Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Žádné důkazy napojení Ruska na únik e-mailů Clintonové/Podesty

19. 01. 2017 15:06:47
Rusko je opakovaně obviňováno, že únikem e-mailů chtěli položit americkou demokracii. Ve skutečnosti není jediný solidní důkaz, že s únikem měl co dělat byť jen ruský občan natož Rusko jako stát.

Proč si média tolik stěžují na fake news? Protože jim alternativní média tolik ztěžují práci!

Představte si to. Pracujete poctivě na své propagandě. Démonizovat Rusko jak jen to jde.

Od Olympiády po hackery.

Opakovaně lidem předáváte informace od tiskových mluvčích USA a jiných důvěryhodných oficiálů, že existují důkazy, že ruská tajná služba získala e-maily Clintonové resp. poradce Podesty. Dokonce obviníte přímo V. Putina, že tuto akci osobně přikázal.

A pak přijdou alternativci s těmi jejich jinými informacemi a jinými pohledy!

Třeba s fakty, že neexistují prakticky žádné důkazy jakéhokoliv napojení ruské tajné služby na hackování e-mailů.

V lednu 2017 americká FBI ve spolupráci s ministerstvem vnitřní bezpečnosti uvolnila analýzu, která kompiluje důkazy implikující ruskou tajnou službu.

Žijeme ale v tak zvláštní post-truth době, kdy se tak nějak počítá, že sice většina lidí umí číst, a poměrně mnoho lidí umí anglický jazyk, ale že drtivá většina lidí si danou oficiální zprávu nepřečte.

Většina obsahu jsou pouhá bezpečnostní doporučení jak se bránit nabourání serveru, které budete spíš čekat od firemního síťaře. Ale co se týče napojení Ruska, tak zpráva neobsahuje jedinou informaci, která by Rusko jakkoliv implikovala.

Jedinou indicií je, že na serveru demokratů našli malware, který má stylem psaní kódu podobnost ke skupinám považovaných (bez uvedení důvodu) za hackerské skupiny ruské tajné služby (napsali je tam všechny do úhledné tabulky). Nejen není prokazováno, jak měl daný malware souviset s únikem e-mailů, ale hlavně samotné napojení na ruskou tajnou službu.

Jak někteří okomentovali, tato oficiální zpráva přinesla ještě méně než soukromé analýzy najatých bezpečnostních firem.

"Mnohem" obsáhlejší byla zpráva soukromé bezpečnostní firmy, která myšlenku zkoumání těchto malwarů trochu rozvedla. A vypozorovali, že tento malware byl:

  1. kompilovaný v časech odpovídajících ruské pracovní době (hackeři rozhodně nepatří mezi noční ptáky)
  2. properties soubor přibalený k EXE souboru daného malwaru měl nastavený ruský jazyk (ale každý si ho může nastavit na jakýkoliv chce)

Nejkomičtější je absence snahy prokazovat, že ten malware má nějakou souvislost s úniky e-mailů nebo Ruskem.

Důkazy?

Indicie jsou předkládány za důkazy, ačkoliv tyto mimikry lze samozřejmě nejen detekovat ale i imitovat. Máme věřit, že ruská tajná služba snažící se tajně ovlivnit volby si vědomě nastaví do svého "viru" ruský jazyk? Obávaní ruští hackeři, ze kterých má rozklepané nohy veškerá americká inteligence, si tam nastaví ruský jazyk, aby to bylo všem jasné? A jak má vůbec ten malware souviset s ruskou tajnou službou nebo únikem e-mailů?

Nezpochybňuji, že Rusko provádí podobný hacking (jako všechny velmoce), ale v tomto případě je Rusku dáván za vinu výsledek amerických prezidentských voleb kvůli úniku e-mailů. To samo o sobě je komické obvinění. Bez důkazů. Ty jsou tajné a tak masmédia jen předkládají vyjádření některých zástupců tajných služeb jako hotovou věc. Stejně u zbraní hromadného ničení v Iráku. Ty byly také tajné a zpětně se ukázalo, že byly špatné interpretovány. Vycházelo se ze svědectví iráckého vědce, který byl dle CIA "patologický lhář".

Stejně tak masmédia ignorují vyjádření Steva Pieczenika, že může 100% zaručit, že Rusové nemají s únikem e-mailů nic společného, protože to byl prý on a jeho přátelé, kteří tyto e-maily poskytli Wikileaks.

A sakra, někdo veřejně deklaroval svůj osobní podíl na úniku e-mailů, a masmédia to kompletně ignorují? Proč asi? Dr. Steve Pieczenik pracoval jako poradce pro 4 americké administrativy. Je uznávaným expertem na bezpečnost, vyjednávačem a spolutvůrcem bestsellerů Tom Clancy. Tedy osoba s vysokým kreditem uznávanosti.

Steve Pieczenik ve stejném článku deklaroval, že v rámci amerických tajných služeb (CIA, FBI a dalších 15) napříč celou administrativou je aliance, kteří se snaží zabránit převzetí moci Clintonovou a zajistit její uvěznění. Pohled tajných služeb tedy ani nemusí být tak jednomyslný, jak nám média rády předkládají.

O této Alianci uvnitř tajných služeb a jiných státních složek se ještě rozpovídám v dalším článku, protože o ní zřejmě uslyšíme čím dál více. Uniklé e-maily Podesty/Clintonové mají být jen začátek. Každopádně vaření z vody kolem hackingu Rusů a ignorace doznání Pieczenika je krásná ironie přístupu médií.

Video poselství Steva Pieczenika oznamující zahájení kontrarevoluce této Aliance:

"...Jsem jen malou součástí něčeho většího než jsem já...."

Autor: Jiří Míka | čtvrtek 19.1.2017 15:06 | karma článku: 34.81 | přečteno: 1048x

Další články blogera

Jiří Míka

Je v pořádku být bílej?

Skupina trollů měla nalepit na sloupy prostý nápis "Být bílý je OK" jako past pro bojovníky za lidská práva. Ti se včetně médií okamžitě chytli a označili toto tvrzení za nacistické. Takže není v pořádku být bílý?

5.11.2017 v 21:43 | Karma článku: 45.39 | Přečteno: 6801 | Diskuse

Jiří Míka

Nový seriál Star Trek: Diversity se většině fanoušků nezamlouvá

Tak to konečně přišlo. Po dlouhých letech nový Star Trek seriál. Ale zdál se být odbočením od tradice. Potemnělý, žádná sympatická postava a pokažení Klingoni. Výkřik Klingonů měl ale být inspirován heslem volební kampaně Trumpa.

19.10.2017 v 18:17 | Karma článku: 21.95 | Přečteno: 712 | Diskuse

Jiří Míka

Bojovnictví za lidská práva je podle mě psychická choroba, ne nutně politický směr

V řadě článcích na blogu jsem se zamýšlel nad absurditami kolem bojovníků za lidská práva, než se mi začal upevňovat dojem, že tu nejde o IQ nebo nějaký vrozený typ osobnosti, ale že jde o psychickou chorobu.

13.9.2017 v 15:38 | Karma článku: 39.91 | Přečteno: 2110 | Diskuse

Jiří Míka

Bílé ženy se dostaly na hledáček Black Lives Matter v seznamu doporučení bílým

Chanelle Helm, vedoucí Black Lives Matter v Louisville, napsala 10 doporučení bělochům. Vyzývá tam bělochy, aby předali svůj majetek "černým nebo hnědým". Bílé ženy označila za komplice rasistů.

23.8.2017 v 22:56 | Karma článku: 40.05 | Přečteno: 2530 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Kábrt

Mohou být zvířata svobodná?

Každý život probíhá pod rozličnými tlaky. Ve vzdorování některým tlakům se lidé občas vnímají jako svobodné bytosti. Mohou být svobodná i zvířata? (OSaU 1)

25.11.2017 v 7:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Vladimír Havránek

Zpověď až na samotnou dřeň.

Vrcholový fotbal je dnes, pokud se týmu daří i v Evropských pohárech, zlaté prasátko. Tomu odpovídají i milionové odměny za účast v pohárech. Hráči na to v mnoha případech nejsou připraveni a je snadné překročit hranici.

24.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 11.09 | Přečteno: 368 | Diskuse

Jaroslava Indrová

Pro koho jsou víceletá gymnázia?

Příslušné instituce se stále častěji zamýšlejí nad samou podstatou víceletých gymnázií. Masivní odchod chytrých dětí ze základních škol, „kastování“ dětí, zhoršující se výsledky – to vše vyvolává diskuse.

24.11.2017 v 19:11 | Karma článku: 23.28 | Přečteno: 799 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Nahustit pneumatiky v Ústí nad Labem? Úkol téměř nadlidský!

Možná to znáte sami. Máte malý problém a myslíte si, že to rychle vyřešíte. Ale ono se to prostě nějak zadrhne, nebo co. A jak z toho pak ven?! Tak tohle potkalo mého přítele s kompresorem v Ústí nad Labem...

24.11.2017 v 19:02 | Karma článku: 16.51 | Přečteno: 464 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K masakru na Sinaji

O hrůzostrašném teroristickém útoku v sinajském městě Bir Al Abd jsem se dozvěděl za zvláštních okolností. Přišel k nám po vyučování desetiletý vnuk Tom, s nímž už léta jezdíme do Egypta na dovolenou.

24.11.2017 v 18:23 | Karma článku: 23.48 | Přečteno: 661 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.