Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jeden ze dnů, kdy je obloha plná "mraků" z letadel

10. 07. 2016 22:41:39
Dnes na koupáku ve Lhotě ale víceméně po celých Středních Čechách vrstva *chemtrails* přes celou oblohu. Bylo znát, že ten "mrak" silně blokuje slunce, které pak pálilo mnohem méně.. jakoby zastřeně, i barva všeho zastřená.

To by sedělo, že možná existuje už projekt, který pomocí práškování chemických (nano)částic mění atmosféru v rámci boje proti globálnímu oteplování. Boj proti ochlazování resp. oteplování se nesl vždy s celou plejádou hodně ujetých nápadů (nápad přemalovat ledovce, práškování síry atd.)

Popravdě mi téma přijde silně nedoceněné jako nejabsurdnější konspirace, ale když uvážíme věci, který už státy v boji za Velké záchranné projekty dělaly (desítky let např. armáda práškovala škodlivé biologické zbraně.. je to zkokumentované jako tajný projekt.. nyní jsou k dispozici přímo odtajněné dokumenty).

Manhattan projekt je příklad projektu, kde šlo o mamutí konspiraci utajení vývoje atomové bomby. Ten je prý příklad nemožnosti konspirací ve světě svobodného tisku. No, svobodného.. to teď pominu, jakou upadající kvalitu mělo masové zpravodajství, ale Manhattan projekt je myslím ukázkový příklad úspěšnosti utajení.

Odtajněné dokumenty ukazují, že Manhattan projekt vyneslo na veřejnost (prokecnutím) asi v 1000 případech. Jenže to nic přeci nemění na věci, že běžný člověk o tom nevěděl, a pro lidi u moci to bylo jistě také zahalené mlhou spekulací. O chemtrails se dokonce otevřeně hovoří, ale dost lidí se takovým debatám směje. Proto podobné prokecnutí má skoro nulový dopad na veřejné mínění.

Chemtrails je populární název pro oblohu pokrytou šachovnicí nemizejících čar. Česká televize se ve spojení Českou meterologickou institucí snažila chemtrails vysvětlit jako bláznivou teorii, a že jde ve skutečnosti přece o speciální podmínky, kdy se běžný contrail za letadlem drží mnohem déle.

Ale já situaci trochu otočím. Pokud mi chcete říct, že ten "jenom" contrail je schopen naprosto změnit oblohu do ohyzdného mraku pokrývajícího celou oblohu, pak tu, myslím, rozhodně máme co řešit. Kromě vandalství oblohy jde o snižování teploty (ale i blahodárných účinků slunečních paprsků na psychiku a fyzické zdraví), a já si nemyslím, že by to mělo být ignorováno.

Je snadné si všimnout, jak čáry za letadly pozvolna v průběhu hodin rozšiřují svou působnost po celé obloze nebo její většině. Zjevnější je to ještě na timelapse (zrychlených) záběrech, kde přímo vidíme, jak se tato šachovnice proměňuje na zataženou oblohu. Sbohem modrá obloho!

Zde je např. vhodné uvážit, že ČR umožňuje přeletům letadel NATO přes naše území. Velmi zajímavé by bylo uvážit do jaké míry, mají podíl na tom ohyzdném filtru přes celou oblohu. Možná by za to minimálně měli něco platit ČR?

Mimochodem "pavučina na obloze" je součástí proroctví kmene Hopi, které varuje před koncem civilizace, kde tato pavučina na obloze má být jedno z posledních znamení.

Přemýšlel jsem, proč Česká televize, která nám ráda poskytne všelijaké dokumenty o čemkoliv, málokdy hovoří o geoinženýrství, což je skoro 100 let starý obor. Je možné, že nezvyklé chaotické počasí posledních let je způsobeno experimenty v geoinženýrství. Extremní vedra, extrémní deště, povodně, kdy doslova padají konve vody v rychlosti tvořící z ulic řeky. Tzv. cloud seeding se ukázal jako schopný vyvolat deště už před 100 lety. Kam se za těch 100 let možná věda v této oblasti posunula?

Shrnul bych fakta:

  • Cloud seeding je práškování chemických částic, které pomáhají vytvářet dešťové mraky. Funguje a občas z médií i slyšíme, jak se naopak rozháněly mraky na olympiádě v Číně apod.
  • Do leteckého paliva ("ekologického") jsou přimíchávány např. nanočástice síry resp. bária.
  • Vědecké výzkumy účinku jakýchkoliv nanočástic na lidský organismus varují před údaji ukazujícími na plejádu chorob u lidí.
  • Nanočástice se dle těchto (veřejně dostupných) vědeckých studií mnohem snadněji dostávají do lidského těla přes kůži, oblečení (či dokonce i tenčí stěny budov?) přímo do krevního řečiště.
  • Vědecké studie dále uvádějí, že účinek nanočástic na lidský organismus je zatím málo prozkoumaný, a že je nutné provést další výzkumy = zatím nemá věda ani jasnou odpověď, jak moc jsou nanočástice nebezpečné (natož nanočástice těžkých toxických kovů)
  • Vědci už léta navrhují práškovat zemi nanočásticemi síry, aby se tím zmírnili účinky globálního oteplování
  • Údajně ale neznáme rizika a dle jednoho z těchto vědců by to mohlo změnit barvu oblohy
  • Ačkoliv neznáme rizika, oficiálně už se podobné práškování provádí (sic oproti tvrzení, že chemtrails je celosvětová konspirace plošného práškování jsou podklady jen pro omezené testy - oficiálně žádné celoplošné práškování nikdy neproběhlo)
  • V Británii armáda po desítky let práškovala města biologickými zbraněmi nic netušící populace. To nám indikuje, kam vědecký výzkum v režimu utajení je schopen zajít.
  • Pokud by vůdci světa měli obavy, že lidstvu hrozí apokalypsa kvůli globálnímu oteplování, je myslím uvěřitelné, že by byli schopni vytvořit nový super utajený "Manhattan projekt".

Ironií je, že současné veřejné návrhy práškovat např. nanočástice síry (navzdory tomu, že už dnes jsou deště překyselené) jsou do puntíku přesně to, co mají chemtrails "nadšenci" obavu, že už se děje - že to není ve fázi plánu ale už mnohaletého už tajného projektu.

Jedna z vědeckých studií navrhovala přidávat do leteckého paliva tyto nanočástice síry, aby se tím bojovalo s globálním oteplováním. Když jsem si vyhledal, jaké palivo se dnes nejvíce používá v dopravních letadlech jsem ze specifikací paliva zjistil, že obsahuje nanočástice bária a síry. (Jiný vědec jako jednu z možností rovněž navrhoval i přímo upravit depravní letadla, aby tyto částice bylo možné práškovat. )

Uklidňovači uklidňují, že množství bária a jiných těžkých kovů (hliník) je svou vahou zcela v mezích běžného výskytu v prostředí, a že je teda mánie kolem chemtrails ukázkový blud. Když jsem ale uvážil celou tu debatu o nanočásticích, pak je myslím nesmysl uvažovat zde váhu. A jak už jsem zmínil - dle vědců je účinek nanočástic z velké části neprozkoumaný a potřebuje další výzkum.

Každopádně porovnejte si někdy, jak krásně vypadá obloha s načechranými bílými mraky, kde jsme hledali skrytá zvířátka, postavy lidí a jiné tvary, a ten dnes poměrně častý "chemtrails" film roztažený (rozpliznutý) přes celou oblohu.

VS

Možná je to jen nezáměrným důsledkem letecké dopravy (volby technologií a paliv), ale tak nebo tak je to myslím na zamyšlení.

Autor: Jiří Míka | neděle 10.7.2016 22:41 | karma článku: 21.17 | přečteno: 862x

Další články blogera

Jiří Míka

Je v pořádku být bílej?

Skupina trollů měla nalepit na sloupy prostý nápis "Být bílý je OK" jako past pro bojovníky za lidská práva. Ti se včetně médií okamžitě chytli a označili toto tvrzení za nacistické. Takže není v pořádku být bílý?

5.11.2017 v 21:43 | Karma článku: 45.39 | Přečteno: 6801 | Diskuse

Jiří Míka

Nový seriál Star Trek: Diversity se většině fanoušků nezamlouvá

Tak to konečně přišlo. Po dlouhých letech nový Star Trek seriál. Ale zdál se být odbočením od tradice. Potemnělý, žádná sympatická postava a pokažení Klingoni. Výkřik Klingonů měl ale být inspirován heslem volební kampaně Trumpa.

19.10.2017 v 18:17 | Karma článku: 21.95 | Přečteno: 712 | Diskuse

Jiří Míka

Bojovnictví za lidská práva je podle mě psychická choroba, ne nutně politický směr

V řadě článcích na blogu jsem se zamýšlel nad absurditami kolem bojovníků za lidská práva, než se mi začal upevňovat dojem, že tu nejde o IQ nebo nějaký vrozený typ osobnosti, ale že jde o psychickou chorobu.

13.9.2017 v 15:38 | Karma článku: 39.91 | Přečteno: 2110 | Diskuse

Jiří Míka

Bílé ženy se dostaly na hledáček Black Lives Matter v seznamu doporučení bílým

Chanelle Helm, vedoucí Black Lives Matter v Louisville, napsala 10 doporučení bělochům. Vyzývá tam bělochy, aby předali svůj majetek "černým nebo hnědým". Bílé ženy označila za komplice rasistů.

23.8.2017 v 22:56 | Karma článku: 40.05 | Přečteno: 2530 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Kábrt

Mohou být zvířata svobodná?

Každý život probíhá pod rozličnými tlaky. Ve vzdorování některým tlakům se lidé občas vnímají jako svobodné bytosti. Mohou být svobodná i zvířata? (OSaU 1)

25.11.2017 v 7:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 57 | Diskuse

Vladimír Havránek

Zpověď až na samotnou dřeň.

Vrcholový fotbal je dnes, pokud se týmu daří i v Evropských pohárech, zlaté prasátko. Tomu odpovídají i milionové odměny za účast v pohárech. Hráči na to v mnoha případech nejsou připraveni a je snadné překročit hranici.

24.11.2017 v 19:14 | Karma článku: 11.09 | Přečteno: 361 | Diskuse

Jaroslava Indrová

Pro koho jsou víceletá gymnázia?

Příslušné instituce se stále častěji zamýšlejí nad samou podstatou víceletých gymnázií. Masivní odchod chytrých dětí ze základních škol, „kastování“ dětí, zhoršující se výsledky – to vše vyvolává diskuse.

24.11.2017 v 19:11 | Karma článku: 23.28 | Přečteno: 790 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Nahustit pneumatiky v Ústí nad Labem? Úkol téměř nadlidský!

Možná to znáte sami. Máte malý problém a myslíte si, že to rychle vyřešíte. Ale ono se to prostě nějak zadrhne, nebo co. A jak z toho pak ven?! Tak tohle potkalo mého přítele s kompresorem v Ústí nad Labem...

24.11.2017 v 19:02 | Karma článku: 16.26 | Přečteno: 458 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K masakru na Sinaji

O hrůzostrašném teroristickém útoku v sinajském městě Bir Al Abd jsem se dozvěděl za zvláštních okolností. Přišel k nám po vyučování desetiletý vnuk Tom, s nímž už léta jezdíme do Egypta na dovolenou.

24.11.2017 v 18:23 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 656 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.