokonce logo UNESCO i tu v ČR. Přidruženost vzdělávání ČR k UNESCO bylo definováno vládním dokumentem Bílá kniha.

Od vzdělávání k masturbaci

Škola se každopádně posunula hodně od vzdělávání k výchově a utopistické vize v totalitě už končily (komunismus, zdánlivě vznešená idea pro snad spravedlivější svět), protože to ztroskotalo na lidech. Se sebelepšími podklady mi přijde představa tisíců osvícených duševně vyzrálých učitelů obtížně uvěřitelná.

Jistě tato konkrétní učebnice není dnes v ČR ještě tak tragická. A může působit, že se jen snaží děti připravit na všechny eventuality. Postupně přitvrzují. Mají nové učebnice, kde děti více seznamují s komplikacemi sexuální identity, a že existuje nekonečné množství druhů pohlaví (LGBT+). Učí děti o masturbaci, sexuálních praktikách.

Jak vystřižené z dystopie Aldouse Huxleyho (bratra výše uvedeného Juliana Huxleyho, prvního ředitele UNESCO) nazvané Brave new world (Konec civilizace). Tam učili děti sexu už od mateřské školy a celá komunita byla postavena na toleranci a promiskuitě. Úplné absenci rodiny. Ta byla zakázaná a slova j"matka" a "otec" doslova sprostým slovem (co není slušné ani vyslovit) z časů minulých, než "vědecky osvícená vláda po válkách nastolila život v pokroku a luxusu.".

Všechny negativní mezilidské vztahy byly přičítány výchově rodičů a majetnickému přístupu k partnerovi v monogamních vztazích. Proto bylo porušením pravidel se příliš zdržovat s jedním partnerem. I nápisy na obrazovkách ve vlacích berlínského metra (Eine tolerantishe stadt) už jsou velmi podobné těm z knihy Konec civilizace.

Sám A. Huxley se novinářům opakovaně vyjadřoval, že jeho kniha je varováním před budoucností - před novým typem totality, kde lidé budou milovat své otroctví. Pomocí propagandy a drog.

V USA byl tento "progresivní" styl výuky praktikován už delší dobu. Školy jsou tam plné bojovníků za lidská práva rozbíjejících výlohy, napadající "fašisty", dožadujících se práva na to, aby všech nekonečno pohlaví mělo vlastní záchod pro důstojné vykonání potřeby. Přemýšlím, že kdyby jen přestal globálně fungovat elektrický proud, tak lidé budou mít naprosto jiné starosti než "diskriminující" sprchy nebo záchody.

V ČR toto zatím spíš jen pučí, ale je jasně deklarován směr totožný s tím v USA a jiných zemí s "progresivním" vzdělávacím systémem.

Vše by mohlo působit skoro neškodně a ani není mým cílem rozporovat vše, co tato učebnice obsahuje. Ani není jediná. Jen jsem si namátkově vyhledal něco na téma "Výchova ke zdraví", které je spolu s např. "Mediální výchovou" jedním z novodobých předmětů. A forma a některá témata mě jemně řečeno nepřijdou v pořádku.

Dětská masturbace na YouTube

Na závěr uvedu šokující video, které YouTube (tak rád cenzurující "nevhodné věci") sám propaguje ve svém Trending výběru. Více podrobností v článku https://stredoevropan.cz/2017/07/11/youtube-propaguje-viralni-video-ktere-uci-male-deti-masturbovat/

„Takhle vypadá ztopořený penis – to je proč nepotřebujete chlapce,“ říká matka svým dvěma dcerám, které vypadají, že jsou adoptované.

Jedna ze zarážejících věcí je, že v původním videu jsou robertky zamazané, protože zřejmě někdo usoudil, že nejsou vhodné pro děti na internetu. Ale pro ty děti ve videu ano? Kdyby tu věc aspoň nevysvětlovali tak slizkým způsobem, když už vytasili tak intimní téma před vyvíjejícím se dítětem, aniž by se o to prosilo.

Jak takové video může být vůbec legální?

Doplň správné výrazy a tajenku barevně zvýrazni

Mnoha lidem může tento trend ve školách přijít přínosný nedomýšlejíc podle mě důsledky a formu jako lidé z videa výše učící předškolní děti masturbovat. Spíš se zdá, že dospěláci často sami spoustu věcí neví (a dost možná ani co je to vlastně zdravá strava) a mají problémy žít harmonický život, tak jak ho můžou učit?

Z principu mi nepřijde dobrý nápad učit děti byť jen škodlivost kouření formou vyplňování tajenky nebo doplňovačky. Ať je to pravda nebo ne, je to propaganda.

Na většinu věcí si mohou přijít samy a tak se naučit skutečné samostatnosti.

Související geograficky bližší zpráva (škola toto tvrzení sice popřela, ale jak to tak sleduju.... těžké říct komu věřit):

Rodiče v šoku: Děti musely ve škole předvádět orální i anální sex

Rodiče vyděsil sexuální kurz v základní škole v Košicích. Zavítaly do ní pracovnice Regionálního úřadu veřejného zdravotnictví a při přednášce o AIDS deváťáky poučily o sexuálních polohách, pak je z nich zkoušely.

http://tn.nova.cz/clanek/nebratzdeseni-rodice-deti-musely-ve-skole-predvadet-oralni-i-analni-sex.html

Autor: Jiří Míka | sobota 15.7.2017 12:52 | karma článku: 20.29 | přečteno: 935x


Další články blogera

Jiří Míka

Za balení ženy ve městě může hrozit pokuta až 750 Euro na místě?

Tzv. catcalling zákon (z anglického termínu pro hvízdání na holky nebo ženě říkat komplimenty "jsi kočka") byl v srpnu úspěšně schválen ve Francii.

6.9.2018 v 20:46 | Karma článku: 29.04 | Přečteno: 1468 | Diskuse

Jiří Míka

Ženy by měly pracovat max 34 hodin v týdnu za stejné peníze, rozhodli vědci

Například Australská národní univerzita odhalila, že ženy trpí vyhořením, pokud pracují celý týden. Oproti mužům se totiž musí starat o rodinu, domácnost, vlastní zdraví a vztahy. Oproti mužům - ti stresem z práce netrpí.

19.8.2018 v 18:07 | Karma článku: 21.19 | Přečteno: 883 | Diskuse

Jiří Míka

Hutkova píseň přející si smrt Zemana je skutečně moc

Zeman lidem v řadě věcí vadí, ale volat po něčí smrti je přes čáru... Podobně mi přijde jako si přát smrt Grebeníčka, Jakeše apod.

5.8.2018 v 18:06 | Karma článku: 36.67 | Přečteno: 1459 | Diskuse

Jiří Míka

Potraty se dočkaly svého festivalu hrdosti

Potraty jsou kontroverzní téma. Pro někoho ale důvodem k oslavě. Aktivisté "Díky Bohu za potraty" nadšeně tvrdí "Měj si klidně 20 potratů.". Volají po užívání si života bez jakékoliv zodpovědnosti.

24.7.2018 v 14:57 | Karma článku: 24.93 | Přečteno: 945 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marek Trizuljak

Mnichov 1938 - Nacistické a neonacistické recepty už nikdy!

Základním poučením z událostí kolem Mnichova 1938 je varování před démonem nacionalizmu ve všech jeho starých i nových podobách. Nacionalizmus napáchal v lidské historii už dost zla, válek a utrpení. Už nikdy více!

25.9.2018 v 20:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 46 | Diskuse

Štěpánka Bergerová

Výstava o důstojnosti veřejného prostoru na nedůstojném veřejném prostranství

aneb pohnou se ledy a stane se „buzerplatz“ (jak se lidově říkávalo Staliňáku – nyní náměstí Dr. M. Horákové) důstojným veřejným prostorem, za který se nemusí občané Karlových Varů stydět?

25.9.2018 v 17:14 | Karma článku: 6.72 | Přečteno: 113 | Diskuse

Jaroslava Indrová

Jedu si to užít

Tak máme zase po mnoha letech na MS v judu ženu! Alice Matějčková udělala za poslední rok velký pokrok, ale zas tak moc se od ní napoprvé neočekává. A jí to vyhovuje. V rozhovoru pro rozhlas prohlásila, že si to jede užít.

25.9.2018 v 13:48 | Karma článku: 12.32 | Přečteno: 361 | Diskuse

Monika Plocová

Není to škoda?

“Je mi 16 let a nemám rád nové věci. Z čehokoliv, co je pro mě nové a je to spojené s mojí osobou ( to je mimo rodinu a kamarády ), mám zvláštní pocit. Jsem z toho nervózní a nesvůj. Celkově se sám se sebou necítím dobře.

25.9.2018 v 10:43 | Karma článku: 10.79 | Přečteno: 583 | Diskuse

Petr Šindelář

Hory nesplněných slibů kvůli neschopnosti politiků stále rostou (4. díl)

Za téměř 28 roků jsou vyšší než Himaláje a dalšími nereálnými sliby nyní kandidáti přímo hýří. I když zatím nic nemají, slibují občanům více vody, více bytů a nebo jak rychle zatočí s nepřizpůsobivými. Blíží se komunální volby...

25.9.2018 v 9:52 | Karma článku: 7.83 | Přečteno: 211 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz