Plánovaná zfalšovaná mimozemská invaze jako poslední karta?

15. 02. 2015 15:38:38
Jistě jste slyšeli o údajném plánu Blue beam zinscenovat mimozemskou invazi, aby se lidstvo sjednotilo vůči této bezprecedentní hrozbě? Ne? Nu, možná z toho důvodu že masmédia tuto teorii kompletně ignorují. Teda zčásti - na jednu stranu ano, občas v průběhu let slyšíme z médií o možnosti mimozemské invaze, a jak by to lidi sjednotilo. Nedávno se tak v médiích vyjádřil i finanční expert, nositel Nobelovy ceny, že by útok mimozemšťanů pomohl odklonit pozornost od inflace a problematiky státního deficitu, která by se prý "dostala na druhé místo".

Nikdy jsem však neslyšel v žádné světovém zpravodajském médiu zmíněnou hodně odvážnou teorii zfalšované mimozemské invaze. Takže slyšíme z médií jakoby jen tu verzi, která na plánovaný zfalšovaný útok mimozemšťanů jakoby skutečně mohla psychologicky připravovat. (Informace o nějakém podvodném souvisejícím plánu by v tom rušila)

Tedy na jednu stranu média a filmový průmysl rozvíjí myšlenky mimozemské invaze a pozorování UFO, kruhů v obilí atd., ale na druhou stranu nezmiňují spikleneckou teorii, že by to celé informování mohlo směřovat k podvodu - další "false flag" operaci - jakési intergalaktické 11. září. 

Jedno z míst, kde o takovém podezření mohli novináři slyšet, bylo v roce 2001 na tiskové konferenci v National Press Club zorganizované Stevenem Greerem za účelem poskytnutí prostoru "insiderům" z americké administrativy, armády a jiných státních úřadů veřejně dosvědčit přítomnost mimozemšťanů a havarovaných kosmických lodí i odstranění mrtvých těl mimozemšťanů. Jeden z řečníků vypověděl, že havárie jsou raritní, ale že k několika opravdu došlo, a že se na odvozu těl sám podílel.

Jeden z řečníků byla Carol Rosin, kolegyně slavného dr. W. Von Brauna, německého fyzika, který po druhé světové válce pracoval na americkém raketovém programu NASA (zejména projektu Apollo). Ten jí prý v roce 1977 řekl, že "finální kartou bude mimozemská invaze". Údajně byl proti vývoji zbraní pro účely boje ve vesmíru. 

Řekla, že je lidem dle jeho slov lháno:  

"Musíme zabránit vývoji zbraní pro boj ve vesmíru, protože je nám všem říkána lež. Teď, že jsou tyto zbraně obhajovány zlými Rusy...... Pak to budou teroristi. Pak to budou rozvojové země - dnes je nazýváme zločinecké státy (rogue states, v angl.), pak to budou asteroidy, a pak mi opakoval stále dokola, že poslední kartou, poslední kartou bude mimozemská hrozba."

Carol Rosin, National Press Club, Washington D.C., 2001

Nechci tu moc rozvíjet možnost uskutečnění takového plánu, či jestli je to pravda nebo ne, ale když uvážím jak třeba teď fungovalo zpravodajství kolem konfliktu na Ukrajině, tak tahle úvaha o zfalšovaném mimozemském útoku myslím dobře strefuje do tématu manipulace mas obecně.

Kupříkladu přítomnost ruské armády na Ukrajině je pro některá média (např. Nova, což jsem teď zahlédl jejich zpravodajství o údajném plánu ruské invaze do Prahy, uvedli "Rusům nestačí jejich vojenská přítomnost na Ukrajině. Do televize unikly záběry plánu invaze do Prahy!" Ponechám stranou, jak vůbec zmíněné video mohli brát seriozně nebo o něm hovořit jako o "úniku" do ruské televize, odkud čerpali).

Podobně pro jiná média a pro řadu politiků jakousi nepsanou pravdou, že ruská armáda má vojáky na Ukrajině. Proč chybí zřetelné satelitní snímky, jak ruská armáda přejíždí hranice s technikou, dosud nikdo, pokud vím, neodpověděl, ani se tou otázkou nezabýval. Jediné co máme jsou podivné šmouhy na fotkách a v podobném duchu i jakési statické satelitní snímky, co mají cosi zachycovat. S dnešní technikou není problém poskytnou animaci v reálném čase, odkud kam něco jede.

Podobně tedy lze teoreticky i vytvořit iluzi mimozemského útoku. Pár podivným reportáží a nějaké úkazy na obloze pomocí nějaké projekční technologie (hologramy, apod.), a může vzniknout masová hysterie podobně jako u rozhlasového hry "Válka světů" Orsona Wellese, kdy panika nabrala takových rozměrů, že řada lidí i spáchala sebevraždu.

Nevím, jestli je nějaký plán fingovat mimozemskou invazi -kupř. pro nějaké politické účely (např. nastolení Nového světového řádu, či nějakého nového bankovního systému), ale je dobré si lépe uvědomovat, jak snadno podléháme manipulacím. Ať už vědomě politickým nebo naším triviálnějším sebeklamům.

Jak snadno masmédia vytvoří náš dojem, že o daném státě/člověku něco skutečně víme. A jak i dnes k tomu ani nemusí uvádět žádné pořádné videozáznamy, satelitní obrazy či nějaké jiné pořádné důkazy (válka v Iráku bez důkazů, atd.). Teď před pár dny stejně tak bylo odhaleno, že důvod k válce v Libyii, byla taky lež. Dle vyjádření americké zpravodajské agentury DIA (Defense Intelligence Agency) totiž nebyla pravda, že Kaddáfi plánoval nějaké masakry.

Přitom z řady těchto domněnek vzešly války. Reálné války na základě pár drobných informací v médiích, které nebyly podpořeny ničím jiným než slovy - mnoha opakovanými slovy a tvrzeními, které nebyly ničím podloženy. Alespoň ničím pevným.

Zmanipulovat lidi v představu mimozemské invaze zní skutečně velmi ujetě a nepravděpodobně, ale jak už zaznělo kdysi od nacistické ministra propagandy či od koho z nacistů to bylo - lidé snadněji uvěří větším lžím nebo malým. 

Stejně je s podivem, že tahle teorie přecejen nepronikla za ty roky (snad) ani jednou do médií, která leckdy některé obskurní teorie vytahují. 

V tomhle kontextu se na to nyní zaměřil James Corbett ve své internetové reportáži (viz. níže). S určitým seriozním odstupem se přecejen pozastavuje nad tím, jak velká část agendy kolem UFO a odtajňování mimozemšťanů skrze The Disclosure Project J. Greera z CSETI byla veřejně financována rodinou Rockefellerů a na jiné souvislosti s oficiální podpory od Clintonovy administrativy. Včetně provázanosti stejných Rockefellerů na událost vysílání hry "Válka světů" a jejich psychologický výzkum chování mas.

Osobně bych teda neviděl v Greerovi nějakého temného hráče snad, ale souvislosti jsou to zajímavé - pro některé asi znamé - a je vhodné minimálně uvážit, že takový plán existovat může. A pokud se to bude dít, tak lépe uvážit, jestli to celé není jen nějaký politický komplot.

A stejně tak v situaci kolem Ukrajiny a jiných kauz. 

Aneb jak tam zmínil James Corbett : "Pokud to chodí, plave a kváká jako false flag, pak to bude asi false flag.".

Autor: Jiří Míka | neděle 15.2.2015 15:38 | karma článku: 19.75 | přečteno: 1932x

Další články blogera

Jiří Míka

Nahlášený pochod hrdosti heterosexuálů provokuje liberální média a Twitter

Trojice američanů se jako skupina pod názvem "Super Happy Fun America" rozhodla svolat provokativní pochod heterosexuálů. Je to žert upozorňující na pokrytectví v dnešní době ublížených obětí. Potrefená husa se ozvala okamžitě.

6.6.2019 v 17:36 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 1411 | Diskuse

Jiří Míka

Zakladatel svazu na ochranu přírody by nechal Gretu sterilizovat

Je málo diskutováno, že zakladatel Světového fondu na ochranu živočišných druhů (WWF) a Mezinárodní organizace na ochranu přírody byl čelník eugenik. Volal po očištění rasy od podřadných lidí, kteří dle jeho slov znečišťují rasu.

5.6.2019 v 4:25 | Karma článku: 25.61 | Přečteno: 990 | Diskuse

Jiří Míka

Reakce na stávku dětí za záchranu planety: je to skutečně věda?

97% vědců souhlasí, že člověk způsobuje změny klimatu. Nedávno nám to připomněly děti tím, že na protest nešly do školy. Prý nás čeká klimatická apokalypsa. Proč? Protože to říkají vědci. Kteří? 97%!

22.3.2019 v 12:56 | Karma článku: 38.61 | Přečteno: 1562 | Diskuse

Jiří Míka

Globální stmívání - slon ve velícím centru boje proti klimatu?

Ve dnech po teroristických útocích na WTC 11. září 2001 se naskytla jednomu vědci úžasná příležitost si ověřit jednu teorii. Po dobu, kdy byl kompletně přerušen letecký provoz, došlo k dramatické změně naměřené teploty.

13.3.2019 v 13:23 | Karma článku: 22.66 | Přečteno: 805 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jindřich Jašík

Léčitelé a schizofrenie

Nedávno jsem se setkal s tímto tématem a získal dojem, že jde o otázku, kterou by bylo dobré zpracovat. Hned na úvod bych chtěl říct, že nelze házet všechny léčitele do jednoho pytle. Tak jako u všech profesí, i zde nalezneme...

26.6.2019 v 21:57 | Karma článku: 7.53 | Přečteno: 130 | Diskuse

Karel Trčálek

Český masakr motorovou sekačkou

To nám to pěkně hicuje! Čtyřicet stupňů Celsia ve stínu, nejvyšší čas nastartovat sekačku a pokosit trávník před barákem

26.6.2019 v 18:08 | Karma článku: 15.90 | Přečteno: 396 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Manželské toccaty a fugy - typická dovolená

V pěně dní se tu a tam objeví malá vlnka, jež má posléze účinek pověstné tsunami, bořící Fukušimu a dělající z poklidného soužití tu pravou italskou famiglii.

26.6.2019 v 17:37 | Karma článku: 21.38 | Přečteno: 399 | Diskuse

Jan Ziegler

Rath urazil protinacistické odbojáře a patří za mříže

Upřímně řečeno, pádných a přesvědčivých důkazů proti bývalému středočeskému krajskému hejtmanovi je tolik, že jiný trest ani padnout nemohl. Reakce Davida Ratha pak svědčí o absolutní ztrátě soudnosti.

26.6.2019 v 16:45 | Karma článku: 26.55 | Přečteno: 601 | Diskuse

Jiří Turner

Pakt Zeman - Babiš aneb jak jsme se zmýlili v politice

Tvůrci naší Ústavy bohužel nepočítali s tím, že se do nejvyšších ústavních pozic mohou dostat lidé jako Zeman a Babiš, a už vůbec nepředpokládali, že se to může stát zároveň. Kdo by také předpokládal takovou kumulaci katastrof.

26.6.2019 v 15:01 | Karma článku: 37.87 | Přečteno: 2484 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz