Plánovaná zfalšovaná mimozemská invaze jako poslední karta?

15. 02. 2015 15:38:38
Jistě jste slyšeli o údajném plánu Blue beam zinscenovat mimozemskou invazi, aby se lidstvo sjednotilo vůči této bezprecedentní hrozbě? Ne? Nu, možná z toho důvodu že masmédia tuto teorii kompletně ignorují. Teda zčásti - na jednu stranu ano, občas v průběhu let slyšíme z médií o možnosti mimozemské invaze, a jak by to lidi sjednotilo. Nedávno se tak v médiích vyjádřil i finanční expert, nositel Nobelovy ceny, že by útok mimozemšťanů pomohl odklonit pozornost od inflace a problematiky státního deficitu, která by se prý "dostala na druhé místo".

Nikdy jsem však neslyšel v žádné světovém zpravodajském médiu zmíněnou hodně odvážnou teorii zfalšované mimozemské invaze. Takže slyšíme z médií jakoby jen tu verzi, která na plánovaný zfalšovaný útok mimozemšťanů jakoby skutečně mohla psychologicky připravovat. (Informace o nějakém podvodném souvisejícím plánu by v tom rušila)

Tedy na jednu stranu média a filmový průmysl rozvíjí myšlenky mimozemské invaze a pozorování UFO, kruhů v obilí atd., ale na druhou stranu nezmiňují spikleneckou teorii, že by to celé informování mohlo směřovat k podvodu - další "false flag" operaci - jakési intergalaktické 11. září. 

Jedno z míst, kde o takovém podezření mohli novináři slyšet, bylo v roce 2001 na tiskové konferenci v National Press Club zorganizované Stevenem Greerem za účelem poskytnutí prostoru "insiderům" z americké administrativy, armády a jiných státních úřadů veřejně dosvědčit přítomnost mimozemšťanů a havarovaných kosmických lodí i odstranění mrtvých těl mimozemšťanů. Jeden z řečníků vypověděl, že havárie jsou raritní, ale že k několika opravdu došlo, a že se na odvozu těl sám podílel.

Jeden z řečníků byla Carol Rosin, kolegyně slavného dr. W. Von Brauna, německého fyzika, který po druhé světové válce pracoval na americkém raketovém programu NASA (zejména projektu Apollo). Ten jí prý v roce 1977 řekl, že "finální kartou bude mimozemská invaze". Údajně byl proti vývoji zbraní pro účely boje ve vesmíru. 

Řekla, že je lidem dle jeho slov lháno:  

"Musíme zabránit vývoji zbraní pro boj ve vesmíru, protože je nám všem říkána lež. Teď, že jsou tyto zbraně obhajovány zlými Rusy...... Pak to budou teroristi. Pak to budou rozvojové země - dnes je nazýváme zločinecké státy (rogue states, v angl.), pak to budou asteroidy, a pak mi opakoval stále dokola, že poslední kartou, poslední kartou bude mimozemská hrozba."

Carol Rosin, National Press Club, Washington D.C., 2001

Nechci tu moc rozvíjet možnost uskutečnění takového plánu, či jestli je to pravda nebo ne, ale když uvážím jak třeba teď fungovalo zpravodajství kolem konfliktu na Ukrajině, tak tahle úvaha o zfalšovaném mimozemském útoku myslím dobře strefuje do tématu manipulace mas obecně.

Kupříkladu přítomnost ruské armády na Ukrajině je pro některá média (např. Nova, což jsem teď zahlédl jejich zpravodajství o údajném plánu ruské invaze do Prahy, uvedli "Rusům nestačí jejich vojenská přítomnost na Ukrajině. Do televize unikly záběry plánu invaze do Prahy!" Ponechám stranou, jak vůbec zmíněné video mohli brát seriozně nebo o něm hovořit jako o "úniku" do ruské televize, odkud čerpali).

Podobně pro jiná média a pro řadu politiků jakousi nepsanou pravdou, že ruská armáda má vojáky na Ukrajině. Proč chybí zřetelné satelitní snímky, jak ruská armáda přejíždí hranice s technikou, dosud nikdo, pokud vím, neodpověděl, ani se tou otázkou nezabýval. Jediné co máme jsou podivné šmouhy na fotkách a v podobném duchu i jakési statické satelitní snímky, co mají cosi zachycovat. S dnešní technikou není problém poskytnou animaci v reálném čase, odkud kam něco jede.

Podobně tedy lze teoreticky i vytvořit iluzi mimozemského útoku. Pár podivným reportáží a nějaké úkazy na obloze pomocí nějaké projekční technologie (hologramy, apod.), a může vzniknout masová hysterie podobně jako u rozhlasového hry "Válka světů" Orsona Wellese, kdy panika nabrala takových rozměrů, že řada lidí i spáchala sebevraždu.

Nevím, jestli je nějaký plán fingovat mimozemskou invazi -kupř. pro nějaké politické účely (např. nastolení Nového světového řádu, či nějakého nového bankovního systému), ale je dobré si lépe uvědomovat, jak snadno podléháme manipulacím. Ať už vědomě politickým nebo naším triviálnějším sebeklamům.

Jak snadno masmédia vytvoří náš dojem, že o daném státě/člověku něco skutečně víme. A jak i dnes k tomu ani nemusí uvádět žádné pořádné videozáznamy, satelitní obrazy či nějaké jiné pořádné důkazy (válka v Iráku bez důkazů, atd.). Teď před pár dny stejně tak bylo odhaleno, že důvod k válce v Libyii, byla taky lež. Dle vyjádření americké zpravodajské agentury DIA (Defense Intelligence Agency) totiž nebyla pravda, že Kaddáfi plánoval nějaké masakry.

Přitom z řady těchto domněnek vzešly války. Reálné války na základě pár drobných informací v médiích, které nebyly podpořeny ničím jiným než slovy - mnoha opakovanými slovy a tvrzeními, které nebyly ničím podloženy. Alespoň ničím pevným.

Zmanipulovat lidi v představu mimozemské invaze zní skutečně velmi ujetě a nepravděpodobně, ale jak už zaznělo kdysi od nacistické ministra propagandy či od koho z nacistů to bylo - lidé snadněji uvěří větším lžím nebo malým. 

Stejně je s podivem, že tahle teorie přecejen nepronikla za ty roky (snad) ani jednou do médií, která leckdy některé obskurní teorie vytahují. 

V tomhle kontextu se na to nyní zaměřil James Corbett ve své internetové reportáži (viz. níže). S určitým seriozním odstupem se přecejen pozastavuje nad tím, jak velká část agendy kolem UFO a odtajňování mimozemšťanů skrze The Disclosure Project J. Greera z CSETI byla veřejně financována rodinou Rockefellerů a na jiné souvislosti s oficiální podpory od Clintonovy administrativy. Včetně provázanosti stejných Rockefellerů na událost vysílání hry "Válka světů" a jejich psychologický výzkum chování mas.

Osobně bych teda neviděl v Greerovi nějakého temného hráče snad, ale souvislosti jsou to zajímavé - pro některé asi znamé - a je vhodné minimálně uvážit, že takový plán existovat může. A pokud se to bude dít, tak lépe uvážit, jestli to celé není jen nějaký politický komplot.

A stejně tak v situaci kolem Ukrajiny a jiných kauz. 

Aneb jak tam zmínil James Corbett : "Pokud to chodí, plave a kváká jako false flag, pak to bude asi false flag.".

Autor: Jiří Míka | neděle 15.2.2015 15:38 | karma článku: 18.72 | přečteno: 1917x

Další články blogera

Jiří Míka

Zastánci Istanbulské úmluvy lžou nebo jde jen o klamání veřejnosti?

Předsedkyně České ženské lobby tvrdí, že Istanbulská úmluva jen konstatuje nervovnost mužů a žen. Jenže to není pravda. Úmluva toho konstatuje mnohem víc. Úmluva údajně nemá za cíl ani měnit školní osnovy, což je opět nepravda.

13.10.2018 v 19:20 | Karma článku: 41.45 | Přečteno: 2777 | Diskuse

Jiří Míka

Hvězdné války: Poslední z Jediů - za velkou kritiku mohou ruští agenti Putina

Původně jsem myslel, že se k tomu vyjadřovat nebudu, ale vědecká studie mající prokazovat, že nadměrnou kritiku posledních Hvězdných válek způsobili "ruští trollové" je blábol takového zrna, že mi to nedá.

7.10.2018 v 21:45 | Karma článku: 25.20 | Přečteno: 1344 | Diskuse

Jiří Míka

Za balení ženy ve městě může hrozit pokuta až 750 Euro na místě?

Tzv. catcalling zákon (z anglického termínu pro hvízdání na holky nebo ženě říkat komplimenty "jsi kočka") byl v srpnu úspěšně schválen ve Francii.

6.9.2018 v 20:46 | Karma článku: 29.97 | Přečteno: 1589 | Diskuse

Jiří Míka

Ženy by měly pracovat max 34 hodin v týdnu za stejné peníze, rozhodli vědci

Například Australská národní univerzita odhalila, že ženy trpí vyhořením, pokud pracují celý týden. Oproti mužům se totiž musí starat o rodinu, domácnost, vlastní zdraví a vztahy. Oproti mužům - ti stresem z práce netrpí.

19.8.2018 v 18:07 | Karma článku: 22.09 | Přečteno: 969 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jan Ziegler

Rusko nezvládá epidemii AIDS, peníze na léky chybí

Počet nakažených virem HIV v Rusku stále strmě roste, a zatímco v západním světě a dokonce i v některých afrických státech se tuto nemoc daří dostávat pod kontrolu, v Rusku nikoliv.

13.11.2018 v 18:10 | Karma článku: 16.49 | Přečteno: 459 | Diskuse

Karel Trčálek

Jako německé válečné reparace chci tělo Niny Hagen

Tak prý nám Němci, podle pana Hanniga, budou muset brzy zacálovat válečné reparace. Na něco je jistě využijeme, třeba by se mohla dostavět Hitlerova dálnice. Ale já mám ještě jedno speciální přání navíc

13.11.2018 v 17:30 | Karma článku: 9.41 | Přečteno: 265 | Diskuse

Tomáš Gayer

Opravte si prosím seznam: hyeny v Čechách

Výskyt flóry a fauny nemá charakter neměnnosti. Opravte si prosím podle aktuální situace Seznam: V Česku se objevili vlci, na Moravě řádil medvěd a nově máme ověřenou přítomnost hyen....!

13.11.2018 v 16:11 | Karma článku: 34.46 | Přečteno: 1640 | Diskuse

Marek Trizuljak

Potkali se v Artěku

To se vám kdysi potkali v pionýrském táboře Artěk čtyři příkladní a dobře vychovaní pionýři. Kde jinde by se taky mohli potkat, že?

13.11.2018 v 15:49 | Karma článku: 16.26 | Přečteno: 473 | Diskuse

Milan Lajdar

Předvánoční předsevzetí

Občas podlehnu tlaku okolí, situace či nabídky a udělám něco, co ve skutečnosti ani učinit nechci. Proto jsem vše sepsal, abych předvánočnímu času podléhal jen minimálně nebo vůbec.

13.11.2018 v 15:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 67 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz