Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zcenzurovaný apel Putina západním novinářům

13. 07. 2016 17:20:34
Putin je v našich (západních) médiích popisován jako nový Hitler, kterého je nutné zastavit. Údajně není schopen diskuze a jak se Západ snaží a snaží. Jak řekl Petr Kolář, český ex-velvyslanec v Rusku.

USA přemisťuje jednotky i zbraně k hranicím Ruska. Rusko je paradoxně obviňováno, že si na svém území dělají, co chtějí (provádí cvičení, přemisťují jednotky). Pan Kolář uvádí pouhé spekulace o tom, co si údajně Putin myslí. "Rusko zkouší, co si může dovolit" a jiné čiré spekulace.

Na dotaz Drtinové "Čím konkrétně představuje Rusko hrozbu?"
Odpověděl větami začínajícími "Všichni vědí... blablabla... straší".

Tedy nebyl schopen konkrétní odpovědi, co přesně Rusko konkrétně dělá, co vyvolává ty obavy? Už jsem vícekrát viděl podobný typ neodpovědi, když byl někdo dotázán, co přesně teď Rusko dělá vyvolávající rostoucí obavy.

Navíc pan Kolář obvinil prezidenta Zemana z kolaborace s Ruskem. Uvědomuje si, že takové obvinění může mít soudní dohru za pomluvu?

https://video.aktualne.cz/dvtv/obvinuji-prezidenta-zemana-zkolaborace-sruskem-je-to-trojsky/r~63167e6e47a111e6888a0025900fea04/

Ale co nám neřekli

17. června 2016 v Saint Petersburgu na Mezinárodním ekonomickém fóru řekl Putin tyto věty:

"Každým ubíhajícím rokem víme, co se blíží, a oni vědí, že my víme. Pouze vám říkají pohádky a vy jim věříte a šíříte je mezi občany vašich zemí. Nejste si schopni uvědomit akutní nebezpečí - z toho mám obavy. Jak můžete nechápat, že je svět strháván nezvratným směrem? Zatímco oni předstírají, že se nic neděje. Už vůbec nevím, jak se k vám dostat."

O čem hovořil? Je to jasné každému, kdo v sobě překonal válečnické choutky nebo pěstovanou nenávist, protože jinak by viděl, že jsou to naopak akce NATO resp. Západu jako takového, které směřují ke konfliktu s Ruskem. Že tou nezvratnou změnou je hrozba světového konfliktu a tím zřejmě konce civilizace.

Z pana Koláře jde na mě strach. Tento typ uvažování "Musíme ukázat zuby a svaly" a čisté černobílé vidění neumožňuje dialog.

Varování Putina, jak tyto trendy mohou nakonec vést ke konfliktu, je masmédii ignorováno (=cenzurováno jako za starých časů). Nehodí se do obrázku někoho, s kým není možná diskuze.

Mediální tlaky v posledních letech vůči Rusku vyvolávají atmosféru potenciálního konfliktu. Pak stačí menší incident, který jako v minulých desetiletích může přerůst v novou válku. I pokud byl incident zcela smyšlený.

A pokud se někomu nezdá Putin, pak možná nedoceňuje, že jiný vůdce v Rusku může být mnohem horší. A je pravděpodobné, že Putin si nemůže dovolit nechat líbit úplně všechno. Sestřelené letadlo Tureckem v Sýrii bylo už poměrně silné sousto. Někteří spekulují, že pokud by se Putin začal v Rusku jevit jako slabý politik, může být svržen, a k moci se může dostat i šílenec typu Žirinovskij.

Putin se v této atmosféře jeví jako relativně schopný dialogu a mluvit k věci a rozumně. Když si pustíte projevy Obamy a jiných, tak slyšíme jen hesla a bití se do prsou, projevy Putina ukazovaly snahu mluvit konkrétně (*). To je myslím základ k diskuzi. Myšlenka války by měla být tou poslední. Bohužel sankce a válečné bubnování bylo to první, po čem Západ sáhl. Snad dojde konečně k obratu a budou zrušeny i sankce, kterými beztak trpí obě strany.

Tohle je nezávislé na tom, co si kdo myslí, že se stalo v Ukrajině, Čečensku nebo Gruzii, protože všechny tyto událostí mají různé interpretace. Jedni vidí Západ, který způsobil převrat v Ukrajině, jiní nepřestanou mluvit o hrůzné agresi Ruska na Krymu. Ve výsledku ale víme, že nutné je zachovat dialog a ne atmosféru studené války.

*) Bohužel videozáznamy takových projevů odmítají naše média odvysílat, takže dostáváme jen přežvýkané názory pana Koláře a jiných ve stylu "Víte, Putin chce obnovit slávu Sovětského svazu.", "Putin trpí komplexem méněcennosti", "Ukrajina byl Putinův testovací balónek" a podobné s prominutím kraviny - zcela nepodložené spekulace - namísto aby pustili skutečný projev Putina, co vlastně říká ON ve skutečnosti!

To jak v médiích figurují různí komentátoři popisující, jaké má Putin myšlenky jak nějací jasnovidci namísto, aby pustili záznam jeho projevu, je jak z nějaké tragikomedie. Jednou byl na ČT delší záznam projevu Putina - Česká televize jeho značnou část odvysílala v původním znění bez titulků nebo jiného typu překladu. Zajímavé, že v překladu vynechali zrovna ty pasáže, kde hovořil o Krymu, jak jsem zjistil na internetu z anglického překladu.

Autor: Jiří Míka | středa 13.7.2016 17:20 | karma článku: 42.06 | přečteno: 2540x

Další články blogera

Jiří Míka

Bojovnictví za lidská práva je podle mě psychická choroba, ne nutně politický směr

V řadě článcích na blogu sem se zamýšlel nad absurditami kolem bojovníků za lidská práva, než se mi začal upevňovat dojem, že tu nejde o IQ nebo nějaký vrozený typ osobnosti, ale že jde o psychickou chorobu.

13.9.2017 v 15:38 | Karma článku: 39.34 | Přečteno: 1801 | Diskuse

Jiří Míka

Bílé ženy se dostaly na hledáček Black Lives Matter v seznamu doporučení bílým

Chanelle Helm, vedoucí Black Lives Matter v Louisville, napsala 10 doporučení bělochům. Vyzývá tam bělochy, aby předali svůj majetek "černým nebo hnědým". Bílé ženy označila za komplice rasistů.

23.8.2017 v 22:56 | Karma článku: 39.51 | Přečteno: 2261 | Diskuse

Jiří Míka

Hrozí vězení, pokud nebudete non-binárním pohlavím onikat?

Kanada schválila novelu zákona, která mezi stíhatelné nenávistné projevy zařazuje nenazývání sexuálních minorit oslovením, které si oni přejí. Někteří si přejí, aby se jim onikalo, protože se nepovažují ani za ženu ani za muže.

23.8.2017 v 15:42 | Karma článku: 35.90 | Přečteno: 1369 | Diskuse

Jiří Míka

Povede feminismus k vyhlazovacím táborům?

Feministické argumenty jsou nesmyslné, ale znepokojila mě i forma, jak bývají prosazovány. A míra jakou se řekněme LGBT+ platforma zaklínila v zákonodárství včetně trestního zákona. A jak pro své účely necitlivě zneužívá děti.

20.8.2017 v 20:12 | Karma článku: 34.80 | Přečteno: 1571 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Bohumír Šimek

Lékaři a předvolební sliby našich politiků

Dominuje politický populismus a jen jedna strana má představu o skutečné reformě zdravotnictví, čímž je pro nás světélkem na konci gigantických, zdravotnických tunelů.

24.9.2017 v 17:09 | Karma článku: 7.89 | Přečteno: 319 | Diskuse

Jan Dvořák

Kancléřka míří hodně vysoko

Už když se paní kancléřka ráno probudila, byla si jista tím, že za dvanáct hodin bude prakticky rozhodnuto, že volebním vítězstvím si po dosavadním funkčním hatttricku už počtvrté prodlouží svůj dočasný pobyt v kancléřství.

24.9.2017 v 12:49 | Karma článku: 17.91 | Přečteno: 506 | Diskuse

Jiří Fábik

Kradu, kradeš, krademe - politiky se staneme.

Proč občan který požádal o půjčku, byl odsouzen za nepravdivé údaje uvedené v žádosti.. Politik který uvede v omyl poskytovatele , poskytnutím nepravdivých údajů a dotaci vyčerpá se ničeho nedopustil? Co jsme to tedy stvořili?

24.9.2017 v 11:30 | Karma článku: 11.31 | Přečteno: 342 | Diskuse

Adam Mikulášek

Je třeba řešit negativní vedlejší účinky sociálního státu

Osobně považuji „sociální stát“ za velmi prospěšný, ale nelze popřít, že přispívá k odcizování lidí, krizi rodiny a hodnot, a hlavně k menší citlivosti lidí k utrpení jiných.

24.9.2017 v 11:20 | Karma článku: 24.54 | Přečteno: 586 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Ahoj Andreji,

Tak Ty se prej chystáš u nás vyhrát volby. Nejspíše se Ti to podaří, lidé Ti fandí a mají Tě rádi - teda zatím ne všichni - ale to se jistě změní.

24.9.2017 v 8:40 | Karma článku: 35.43 | Přečteno: 1256 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.