Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plánovaná zfalšovaná mimozemská invaze jako poslední karta?

15. 02. 2015 15:38:38
Jistě jste slyšeli o údajném plánu Blue beam zinscenovat mimozemskou invazi, aby se lidstvo sjednotilo vůči této bezprecedentní hrozbě? Ne? Nu, možná z toho důvodu že masmédia tuto teorii kompletně ignorují. Teda zčásti - na jednu stranu ano, občas v průběhu let slyšíme z médií o možnosti mimozemské invaze, a jak by to lidi sjednotilo. Nedávno se tak v médiích vyjádřil i finanční expert, nositel Nobelovy ceny, že by útok mimozemšťanů pomohl odklonit pozornost od inflace a problematiky státního deficitu, která by se prý "dostala na druhé místo".

Nikdy jsem však neslyšel v žádné světovém zpravodajském médiu zmíněnou hodně odvážnou teorii zfalšované mimozemské invaze. Takže slyšíme z médií jakoby jen tu verzi, která na plánovaný zfalšovaný útok mimozemšťanů jakoby skutečně mohla psychologicky připravovat. (Informace o nějakém podvodném souvisejícím plánu by v tom rušila)

Tedy na jednu stranu média a filmový průmysl rozvíjí myšlenky mimozemské invaze a pozorování UFO, kruhů v obilí atd., ale na druhou stranu nezmiňují spikleneckou teorii, že by to celé informování mohlo směřovat k podvodu - další "false flag" operaci - jakési intergalaktické 11. září. 

Jedno z míst, kde o takovém podezření mohli novináři slyšet, bylo v roce 2001 na tiskové konferenci v National Press Club zorganizované Stevenem Greerem za účelem poskytnutí prostoru "insiderům" z americké administrativy, armády a jiných státních úřadů veřejně dosvědčit přítomnost mimozemšťanů a havarovaných kosmických lodí i odstranění mrtvých těl mimozemšťanů. Jeden z řečníků vypověděl, že havárie jsou raritní, ale že k několika opravdu došlo, a že se na odvozu těl sám podílel.

Jeden z řečníků byla Carol Rosin, kolegyně slavného dr. W. Von Brauna, německého fyzika, který po druhé světové válce pracoval na americkém raketovém programu NASA (zejména projektu Apollo). Ten jí prý v roce 1977 řekl, že "finální kartou bude mimozemská invaze". Údajně byl proti vývoji zbraní pro účely boje ve vesmíru. 

Řekla, že je lidem dle jeho slov lháno:  

"Musíme zabránit vývoji zbraní pro boj ve vesmíru, protože je nám všem říkána lež. Teď, že jsou tyto zbraně obhajovány zlými Rusy...... Pak to budou teroristi. Pak to budou rozvojové země - dnes je nazýváme zločinecké státy (rogue states, v angl.), pak to budou asteroidy, a pak mi opakoval stále dokola, že poslední kartou, poslední kartou bude mimozemská hrozba."

Carol Rosin, National Press Club, Washington D.C., 2001

Nechci tu moc rozvíjet možnost uskutečnění takového plánu, či jestli je to pravda nebo ne, ale když uvážím jak třeba teď fungovalo zpravodajství kolem konfliktu na Ukrajině, tak tahle úvaha o zfalšovaném mimozemském útoku myslím dobře strefuje do tématu manipulace mas obecně.

Kupříkladu přítomnost ruské armády na Ukrajině je pro některá média (např. Nova, což jsem teď zahlédl jejich zpravodajství o údajném plánu ruské invaze do Prahy, uvedli "Rusům nestačí jejich vojenská přítomnost na Ukrajině. Do televize unikly záběry plánu invaze do Prahy!" Ponechám stranou, jak vůbec zmíněné video mohli brát seriozně nebo o něm hovořit jako o "úniku" do ruské televize, odkud čerpali).

Podobně pro jiná média a pro řadu politiků jakousi nepsanou pravdou, že ruská armáda má vojáky na Ukrajině. Proč chybí zřetelné satelitní snímky, jak ruská armáda přejíždí hranice s technikou, dosud nikdo, pokud vím, neodpověděl, ani se tou otázkou nezabýval. Jediné co máme jsou podivné šmouhy na fotkách a v podobném duchu i jakési statické satelitní snímky, co mají cosi zachycovat. S dnešní technikou není problém poskytnou animaci v reálném čase, odkud kam něco jede.

Podobně tedy lze teoreticky i vytvořit iluzi mimozemského útoku. Pár podivným reportáží a nějaké úkazy na obloze pomocí nějaké projekční technologie (hologramy, apod.), a může vzniknout masová hysterie podobně jako u rozhlasového hry "Válka světů" Orsona Wellese, kdy panika nabrala takových rozměrů, že řada lidí i spáchala sebevraždu.

Nevím, jestli je nějaký plán fingovat mimozemskou invazi -kupř. pro nějaké politické účely (např. nastolení Nového světového řádu, či nějakého nového bankovního systému), ale je dobré si lépe uvědomovat, jak snadno podléháme manipulacím. Ať už vědomě politickým nebo naším triviálnějším sebeklamům.

Jak snadno masmédia vytvoří náš dojem, že o daném státě/člověku něco skutečně víme. A jak i dnes k tomu ani nemusí uvádět žádné pořádné videozáznamy, satelitní obrazy či nějaké jiné pořádné důkazy (válka v Iráku bez důkazů, atd.). Teď před pár dny stejně tak bylo odhaleno, že důvod k válce v Libyii, byla taky lež. Dle vyjádření americké zpravodajské agentury DIA (Defense Intelligence Agency) totiž nebyla pravda, že Kaddáfi plánoval nějaké masakry.

Přitom z řady těchto domněnek vzešly války. Reálné války na základě pár drobných informací v médiích, které nebyly podpořeny ničím jiným než slovy - mnoha opakovanými slovy a tvrzeními, které nebyly ničím podloženy. Alespoň ničím pevným.

Zmanipulovat lidi v představu mimozemské invaze zní skutečně velmi ujetě a nepravděpodobně, ale jak už zaznělo kdysi od nacistické ministra propagandy či od koho z nacistů to bylo - lidé snadněji uvěří větším lžím nebo malým. 

Stejně je s podivem, že tahle teorie přecejen nepronikla za ty roky (snad) ani jednou do médií, která leckdy některé obskurní teorie vytahují. 

V tomhle kontextu se na to nyní zaměřil James Corbett ve své internetové reportáži (viz. níže). S určitým seriozním odstupem se přecejen pozastavuje nad tím, jak velká část agendy kolem UFO a odtajňování mimozemšťanů skrze The Disclosure Project J. Greera z CSETI byla veřejně financována rodinou Rockefellerů a na jiné souvislosti s oficiální podpory od Clintonovy administrativy. Včetně provázanosti stejných Rockefellerů na událost vysílání hry "Válka světů" a jejich psychologický výzkum chování mas.

Osobně bych teda neviděl v Greerovi nějakého temného hráče snad, ale souvislosti jsou to zajímavé - pro některé asi znamé - a je vhodné minimálně uvážit, že takový plán existovat může. A pokud se to bude dít, tak lépe uvážit, jestli to celé není jen nějaký politický komplot.

A stejně tak v situaci kolem Ukrajiny a jiných kauz. 

Aneb jak tam zmínil James Corbett : "Pokud to chodí, plave a kváká jako false flag, pak to bude asi false flag.".

Autor: Jiří Míka | neděle 15.2.2015 15:38 | karma článku: 18.48 | přečteno: 1889x


Další články blogera

Jiří Míka

Alvarová: "Prohráváme válku s Ruskem". Důkazy nemá.

Další z generických názorů o ruské propagandě se řeší v rozhovoru s A.Alvarovou na ČRo, aniž by nějaké tvrzení bylo něčím podloženo. Detaily fungování ruské dezinformace ale podává znalecky, jakoby pracovala pro tajnou službu.

9.6.2018 v 20:19 | Karma článku: 44.18 | Přečteno: 4300 | Diskuse

Jiří Míka

Mikroagrese znovu zaútočily - šampony v hotelech jsou rasistické

Další aféra mikroagresí, kterým musí lidé tmavší pleti denně čelit. Ve sprchách hotelů chybí šampony pro černé. Netušil jsem, že existují speciální šampony pro černochy.

7.6.2018 v 22:17 | Karma článku: 40.58 | Přečteno: 2611 | Diskuse

Jiří Míka

Výchova k válce - skrčit se a učit

Do třídy vběhl vojensky oblečený muž. A vojensky vypadal! Měl v ruce samopal. Namířil na jedno z dětí "Paf! A byl bys mrtvej!". Učitel situaci přeruší slovy "V klidu děti. Pan voják nám přišel doplnit naše téma o připravenosti."

7.6.2018 v 20:44 | Karma článku: 12.45 | Přečteno: 656 | Diskuse

Jiří Míka

"Rozhodla jsem se odstranit bělochy..." říká osoba propagována v médiích

Běloši by neměli mít pasy. Mělo by jím být zakázáno cestovat, říká snědá praktikantka jógy a veganka. Televize Vice.com odvysílala reportáž o dovolené od bílých za tisíce dolarů. Na tomto místě je bílým zakázán vstup.

4.6.2018 v 21:03 | Karma článku: 47.20 | Přečteno: 8396 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lukáš Balabán

Nezasloužený Hilton pro imigranty

Tak mi zase ve facebookovém feedu přistálo video, které je buď zlovolné, nebo až k pláči blbé. Sází totiž na lety ověřenou, starou dobrou lidskou závist.

24.6.2018 v 23:14 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 99 | Diskuse

Robert Troška

Babišova vláda ANO legalizaci homosexuálních sňatků. Důsledek: Adopce dětí homosexuály

Babišova vláda schválila podporu zrovnoprávnění homosexuálních svazků s manželským svazkem. Budou-li následně schváleny poslaneckou sněmovnou, otevírá se cesta k adopci dětí homosexuálními páry.

24.6.2018 v 18:21 | Karma článku: 26.05 | Přečteno: 416 | Diskuse

Jakub Zeman

Nejhorší věcí na MS je jednoznačně video

To bylo všude hulákání přívrženců videa ve fotbale. Prý jak přijde, fotbal bude najednou spravedlivý a bez chyb. Dosavadní průběh MS ve fotbale jasně ukazuje, jakou zbytečností video je a jak se moc se dotyční mýlili.

24.6.2018 v 15:59 | Karma článku: 17.59 | Přečteno: 637 | Diskuse

Marek Trizuljak

''Bez pravdy není svoboda a bez svobody není pravda. A bez obojího není život k žití''

Výrokem Václava Bendy uvádím poznámky o médiích veřejné služby ve vztahu vůči lživé propagandě, která vždy z principu útočí právě na ně.

24.6.2018 v 12:35 | Karma článku: 14.96 | Přečteno: 319 | Diskuse

Prokop Zapletal

Kdo doopravdy rozděluje společnost?

Společnost se stále výrazněji štěpí na dvě nesmiřitelné skupiny. Kavárna hledá viníka v Zemanovi. A proč ne v sobě?

24.6.2018 v 12:16 | Karma článku: 25.05 | Přečteno: 565 |

Najdete na iDNES.cz