Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Řízení škod aneb jak rozložit odboj zevnitř

7. 04. 2008 11:10:32
Narazil jsem dnes na stránku http://www.wingtv.net/jones10.html se silnou kritikou zejména Alexe Jonese, Rense a Mika Rupperta. Tvrdí, že tito lidé jsou vládou řízení dezinformátoři. Dobře připustil jsem tu možnost a ta není nic zas tak přitaženého za vlasy. Totiž že by ti nejhlasitější a nejaktivnější anti-konspirační aktivisté byli placeni tajnými službami jako součást PSYOPS (psychologických operací) není nijak nepředstavitelné.

Mám snahu si věci vždy ověřovat. Alespoň namátkově znovuprověřovat to, v co už jsem se jednou přesvědčil. Na oné stránce jsem se dočetl, že Alex Jones a Jeff Rense prý cosi zcenzuroval. Pročítal jsem ten text a příliš tomu nerozuměl, protože způsob jak byl článek napsán působil dost zmateně , zahlcující mě řadou informací, ale nakonec jsem z toho přecejen pochopil, že pointa celých těch několika stránek má být v podstatě to, že Alex Jones o Wing TV údajně v nějakém svém článku vynechal (zcenzuroval!) zmínku.

Sice na mě jejich stránky působily dost propagandisticky a v každém odstavci podrtržené velkými písmeny slovo CENSORED v duchu www.cibulka.net nepůsobilo příliš důvěryhodně, přesto mě informace, že Alex Jones něco údajně cenzuruje, dost znepokojila. Poslední co bych chtěl je šířit zde něčí propagandu a představa, že by ti nejhlasitější Jonesové byli placení CIA mi připadá velmi logická, protože to přesně zapadá do filozofie řízení škod. Nebylo by to poprvé. CIA a jiné agentury jak známo už v 60tých letech financovali a sami zakládali všelijaké protivládní skupiny organizující demonstrace proti válce ve Vietnamu apod. Tím, že vláda přijme roli aktivisty a útočí sama na sebe, získává možnost být tím, kdo definuje formu a obsah. Například John Kerry se ještě pár let před volbami nechal slyšet, že CIA obchodovala s drogami. To by se zdálo, že pan Kerry je vlastně na naší straně. Jenže problém je v tom, o čem pan Kerry nemluvil včetně jeho členství ve Skull and Bones, na které má naprosto shodnou neodpověď jako pan Bush. Stejným způsobem na mě působí výroky senátora McCaina, který přitom může působit jako ohromný obhájce lidských práv a kritik věznice na Guantanámo, ale přitom schvaluje bombardování pakistánské vesnice v duchu "měli jsme informace, že tam přijde Zarkávi na večeri. je to nebezpečný člověk a musíme si zvyknout , že nějaké připadné omyly a ztráty na životech civilistů jsou holt nutné zlo".

Vrtalo mi tedy hlavou jak je to s tím Jonesem. Podařilo se nasadit mi brouka do hlavy a najednou nešlo jen o Johnse ale i o velmi seriozní zdroj Mika Ruppelta (jak Wing TV upozornili, v roce 2001 Ruppert tvrdil, že v budovách WTC nebyly žádné výbušniny). Začnete posuzovat jednotlivé argumenty a zjistíte, že vlastně staví na pravdě (nebo to zpočátku alespoň tak působí, fakta v tom roli hrají) a že to možná je opravdu vše ještě úplně jinak. Otázkou najednou není, jak to bylo s 911, ale kdo je nebo není vládou placený agent. Úžasně paranoidní situace. První co člověka může napadnout je, že to je přece jasná strategie Iluminátů (jsou-li za tím vším opravdu oni) lidi rozdělit rozvířením paranoii a dezinformace, poštvat je tak proti sobě, ale přesto co když je to pravda a Johnes a další "hvězdy" jsou skutečně dezinformátoři? Nedávno jsem četl v online mirroru knihy Fritze Springmeiera - 13 bloodlines of Illuminati tvrzení, že 99% anti-NWO aktivistů jsou ve skutečnosti vládou řízení agenti. Jenže co taková informace vlastně dává? Nejvíc asi pocit beznaděje, osamocení, často kombinované právě se zahlcením informacemi. To byl i můj silný pocit z oné velmi obsáhlé knihy 13 Bloodlines of Illuminati. Ovšem četl jsem opravdu jen malý kousek, protože opravdu na teď jaksi nemám čas to celé pročítat a ani nevím jestli na to tolik času kdy mít budu. Přesto ten text je velmi podrobný a detailně popisuje osobní historii, podrobnosti z pozadí všech 13ti illuminátských pokrevních linií (aristokratických rodin), souvisejících osob a událostí. Ptal jsem se sám sebe, kde až k tak podobrným informacím autor přišel ? Autor si je mohl vyfantazírovat, ale v tom případě to musí být někdo s brilatní fantazií, protože obsahuje podrobnosti, které bych řekl není tak snadné si jen tak vymyslet.

Rozhodně netvrdím, že kniha Bloodlines of Illuminati je nutně nějakou propagandou. Na to nemám dostatek informací, možná se úplně pletu. Nevím. Jen jsem raději obezřetný. Ale jak už jsem uvedl, četl jsem jen část, a navíc takovou věc je těžké posoudit. Přesto ale možná tuším nějakou možnou podezřelost, která mi teď připadá ještě podezřelejší po objevu oné webstránky WING TV, která se v jedné věci trochu podobala. Totiž v dehonestování všech ostatní zdrojů, resp. naznačování, že nikdo neudělal pro pravdu tolik jako tato kniha, jako tato stránka, jako autor tohoto článku. Napadá mě, že kniha 13 Bloodlines of Illuminati může být dost dobře pravdivou historií iluminátských rodin, přesto zároveň vychytralou psychologickou operací mícháním pravdy a sugescí, což je nejlepší taktika každé dezinformace - zabalit pravdu do lží a manipulací. Plně by to i zapadlo do filozofie řízení škod, kdy Ilumináti o sobě vydají rebelskou knihu, ve které o sobě pyšně odhalují velké pravdy, ale přitom to podají ve formě, kterou si určí oni sami. Tato kniha je zjevně na dlouhé čtení a to může být možná i jedním ze záměrů, protože ti co se do ni začtou budou mít více informací nez jsou schopni vůbec časově pojmout natož někomu předat a doufat, že by mu to někdo jiný uvěřil, když jediným zdrojem je tato kniha. Zároveň se čtenář doví, že 99% odboje je řízeno, takže brát toto varování doslova, nebude vědět co dělat a komu vlastně věřit . Ale to už možná přeháním...

No, stejně tak já mohu spadat do nějakého spiknutí. Raději bych tedy podotknul, že bych tu nerad působil nějak dogmaticky, uvedl jsem tu spíše řadu svých úvah a pocitů. Nevím co je pravda, ale myslím, že minimálně vím co pravda není.

Z části (nevím jak velké) se řídím dost pocitem, jak na mě ten který text nebo člověk působí, když říká to co říká a jak to říká. Forma stránek Wing TV působila vcelku fundovaně, ale vlastně tam člověk neviděl skoro nic jiného než útoky na jiné lidi a přitom najednou zjištuji, že za těmi stránkami stojí v podstatě jen dva lidé a to Victor Thorn a Lisa Guliani - jména, která jsem nikdy neslyšel proslavit se nějakým 911 výzkumem zatímco lidé jako Alex Jones byli v anti-NWO směru aktivní už několik let před rokem 2001 a možná jen díky jemu dnes víme o Bohemian grove, které tam tehdy natočil skrytou kamerou.

Po dlouhém googlování jsem ale objevil něco po čem už jsem nemusel hledat nic dalšího. Toto video z produkce WING TV, které asi nepotřebuje žádný komentář.

Posuďte tuto stránku, kde jsem na něj nalezl odkaz http://www.unexplained-mysteries.com/forum/lofiversion/index.php/t40547.html

Zde vystupuje osoba s přezdívkou turbonium a snaží se působit nezávisle jakoby neměla se stránkami Wing TV nic společného a nadhazuje svoje souhlasné zmatení nad chováním Alexe Jonese. Ovšem jeho styl vyjadřování mi připadal až příliš podobný rukopisu článků na Wing TV a bylo to více a více zjevnější v diskuzi, která tam v reakci na pana ID turbonium následně vznikla. Všiml jsem si také už úplně zoufalého "argumentování", které se přizpůsobuje okolnostem nikoliv si stojící na své pravdě, která by měla být nesetřelitelná. Viz. "Fair enough - we don't need more fracturing - I just hope Jones starts to realize that is the main thing too! Egos can become a negative influence........", což je jakýsi ústupek, kde je cosi opět jako argument předhozeno - ego A. Jonese.

Zdůrazňovaným argumentem Wing TV (tedy Victor Thorn & Lisa Gulian) je kritika, že Alex Jones stejně jako jiní špinavci údajně opomínají za 11. září dostatečně obviňovat Izrael resp. sionské spiknutí. Nemám dost informací o tom, jak je to přesně s Izraelem a nedělám si o této zemi ani žádné iluze, přesto mi připadá vyzdvihování této otázky spíš odvádějící pozornost a snažící se lidi dotlačit ke xenofobnímu vidění konspirace, což by šlo geniálně na ruku iluminátské agendě, protože to už jsme pak opravdu někde jinde než u 11. září jakožto vnitřní operace, což je záležitost, která se najednou naprosto vytratila z naší pozornosti při obviňováním jiných ras a kultur .... neboli metoda rozdeluj a panuj .

Při hledání "co si kdo myslí o kom" jsem také natrefil na stránku http://www.iamthewitness.com , které jsou vlastně kompatibilní s Wing TV - i zde kritizují opomíjení sionismu ze strany A. Jonese, Rupperta nebo také Scholars for Truth Movement, ale v této verzi i tvrdí, že NWO a řeči o Iluminátech jsou rovněž jen snahou odvézt pozornost od Izraele. Je v tom tedy pěkný zmatek, ale to je asi cílem těchto internetových kampaní - rozdělit a zmást lidi tak jak to dělali už po celá staletí?

Je to zřejmě znamení, že pravda začíná nezadržitelně protékat, a proto více a více prostředků musí být vynaloženo na psychologické operace na internetu.

Další odkazy reagující na kontroverzi kolem Wing TV:

http://www.gnn.tv/users/user.php?bid=2195
http://www.911truth.org/article.php?story=20050626113253248
http://www.rense.com/general65/wwing.htm

Ovšem jediné čeho jsem tímto ověřováním dosáhl je, že jsem ztratil půl dne pročítáním nesmyslné kauzy, abych nakonec zjistil, že je vše tak jak bylo. Někteří se domnívají, že je snadné uvěřit konspiračním teoriím, ale ti se asi ani nikdy nepokusili si informace a zdroje skutečně ověřovat. Do toho patří i připustit možnost, že vše čemu jsme doteď věřili stejně může být jinak a do toho samozřejmě i patří připustit možnost, že konspirační teorie nemají pravdu a 11. září nebyla vnitřní operace a žádný plán NWO neexistuje. Já jsem sice přesvědčen o komplicitě agendy neokonzervativců v útoku 11. září, nicméně někdy si opravdu dám tu práci se zastavit a připustit, že jsem mohl někomu těžce naletět, a proto jsem ochoten si tento názor otestovat. Pokud bude stejně tak každý ochoten otestovat si svou víru v oficiální verzi, snad se konečně už někam posunem.

Autor: Jiří Míka | pondělí 7.4.2008 11:10 | karma článku: 14.59 | přečteno: 1836x

Další články blogera

Jiří Míka

Starším lidem nebyla ve Švédsku poskytována hospitalizace

Podobný postup byl hlášen z řady zemí, tedy odmítání hospitalizace starších lidí, a Švédsko není výjimkou. Ošetřovatelé ze švédských domovů pro seniory vypovídají, jak je měli instrukce neposílat do nemocnice.

28.5.2020 v 16:24 | Karma článku: 23.45 | Přečteno: 1193 | Diskuse

Jiří Míka

Zákaz návštěv v domovech pro seniory byl protiprávní

Nejsem právník, ale ukažte mi, kde zákon umožňuje bránit někomu v kontaktu. Až koncem května konečně budou mít v ČR lidé možnost navštívit své příbuzné v domovech pro seniory. Někteří možná zažalují stát za protiprávní jednání.

27.5.2020 v 18:21 | Karma článku: 8.19 | Přečteno: 455 | Diskuse

Jiří Míka

Korona jako nový normál

Od pondělí nemusíme venku nosit roušky a přesto je někteří nadále nosí. Na internetu jsem se setkal s kritickými pohledy na lidi, kteří chodí do hospod a zahrádek a tam chlastaj pivo, a baví se. To co svého času bylo normální.

27.5.2020 v 14:26 | Karma článku: 15.23 | Přečteno: 433 | Diskuse

Jiří Míka

Jak mě koronavirus přestal zajímat

Bububu. Všichni chcípnem atd. Denní zpravodajství poslední alespoň měsíc. Já se k tomu moc nevyjadřoval. Ale nakonec docházím k určitému závěru .

29.4.2020 v 11:39 | Karma článku: 12.37 | Přečteno: 568 | Diskuse

Další články z rubriky Média

Lubomír Stejskal

K incidentu v Minneapolisu

Asi všichni jsme zaznamenali skandální a obtížně pochopitelný počin policie státu Minnesota (MN State Patrol), při němž byl v přímém přenosu zatčen štáb CNN v Minneapolisu.

29.5.2020 v 22:06 | Karma článku: 23.09 | Přečteno: 1665 | Diskuse

Jiří Turner

Připravme si spacáky, brzy půjdeme bivakovat na Kavčí hory!

Jak udělat z veřejnoprávní televize televizi vládní? Nejprve je třeba najít podporu ve Sněmovně a dosadit do Rady ty správné lidi, což se podařilo. Pak se vytvoří obecné přesvědčení, že ČT je třeba reformovat, rozumí se zestátnit.

29.5.2020 v 9:31 | Karma článku: 39.49 | Přečteno: 7434 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Líní kapři v zatuchlém rybníčku

Říká se, že změna je život a lépe kráčí životem ten, kdo dokáže změny přijímat, nebránit se jim a vidět je jako příležitost, výzvu.

28.5.2020 v 15:30 | Karma článku: 13.11 | Přečteno: 242 | Diskuse

Josef Nožička

Začátek konce demokracie? Ne, to jen Kalousek nevydýchal výsledek demokratické volby

Jsou výsledky dnešních voleb do Rady České televize důvodem k obavám o konec nezávislosti médií u nás, či dokonce o ohrožení demokracie v naší zemi?

27.5.2020 v 18:38 | Karma článku: 44.33 | Přečteno: 2713 | Diskuse

PhDr. Martin Opatrný, Ph.D.

Ostuda ministryně s jistotou desetinásobku

Mnozí finanční spekulanti se předhání v tom, jak co nejvíce znásobit vklady. Přeborníkem se v tomto směru ukázala ministryně financí Alena Schillerová.

23.5.2020 v 12:45 | Karma článku: 24.76 | Přečteno: 1207 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz