Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fake masmédia popírají tendence k cenzuře

4. 01. 2017 11:06:16
Masmédia se baví rozporováním Zemanova výroku o cenzuře. Ve skutečnosti mu ale vkládají do úst něco, co neřekl. Jen ukázka nutnosti alternativních médií (a ruské propagandy), aby to uvedla na pravou míru.

Například článek iDNES.cz rovnou v titulku "Zeman nemluvil pravdu o „cenzuře“, Číně a průzkumech, ekonomiku trefil" tvrdí, že Zeman klamal jeho tvrzením o nutnosti nesklouznout k cenzuře a jiným praktikám časů totality, resp. tzv. orwellovské společnosti.

Jak samotný článek Zemana cituje, Zeman hovoří obecně o tendencích kvůli mezinárodním hrozbám zavádět cenzuru:

V souvislosti s mezinárodním napětím se občas objevují pokusy cenzurovat internet. Jsem zásadně proti cenzuře (...), a proto bych si nepřál, aby naše ministerstvo vnitra bylo jakýmsi novodobým Koniášem a nepřál bych si, aby jakýsi pornoherec už dnes sestavoval seznamy nepohodlných, nebo dokonce zakázáníhodných internetových serverů. Nepotřebujeme cenzuru, nepotřebujeme ideovou policii, nepotřebujeme nový úřad pro tisk a informace, pokud máme i nadále žít ve svobodné a demokratické společnosti.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/prezident-zeman-proslov-vanocni-poselstvi-analyza-vyroku-poq-/domaci.aspx?c=A161228_120831_domaci_jw

K cenzuře samozřejmě dochází a je skutečným selháním masmédií, že nás dokonce přesvědčují, že tu žádné cenzorské tendence nejsou!

Stačí si nalézt případy z Německa, Británie, severských zemí nebo nyní nové návrhy zákonů Merkelové CDU na pokutu 50 000 EUR (to je přes 1 milion Kč) za každý tzv. "nenávistný" komentář na Facebooku a jiných sociálních sítích. Tuto pokutu má dostat Facebook resp. daný server, pokud tento komentář neodstraní do 24 hodin.

Pokuty za kritiku islámu už u soudu rovněž byly (za výrok "Islám je podle mě horší než nacismus" - to už je za čarou?)

V ČR dosud žádná cenzura vynucována nebyla, nicméně hlasy po cenzuře tu jsou (Putna, Pelikán a další) a orwellovské struktury zaváděny skutečně jsou včetně onoho úřadu na monitoring internetu stejně jako atmosféra zakázané řeči (politické nekorektnosti).

Vyvracet, že nový úřad na monitoring ruské propagandy nemá přímo v popisu práce cenzuru, je klasický straw man argument neboli logický klam, kdy demagog vyvrací něco, co ten druhý vůbec netvrdí.

Lépe je to vidět na článku Týden.cz, kde upřímněji napsali "zřejmě":

Zřejmě v souvislosti s chystaným vznikem centra určeného i pro boj s dezinformacemi v kyberprostoru Zeman uvedl, že by si nepřál, aby se ministerstvo vnitra stalo novodobým Koniášem.
http://www.tyden.cz/...ika/zeman-uz-nejsou-pochyby-o-souvislosti-mezi-migranty-a-terorem_411150.html

Cenzorské tendence jsou na naopak rozmachu

Dokonce lze myslím říct, že česká masmédia cenzurují informace o zahraniční cenzuře v souvislosti s kritikou islámu.

Nový úřad má podobně jako hlidacipes.org a jiné už existující weby strašit alternativou, která nám ale přitom přináší nové informace, které se do médií "nevešly". A nabízí jiný pohled, když nám média vnucují lživou interpretaci Zemana.

Navíc ve snaze utišit hlasy bojící se návratu cenzury, když je ve vzduchu úplný zákaz alternativních médií vzhledem k plašení kolem Fake news.

#Pizzagate

Straší člověkem, který vloni šel vyšetřovat e-maily Clintonové se zbraní v ruce.

"Vidíte kam vedou fake news!" namítají média jako přípravná půda pro globální zákaz "špatného zpravodajství" (a pak že to není Orwell!)

Zrovna na příkladu rozporování Zemanova výroku vidíme, jaký mají masmédia modus operandi.

Nikde netvrdil, že daný úřad bude cenzurovat, nebo že by pan Janda z Evropský hodnot někomu přímo násilím něco zakazoval.

Myslím, že Zeman jako prezident správně varoval před tendencemi k cenzuře, podivným zbytečným úřadům pro monitoring a vytváření seznamů "zakázaných" webstránek vzhledem k obecným tendencím na Západu. Než tu skutečně cenzura bude!

To je dle mého názoru to, co by správný prezident měl dělat. Více než analyzovat ekonomiku nebo hospodářství hlavně rozumět a umět sdělovat společenské a politické trendy. Doma i ve světě.

V tomto směru je to jeden z nejlepších Zemanových výroků. Alespoň dle mého skromného názoru.

Ano, 50 000 EUR za každý příspěvek, který bude "nenávistný". Ještěže nežijeme v Německu? No právě proto je dobře nedopustit, aby jsme tu v ČR sjeli dál tímto směrem.

A ostatně už jsme tu měli vloni novelu zákona, která přímo svobodu slova omezuje.

K hanobení národa a rasy přidali naši zákonodárci další skupiny, které nesmíme urážet - na základě jejich pochybné sexuality a nově také na základě třídy (ve smyslu skupiny lidi, například věta "Politici jsou ******!!!").

V zákonu je uvedeno slovo "hanobení", které je velice obecné. Jeden z možných interpretací slova hanobení je "znevažování".

Nebál bych se, že by v současné době nějaký soud odsoudil například autora tohoto článku, nicméně půda je připravena, aby to bylo (legislativně) možné v budoucnu během již jiných společenských a systémově utužujících nálad.

Za "nenávistnou" bude považována jakákoliv kritika islámu nebo Západu či našeho režimu nebo nějakého politika. Jak tomu již v některých zemích skutečně v praxi bývá! Ostatně co bylo poctivého na komunistickém režimu? Asi si nikdo nemyslí, že političtí vězni byli skutečně zahraničními agenty.

Kancelář pro uvedení informací na pravou míru se tímto loučí a bude vás dál informovat o nesmyslech v mainstreamu.

Další články k tématu:

https://www.novinky.cz/domaci/424666-vnitro-se-brani-zemanovi-zadna-cenzura-jen-chceme-varovat-pred-bludy.html

http://nazory.ihned.cz/c1-65573740-proc-zeman-strasi-koniasem-a-proc-je-uplne-mimo - velmi odstrašující komentář tvrdící, že lidé brojící proti cenzuře obdivují Putina a bývalý Sovětský svaz, a že Orwellův román 1984 je prý aplikovatelný pouze na kritiku SSSR, a jiné nesmysly

Autor: Jiří Míka | středa 4.1.2017 11:06 | karma článku: 35.01 | přečteno: 1080x

Další články blogera

Jiří Míka

Kořeny politické korektnosti nejsou v neomarxismu?

Dlouho mi vrtalo hlavou, jak mohou "progresivní" intelektuálové volat po utlačování mužů a vyzdvihování žen. Po utlačování bílých a propagování a skoro slepé toleranci k jiným národům. Kořeny ideologie "tolerance" to vysvětlují.

21.7.2017 v 14:22 | Karma článku: 34.57 | Přečteno: 1207 | Diskuse

Jiří Míka

Výchova ke zdraví - Vyjmenuj 10 důvodů, proč mám pravdu

Trochu jsem si prolistoval jedny z materiálů Výchovy ke zdraví pro ZŠ na 2.stupni. Pobavil už teda hned ten dotazník na začátku. Celkově ukazují jasný (až mesiášský) příklon více k výchově než ke vzdělávání. Nahrazení rodičů.

15.7.2017 v 12:52 | Karma článku: 19.60 | Přečteno: 737 | Diskuse

Jiří Míka

A je to tu: důkaz, že Putin řídí vše na Západě

Nedávný hackerský útok, co vyřadil řadu firem z provozu, byl jasný důkaz, že Putinova chobotnice sahá po celém světě. Stejně tak tu máme ale například videa Putinem najmutých herců prezentujících uprchlíky ve špatném světle.

1.7.2017 v 18:51 | Karma článku: 32.39 | Přečteno: 1043 | Diskuse

Jiří Míka

Zaveďme nový mezinárodní den - "Den bez bílých"

V takový den by se každoročně oslavovala multikulturalita, vyváženost práv a tolerance. Bílí by se ten den museli někam schovat. Menší obdobu spustili studenti jedné z amerických škol. V rámci happeningu vyhrožovali násilím.

16.6.2017 v 16:50 | Karma článku: 39.97 | Přečteno: 2664 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Josef Nožička

Neodsuzujme Češku za to, že jela do Egypta. Odsuzujme islámský radikalismus

Jak nás dnes informovala většina našich médií, česká občanka, která byla v egyptské Hurghadě zraněna při útoku islámského fanatika, je ve stavu klinické smrti.

26.7.2017 v 22:17 | Karma článku: 23.19 | Přečteno: 527 | Diskuse

Jan Pražák

Úředníci budou dál kontrolovat, čím lidé doma topí

Tak nám ústavní soud posvětil úřední kontroly kotlů v našich obydlích. Přijdeme zase o kus svobody. Neshodneme se s nějakým sousedem, on nás udá, že prý zasmraďujeme okolí a úředník nám vleze do baráku zkontrolovat, čím topíme.

26.7.2017 v 20:43 | Karma článku: 14.66 | Přečteno: 302 | Diskuse

Luděk Mazurek

Soudní dvůr EU žádný rozvrat nastaveného nefunkčního systému imigračních kvót nedopustí!

Generální advokát Soudního dvora EU Yves Bot dnes navrhl zamítnout žaloby Slovenska a Maďarska proti mechanismu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Radujme se! Evropské právo bude bez nejmenších pochybností naplněno!

26.7.2017 v 19:30 | Karma článku: 34.44 | Přečteno: 798 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze bestselleru „Koruna“ od Kiery Cassové

Princezna Eadlyn Schreavová z Ilei stojí před těžkým rozhodnutím, aby upevnila královský trůn, musí si v zoufale krátké době najít manžela. Dá se to stihnout za dva měsíce? To nám prozradí román „Koruna“ od Kiery Cassové.

26.7.2017 v 18:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 58 | Diskuse

Jan Ziegler

Izraelci a Němci se postavili ruským výtržníkům

Nechybělo mnoho a moje žena, pokladní na jednom z nejkrásnějších českých zámků – Hluboké nad Vltavou, zmáčkla nouzové tlačítko. Naštěstí stateční muži stále existují a přišli jí na pomoc.

26.7.2017 v 17:58 | Karma článku: 32.23 | Přečteno: 1446 | Diskuse
Počet článků 288 Celková karma 33.39 Průměrná čtenost 2406

Můj portál: web.branyvnimani.cz
 

Spřátelené weby 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.