Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Německý ministr volá po zkvalitnění naší rasy

10. 06. 2016 16:04:19
Wolfgang Schäuble, německý ministr financí, se zamyslel nad kvalitou genofondu Evropanů. Prý bez dobrého rasového promíchávání nejsme dobrá rasa. Jde zřejmě ve stopách dobrých tradic svých předků nad kvalitou rasy přemýšlejících.

Totiž pokud má být dobrá rasa, potřebujeme se křížit ideálně s členy úplně jiného stáda. Tak vzniká dobrá genofond, dobrý zdravý člověk, ja.

My musíme víc uvažovat o kvalitě našich genů.

Bez uprchlíků jsme ztraceni.

„Uzavření je přece to, co by nás zničilo, což by nás vedlo k degeneraci v příbuzenských sňatcích,“ tvrdil listu. Muslimové v Německu přispívají podle něj k otevřenosti a různosti.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/405959-bez-uprchliku-zdegenerujeme-rika-nemecky-ministr.html

Tento názor zazněl mnohokrát i na České televizi. Potřebujeme uprchlíky ekonomicky - protože to nám samozřejmě pomůže finančně. Ale mnohokrát už zazněl názor, že mají přínos i ve zlepšení evropského genofondu.

Podstatné v tom směru je, že nemůžeme nic nechat náhodě. Je nutné aktivně uvažovat o kvalitě naší rasy, jak nás vybízí německý ministr. Musíme aktivně vyhledávat a importovat zástupce jiného plemene, se kterým se musíme selektivně křížit.

Ovšem od dob první poloviny 20. století, kdy byla celosvětově myšlenka kvality lidské rasy velice populární (Churchill, Huxley, Hitler, král Edward VIII, Edvard Beneš..), došlo v pohledu na rasovou hygienu k zásadní otočce.

Tehdy totiž panoval tento pohled:

Chamberlain zastával názor, že příslušníci vyšších ras se nesmí mísit s příslušníky jiného plemene, nemá li rasa ztratit své kvality. Tvrdil, že antické Řecko i Římská říše zanikly jen proto, že u jejich obyvatel došlo mísením ras k rasové degeneraci. Obvinil také Židy z toho, že se snaží cíleně mísit s vyšší rasou a tím ji zničit.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Eugenika

Jako na kolotoči

No a teď otočka o 180 stupňů. Máme politiky a jiné, kteří volají po rasovém křížení lidí různého plemene!

Takže nejdřív přijdou s tím, že je komunismus supr, a kdo je proti je jen rozvraceč a potížista. A že Sovětský svaz je na věčný časy a nejlepší, a že špioni z USA chtějí ten krásný svět zničit a rozšlapat podvratnými slovy a činy. Pak to taky otočili, že naopak USA jsou ti nejlepší a nejhodnější. Jediná záruka míru a stability. Zeptejte se pana Hríba ze slovenského magazínu Týžden. On má v kanceláři dokonce vlajku USA, protože prý oproti Rusku jsou americké základy hodné uctívání. (Osobně mi přijde divné mít v místnosti vlajku i vlastní země, ale on má vlajku úplně cizího státu! :-))) A o tom, co si myslí současné status quo o Rusku a jejich "přisluhovačích", asi ani nemusím zmiňovat.

A podobně nám předhodili géniové rasové hygieny i onen rasismus a nacismus. Tehdy bylo správné být proti křížení lidí různého plemene, resp. byla správnější plemena a ta horší, co tu nemusela být. Podobně v rámci samotného daného plemene bylo potřeba zkvalitňovat genofond a případně ty horší kusy utratit. To bylo hodně rozšířené v zemích jako je USA (tam byli nuceně sterilizování lidé s vadnými geny nebo z jiných důvodů ještě do 80. let 20. století) a samozřejmě Německo, které si k tomu přizvalo ještě tanky. To jsou asi ty Hríbovy "kvalitní základy".

No a teď je správné být pro křížení lidí různých plemen a upřednostňování minorit.

Jenže ono se zjistilo, že tyhle rasové ideologie jsou pavěda. Do nějaké míry jsou tyto jevy zřejmě platné, ale vztahovat je na celé národy nějakou řízenou politikou?

Ale taková je teď doba. Česká televize a jiní (Merkel a spol.) otočili celou otázku nelegální migrace naruby. Co by se mohlo jevit jako problém, se stalo výhodou. Vlastně jedinou možností, jak Evropu zachránit.

Nechápejte mě špatně - nemám nic proti migraci a blízkovýchodní mentalita a kultura je při odmyšlení si současných extrémů zajímavá a možná blíže k přirozenosti než ta z našeho babylonu. Ale řeči o plemenech rasy a zkvalitňování genofondu mi vůbec nevoní. Paradoxně je vyslovují ti, kteří bojují proti rasismu. Pozitivní rasismus je stále jen rasismus.

Jednostrannost polarizuje

Komu se nezdá přijmout milion migrantů denně je hned někdo, kdo chce Evropu uzavírat. Přitom příchod jiných kultur se tu děje samovolně. Zde ale máme propagandu, která chce humanitární krizi na Blízkém východě otáčet v obrodu Evropy. Jak mají migranti ekonomicky oživit Evropu. Prý mají pomoci zejména v neodborných nízko placených zaměstnáních. Schválně propaganda ignoruje, že většina z nich jsou ekonomičtí migranti, kteří o nízko placená zaměstnání nemají zájem.

Jak není dobré xenofobně všechny házet do jednoho pytle, tak nemyslím, že je dobré házet všechny do jednoho pozitivního pytle. I Dalajláma, mistr soucitné víry, upozornil, že není možné do Evropy houfně hnát příliš mnoho imigrantů. Úderní kavárníci se to někteří snažili rozklíčovat, že Dalajláma byl xenofoby vytržen z kontextu, ale on skutečně řekl tuto politicky nekorektní věc.

Nemyslím, že by anti-sluníčkáři byli ti, kdo polarizují veřejnost. Považuji to za reakci na jednostranný pohled, tu masírku, která to vše vidí jen v pozitivním světle. Přitom právě imigranti přicházející dnes nelegálně přes pašerácké lodě zrovna asi není úplně tamější výkvět nebo někdo, kdo pomoc potřebuje. Namísto aby se prostředky věnovaly na pomoc lidem v místech, kde je to potřeba, tak se pomáhá lidem, kteří jsou zjevně bohatší než průměrný Čech. Nevšiml jsem si přitom žádné zvláštní akce a celospolečenské hnutí na pomoc zdejším bezdomovcům. V čem jsou horší? Mají špatnou rasu?

Pozitivní principy jsou otáčeny proti lidem. Kdyby lidi věděli, jací satanisté stojí v pozadí některých věcí...

Pro běžného člověka je obtížné si představit, že by někdo mohl cíleně usilovat o kolaps společnosti.

Pozvolna ale lidem dochází, že tu něco na té úzkostlivé "ochraně lidských práv" nehraje.

Jenže odhalením této manipulace lidstvo zjistí, že toho je v pozadí mnohem víc než jen imigrace, korupce, islám, terorismus. Že je většina problémů uměle vytvářena. Pozadí experimentu zvaném Země jsem řešil v jiném článku :-)

Autor: Jiří Míka | pátek 10.6.2016 16:04 | karma článku: 35.74 | přečteno: 2454x

Další články blogera

Jiří Míka

Slovenská prokuratura pro zákaz politické strany úspěšné ve volbách

Takže chtějí zakázat Kotlebovu stranu čtu v článku iDnes.cz. Neobsahuje ale informaci, čím má jeho strana činností porušovat Ústavu. Jejím cílem je prý odstranit demokratické zřízení. Není zákaz strany naopak porušením demokracie?

27.5.2017 v 13:02 | Karma článku: 27.97 | Přečteno: 613 | Diskuse

Jiří Míka

Neoliberalismus jako nová tolerantní totalita?

Dočkáme se vyhlazovacích táborů tolerance? Pozastavím se nad společným znakem většiny zastánců tzv. dobra a lásky. Odmítání diskuze je nejtypičtější, ale jiným znakem je i snaha omezovat svobodu ostatních. Včetně svobody slova.

10.5.2017 v 12:37 | Karma článku: 36.17 | Přečteno: 1292 | Diskuse

Jiří Míka

Diskuze bez diskuze

Internet a obecně veřejná debata si už prošla různými fázemi. Nyní ale jakoby jedna strana názorového spektra odmítala diskuzi jako takovou a sahala výhradně k slovním útokům anebo ignoraci.

4.5.2017 v 13:27 | Karma článku: 12.22 | Přečteno: 319 | Diskuse

Jiří Míka

Komentář ke kritice dekretu Trumpa

S Donaldem Trumpem je zábava, ale neoliberální média a hnutí bijí na poplach. Když ale zkoumám detaily, jakoby u nich převažovala ideologie nad racionalitou a hlavně věcnými argumenty. Co přesně je na Trumpově dekretu nelegálního?

10.3.2017 v 13:18 | Karma článku: 14.82 | Přečteno: 506 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Josef Nožička

Výročí atentátu na Heydricha versus Bělobrádkova cesta na sudetoněmecký sjezd

Dnes si připomínáme 75. výročí atentátu na říšského protektora Reinhard Heydricha, který provedla odbojová skupina československých parašutistů v čele s Jozefem Gabčíkem a Janem Kubišem.

27.5.2017 v 18:20 | Karma článku: 21.20 | Přečteno: 267 | Diskuse

Jiří Míka

Slovenská prokuratura pro zákaz politické strany úspěšné ve volbách

Takže chtějí zakázat Kotlebovu stranu čtu v článku iDnes.cz. Neobsahuje ale informaci, čím má jeho strana činností porušovat Ústavu. Jejím cílem je prý odstranit demokratické zřízení. Není zákaz strany naopak porušením demokracie?

27.5.2017 v 13:02 | Karma článku: 27.97 | Přečteno: 613 | Diskuse

Bedřich Marjanko

Atentát

Dnes v 10.36 hod. byl spáchán atentát na zastupujícího říšského protektora SS-Obergruppenführera a generála policie Reinharda Heydricha...

27.5.2017 v 9:53 | Karma článku: 17.60 | Přečteno: 336 | Diskuse

Jiří Hermánek

Miloši Zemane, my chceme na Západ a ne na Východ,

kam nás ty neúnavně vlečeš. To je furt Moskva, Peking, Putin, Teng Siao-pching či jak se ten čínský potentát jmenuje? My chceme třeba Lyon (Paříž a Nice ne, tam už se vraždilo), nebo Stratford-upon-Avon (Londýn a Manchester ne)

27.5.2017 v 9:05 | Karma článku: 28.63 | Přečteno: 834 | Diskuse

Ivo Gardavský

Nebyl teroristický útok v Manchesteru jen test?

Slovy státníků Evropských zemí - snad s výjimkou vedení Maďarska a Polska - si musíme zvykat na poměrně pravidelné teroristické útoky v zemích EU.

26.5.2017 v 21:18 | Karma článku: 40.89 | Přečteno: 1477 | Diskuse
Počet článků 282 Celková karma 25.30 Průměrná čtenost 2413

Můj portál: web.branyvnimani.cz
 

Spřátelené weby 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.